سامسونگ سرعت شبکهWi-Fiرا ۵ برابرکرد

بارگذاری یک گیگا بایت در کمتر از ۳ ثانیه
شماران سیستم - اگراین فناوری به صورت عملی وارد بازار شود کاربران می‌توانند مبتنی بر شبکه بی‌سیمWi-Fiفایلی با حجم یک گیگابایت را در کمتر از 3 ثانیه بارگذاری کنند.

شرکت سامسونگ ادعا می‌کند روش جدیدی کشف کرده است که به موجب آن داده‌های مبتنی بر شبکه Wi-Fi می‌توانند ۵ برابر سریع‌تر از شبکه‌های امروزی حرکت کنند.

به گزارش شماران سیستم، سامسونگ توضیح داد مهندسان آن به دنبال انجام بررسی‌های گسترده موفق شدند دو مشکل اساسی در شبکه‌های Wi-Fi که باعث محدودسازی سرعت حرکت داده‌ها می‌شود را از میان بردارند و در حالت تئوری امکان انتقال اطلاعات با سرعت ۴.۶ گیگابیت بر ثانیه را فراهم کنند.

اگر این فناوری به صورت عملی وارد بازار شود کاربران می‌توانند مبتنی بر شبکه بی‌سیم Wi-Fi فایلی با حجم یک گیگابایت را در کمتر از ۳ ثانیه بارگذاری کنند.

البته کارشناسان اعلام کرده‌اند که برای عرضه جهانی این فناوری استفاده تجاری از آن زمان زیادی سپری می‌شود و هم‌اکنون امکان ارایه آن برای عموم کاربران وجود ندارد.

سامسونگ طی بیانیه کوتاهی که در این زمینه منتشر کرد توضیح داد که مهندسان آن روی شبکه Wi-Fi مبتنی بر باند ۶۰ گیگاهرتزی فعالیت کرده‌اند.

سیستم‌های Wi-Fi کنونی مبتنی بر باندهای ۲.۴ تا ۵ گیگاهرتزی فعالیت می‌کند و برخی از آنها می‌توانند با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه خدمات اینترنتی خود را ارائه دهند.


 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی