نخستین هارد دیسک ۸ ترابایتی جهان عرضه شد

شرکت Seagate نخستین مرکزی محسوب می‌شود که موفق شد حافظه اطلاعاتی ۸ترابایتی را روانه بازار جهانی کند که گفته می‌شود این سیستم برای مراکز اطلاعاتی،‌ کاربران خانگی و مراکز نصب سیستم‌های نرم‌افزاری بسیار مناسب است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوئیرر، این حافظه اطلاعاتی پرظرفیت با نام Seagate Surveillance HDD عرضه شده است و این طور که کارشناسان می‌گویند، باظرفیت‌ترین و پرحجم‌ترین حافظه موجود در بازار جهانی محسوب می‌شود که برای عکاسان حرفه‌ای، گرافیست‌ها، سیستم مرکزی دوربین‌های مداربسته و ... کاربرد زیادی دارد.

«مت راتِلِج» مدیر حافظه‌های اطلاعاتی این شرکت گفت: «شرکت Seagate با کارخانه‌های بزرگ سخت‌افزاری ارتباط نزدیک دارد و به کمک آنها توانسته است این محصور منحصر به فرد را تولید کند. این هارددیسک حافظه‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد که تا سال‌های طولانی تمامی نیازهای آنها را برطرف می‌کند. ما پیش‌بینی می‌کنیم هر کاربر با این محصول برای مدت ۱۰ سال کلیه نیازهای اطلاعاتی خود را برطرف می‌کند.»
شماران سیستم - اینهارددیسک می‌تواند 800 ساعت فیلم با کیفیت بسیار بالا توسط 64 دوربین دیجیتالی را همزمان ذخیره کند.

این هارددیسک مبتنی بر استاندارد ۳.۵ اینچی ساخته شده و به گونه‌ای طراحی شده است که برای فعالیت مداوم در ۲۴ ساعت طی هفت روز هفته فعالیت می‌کند.

این هارددیسک می‌تواند ۸۰۰ ساعت اطلاعات ذخیره شده با کیفیت بسیار بالا توسط ۶۴دوربین دیجیتالی را به صورت همزمان در خود نگه دارد و به همین خاطر برای مراکز خرید، خیابان‌های شهری، صنایع پیچیده، ورزشگاه‌ها و دیگر محل‌ها مجهز به دوربین‌های مدار بسته بسیار مفید است.
 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی