عرضه همراه تاشدنی توسط سامسونگ

شماران سیستم - شرکت سامسونگ اعلام کرده است که با توجه به پیشرفت‌های به دست آمده در رده ارائه فناوری نمایشگرهایAMOLED،به ‌زودی یعنی در سال ۲۰۱۶ میلادی برای عرضه تلفن همراه هوشمند تاشدنی خود اقدام خواهدکرد.

شرکت سامسونگ اعلام کرده است که با توجه به پیشرفت‌های به دست آمده در رده ارائه فناوری نمایشگرهای AMOLED، به‌زودی یعنی در سال ۲۰۱۶ میلادی برای عرضه تلفن همراه هوشمند تا شدنی خود اقدام خواهد کرد.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت خبری تحلیل digitimes، کمتر از ده سال پیش تا شدن تلفن همراه موجب می‌شد که دستگاه مربوطه به‌عنوان یک محصول ویژه شناخته شود. در طول این مدت‌زمان و با ورود نمایشگرهای لمسی، صفحه‌کلیدهای فیزیکی تقریبا از میدان کار خارج شدند و به همین دلیل نیز دستگاه‌هایی که تاشو هستند نیز محبوبیت خود را از دست دادند.

با این وجود ارائه فناوری نمایشگرهای انعطاف‌پذیر موجب شد تا مجددا جرقه‌هایی از استفاده از این فناوری‌ها در میان تولیدکنندگان تلفن‌های همراه مشاهده شود ولی عملا بیشتر شرکت‌ها پس از بررسی‌های اولیه، این پروژه را کنار گذاشتند.

یکی از معدود شرکت‌هایی که به این پروژه علاقه نشان داده و پیگیر آن شده بود، شرکت سامسونگ است که به‌تازگی مشخص شده است که پس از تلاش‌های فراوان، به‌زودی تلفن همراه هوشمند تاشوی خود را به بازار عرضه خواهد نمود.
این دستگاه به یک نمایشگر انعطاف‌پذیر از نوع AMOLED مجهز خواهد بود و از نظر سخت‌افزاری نیز تنها اطلاعات اندکی از آن به رسانه‌ها راه یافته است. این اطلاعات شامل وجود رم ۳ گیگابایتی، باتری غیرقابل جداسازی از دستگاه و پردازنده‌های اسنپ دراگون ۶۲۰ و ۸۲۰ شرکت کوالکام هستند.

شایان ذکر است که زمان پیش‌بینی شده برای عرضه این محصول، ماه ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام شده است و به این ترتیب می‌توان با آغاز زمستان شاهد بازگشت همراه‌های تاشو به بازار مصرف بود. در صورت استقبال مشتریان از این پروژه می‌توان انتظار داشت که محصولات بیشتری توسط شرکت‌های مختلف در این رده تولید و عرضه شوند.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی