وصله مقابله با Stagefrightپیش از عرضه هواوی آنر 5Xدرآمریکا

شماران سیستم - شایعات پیرامون شرکت هواوی نشان دهنده این هستند که این شرکت محصول جدید خود یعنی آنر 5X را پیش از عرضه آن در بازار ایالات متحده آمریکا، با وصله امنیتی برای رفع حفره بزرگ Stagefrightهمراه خواهد ساخت.

شایعات پیرامون شرکت هواوی نشان دهنده این هستند که این شرکت محصول جدید خود یعنی آنر 5X را پیش از عرضه آن در بازار ایالات متحده آمریکا، با وصله امنیتی برای رفع حفره بزرگStagefrightهمراه خواهد ساخت.

به گزارش شماران سیستم به نقل از Phone arena، به نظر می‌رسد که هواوی به‌شدت برنامه‌های ویژه خود برای بهبود کارکرد مشتریان با همراه‌های هوشمند این شرکت را جدی گرفته است و به همین دلیل نیز مسئولان این شرکت، در اقدامی غیرمنتظره، همراه‌های هوشمند سری آنر 5X را پیش از عرضه در بازار ایالات متحده، با یک وصله امنیتی همراه ساخته‌اند.

این وصله امنیتی شامل یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری می‌شود که به‌موجب آن می‌توان حفره‌Stagefrightکه به‌عنوان یک آسیب‌پذیری جدی در اندروید مطرح است را، رفع کرد.
شایان‌ذکر است که این حفره امنیتی، مدت‌ها پیش کشف شده است ولی همچنان بسیاری از همراه‌های هوشمند موجود در بازار در برابر آن ضعیف هستند.

علاوه بر این نیز گفته می‌شود که این شرکت قصد دارد تا محصول مورد نظر را به آخرین نسخه از اندروید مجهز کرده و به دست مشتریان برساند.

شایان ذکر است که عرضه رسمی این مدل از آخرین روز ماه جاری میلادی آغاز خواهد شد ولی پیش‌فروش آن از مدت‌ها پیش در بازارهای آمریکا، شروع شده بوده است.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی