ماده 76 قانون تامین اجتماعی

- مشمولين‌ اين‌ قانون‌ درصورت‌ حائز بودن‌ شرايط‌ زير حق‌ استفاده‌ از مستمري‌ بازنشستگي‌را خواهند داشت‌: -حداقل‌ ده‌ سال‌ حق‌…

ماده 76 قانون تامین اجتماعی

- مشمولين‌ اين‌ قانون‌ درصورت‌ حائز بودن‌ شرايط‌ زير حق‌ استفاده‌ از مستمري‌ بازنشستگي‌را خواهند داشت‌: -حداقل‌ ده‌ سال‌ حق‌…

براورد و محاسبه بهای تمام شده در نرم افزار شماران سیستم

پاسخگوی الزام وزارت دارایی برای ارایه آنالیز بهای تمام شده نیمه ساخته‌ها و محصولات یکی از دغدغه های مهم مدیران شرکت های تولیدی آگاهی از بهای تمام شده محصولات قبل از تولید است زیرا فقط بر این اساس می توانند در بازار پر رقابت امروز ادامه حیات دهند. شرکت های زیادی به دلیل عدم محاسبه صحیح بهای تمام شده محصولات خود ضرر و زیان هنگفتی را متحمل شده اند. اغلب، مدیران تمایل دارند تاثیر متغیرهای مختلف بر بهای تمام شده محصولات و سوداوری آن را تجزیه و تحلیل نمایند متغیرهایی از قبیل هزینه های پیش تولید، هزینه های تامین و تدارک مواد، هزینه های ساخت و هزینه توزیع و فروش که هر یک از این موارد به نوبه خود تحت تاثیر متغیرهای دیگری از قبیل نرخ ارز، روش های حمل کالا، روش های تولید محصول، انواع فرمولاسیون و متغیرهای متعدد دیگری قرار دارند.
بهای تمام شده
مديران براي مقاصد برنامه‌ريزي و كنترل عمليات سازمان، به گزارشات حسابداري بهای تمام شده اتكا مي‌نمايند. نرم‌افزار بهای تمام شده شماران، اولین نرم‌افزار بهای تمام شده در ایران است که به صورت بسته‌ی نرم‌افزاری آماده، بر مبنای ثبت عملیات واقعی تولید پردازش می‌نماید. این نرم‌افزار برای شرکت‌های تولیدی و صنعتی که محصولات آنها به صورت مرحله‌ای، سفارش کار یا محصولات فرعی (روش برگشتی) تولید می‌شوند مناسب است.
نرم‌افزار بهای تمام شده شماران قادر است علاوه بر بهای تمام شده محصولات، بهای تمام شده کالاهای نیم ساخته را نیز به تفکیک مواد، دستمزد و سربار در پایان هر ماه‌ محاسبه و گزارش نماید. گزارشات بهای تمام شده بدون کوچکترین مغایرتی با گزارشات حسابداری، فروش و انبار تطابق دارد. این گزارشات به صورت ماهانه و سالانه و بر اساس روش دایمی ثبت موجودی‌ها ارایه می‌گردد.
امکانات
آنالیز بهای تمام شده
امکان تعریف مراکز هزینه با درج مبانی تسهیم
استفاده از کاردکس نیم‌ساخته به جای جدول معادل آحاد
محاسبه نرخ ساعتی دستمزد مراکز هزینه به تفکیک ماه و سال
محاسبه بهای تمام شده به تفکیک ماه و صدور سند حسابداری
محاسبه حاشیه سود ماهانه و سالانه فروش محصولات
گزارشات
مواد مصرفی به تفکیک مراکز هزینه، پیمانکار و محصول
گزارش جذب سربار بر اساس محصول و مرکز
گزارش سربار واقعی به تفکیک مرکز و عوامل هزینه
گزارش بهای محصول در مراکز
گزارش بهای تمام شده محصولات به تفکیک مرکز هزینه انبار و محصول نهایی با لحاظ نمودن تولید دوباره کاری
گزارش مغایرت جذب دستمزد و سربار به تفکیک مرکز هزینه
گزارش عملکرد بهای تمام شده کالای فروش رفته و کنترل با حساب‌های مالی
گزارش آنالیز بهای تمام شده به تفکیک، مواد، دستمزد، سربار و ضایعات برای کلیه‌ی مراحل تولید کالا
گزارش انحراف از استاندارد به تفکیک مواد، دستمزد و سربار
 گزارش انحراف بهای تمام شده
 گزارش انحراف کلی مواد و ضایعات


 

نرم افزار توزیع و پخش شماران : کنترل هزینه سازمان از تولید تا پخش

توزیع، رساندن محصول مناسب در زمان مناسب و مکان مناسب، به مشتریان هدف است. تصمیم درباره کانال توزیع و فروش کالا، از جمله مهمترین تصمیماتی است که فرا روی مدیران قرار دارد. نبض یک شرکت در دست شبکه توزیع و فروش آن است، اما با همه این شرایط اغلب شرکتها به کانال‌های توزیع کالاهای خود توجه کافی ندارند و این امر گاه عواقب زیانباری برای آنان به دنبال دارد و در مقابل، بسیاری از شرکتها با استفاده از سیستم های توزیع خلاق، به مزیت رقابتی دست یافته اند.
توزیع و پخش مویرگی
در بازار رقابتی امروزی توجه به مساله فروش، عرضه مستقیم کالا و توزیع درست محصولات باعث افزایش سود شرکت‌های تولیدی و پخش می‌گردد. لذا مدیران در نظر دارند باعرضه مناسب محصولات خود با در نظر گرفتن زمان تحویل، پراکندگی جغرافیایی و سود فروش، ضمن ارایه خدمات مناسب به مشتریان بیشترین بهره‌وری را متوجه سازمان نمایند.
ثبت دریافت سفارش از مشتریان، تحویل کالا به مشتریان، وصول مطالبات و کنترل حساب مشتریان، فروشندگان و بازاریاب‌ها در نرم‌افزار توزیع و پخش مویرگی شماران به سهولت انجام می‌پذیرد
مزایا
 مدیریت توزیع و پخش به‌صورت فرایندی از مرحله سفارش گذاری (آنلاین و تبلت) تا تحویل و تسویه‌حساب
 مدیریت منابع اعم از نیروی انسانی، کالا و وسایل نقلیه
 تسهیل محاسبات کمسیون در خصوص عوامل فروش و مشتریان (بیش از 20 نوع تخفیف و پورسانت)
 تسهیل نگهداری حساب مشتریان جهت کنترل اعتبارات و مطالبات
 ارتباط توزیع و پخش با سایر زیرسیستم‌ها اعم از انبار، خزانه، حسابداری، حقوق و دستمزد
 کنترل و دریافت اطلاعات از بازار با استفاده از داشبورد مدیریتی
 گزارشات عمومی و تفصیلی مربوطه و امکان ساخت گزارش‌های خاص توسط مشتری
 مانیتورینگ فرایند توزیع و پخش و کنترل عوامل در نرم‌افزار داشبورد
امکانات مهم
 ثبت کلیه پارامترهای موثر در فرایند توزیع و پخش از جمله مناطق، مسیرها، عوامل فروش و ...
 بخشنامه‌های فروش و معرفی قوانین اعمال تخفیفات دوره‌ای و جوایز جنسی
 معرفی وسایط نقلیه حمل کالا و تعیین ظرفیت و حجم هر یک
 ثبت سفارشات مشتری از طریق تبلت به‌صورت آنلاین و آفلاین و تکمیل فرایند تایید و صدور فاکتور
 فرم سهمیه‌بندی عوامل فروش به میزان هر کالا در هر مقطع زمانی جهت کنترل و توزیع یکسان محصولات
 محاسبه خودکار تخفیف و جوایز ثبت در سفارش با امکان تغییر آن در زمان تایید سفارش
 امکان فروش توزیعی گرم و نگهداری و کنترل موجودی و گردش کالاهای فروش نرفته
 محاسبه کمسیون عوامل براساس فرمول محاسباتی قابل تعریف
 محاسبه کمیسیون عوامل فروش در هنگام ثبت فاکتور فروش و صدور مکانیزه سند مربوط به آن
 محاسبه خودکار تخفیفات و جوایز تعلق‌گرفته به هر سفارش و درج آن در انتهای هر سفارش
 محاسبه خودکار کمیسیون عوامل فروش هنگام ثبت فاکتور فروش بر اساس هر فاکتور یا به‌صورت پلکانی
 محاسبه خودکار کمیسیون عوامل فروش بر اساس وصول مطالبات یا کاهش کمسیون بر اساس تأخیر در وصول
 امکان صدور سند پورسانت عوامل فروش برای هر فاکتور

 


 

بخشنامه دستمزد سال ۹۵ و طرح طبقه بندی مشاغل

شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت،کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال ۱۳۹۵، در اجرای ماده ۴۱ قانون کار و با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و هم چنین با توجه به مقتضیات بنگاه‌های تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد.
۱- از اول سال ۱۳۹۵ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۲۷۰۷۲۲ ریال (دویست و هفتاد هزار و هفتصد و بیست و دو ریال) تعیین می‌گردد. همچنین از اول سال ۱۳۹۵ سایر سطوح مزدی نیز روزانه ۱۴ درصد مزد ثابت یا مزد مبنا ( موضوع ماده ۳۶ قانون کار ) به نسبت آخرین مزد در سال ۱۳۹۴ افزایش می‌یاید.
تبصره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ ۲۷۰۷۲۲ ریال (دویست و هفتاد هزار و هفتصد و بیست و دو ریال) بند(۱) کمتر شود.
۲- به کارگرانی که در سال ۱۳۹۵ دارای یکسال سابقه کار شده، و یا یکسال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد روزانه مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال (ده هزار ریال) نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.تبصره ۱: پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح‌های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستور العمل و جداول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و جبران خدمت صورت می‌گیرد.
تبصره ۲: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۴، میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.
تبصره ۳: براساس مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار و در راستای تقویت مهارت محوری و بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایتمندی کارگران با سابقه، از ابتدای سال ۱۳۹۵ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یکسال سابقه کار شده و یا یکسال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.
۳- براساس مصوبه مورخ ۱۳۸۷/۰۷/۲۱ شورای عالی کار و در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران، اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال ۱۳۹۵ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای موضوع تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار بابت هر کارگر ( اعم از متاهل یا مجرد ) ماهانه مبلغ ۱۱۰۰۰۰۰ ریال (یک میلیون و صد هزار ریال) از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت گردد.
۴- ضوابط مربوط به چگونگی نحوه اعمال افزایش مقرر در بند (۱) و تبصره یک بند (۲) در کارگاه‌هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل می‌باشند و نیز در مورد کارگران کارمزی و همچنین چگونگی ارتقاء طبقه شغلی به موجب دستور العمل‌های اداره کل روابط کار و جبران خدمت خواهد بود.
۵- مقررات این مصوبه شامل حال دانش‌آموزان و دانشجویانی که در ایام تعطیلات تابستانی در سال ۱۳۹۵ به طور موقت در کارگاه ها اشتغال می‌یابند نخواهد شد.
۶- واحد های مشمول قانون کار به منظور ایجاد رابطه هر چه بیشتر مزد و مزایا با بهره‌وری و تولید و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان خود، علاوه بر اجرای این مصوبه می‌توانند نسبت به افزایش و برقراری مزد و مزایا در قالب موافقت نامه‌های کارگاهی و پیمان های دسته جمعی و پس از تائید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام نمایند.
علی ربیعی
شماره ۲۴۹۳۴۰ – تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
دستور العمل نحوه اجرای مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار در مورد کارگاه‌هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشند.
در اجرای بند ۴ بخشنامه شماره ۲۴۹۲۰۰ مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار، نحوه اجرای مصوبه مزبور را در کارگاه های دارای طرح طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌دارد:
الف: نحوه اجرای بند یک بخشنامه راجع به افزایش مزد مبنا
به مزد شغل تمامی کارگران از ابتدای سال ۱۳۹۵ روزانه ۱۴ درصد (به نسبت آخرین مزد شغل آنان در سال ۱۳۹۴) اضافه می‌شود.
مزد شغل روزانه در سال ۱۳۹۵=۱/۱۴×آخرین مزد شغل روزانه در سال ۱۳۹۴
تبصره ۱: با توجه به تکلیف مقرر در تبصره بند یک بخشنامه، چنانچه مزد شغل حاصل از اعمال افزایشات فوق الذکر کمتر از ۲۷۰۷۲۲ ریال در روز شود، مبلغ ۲۷۰۷۲۲ ریال ملاک خواهد بو
تبصره ۲: به سایر عناصری که بر طبق دستورالعمل اجرایی طرح‌های طبقه بندی مشاغل یا عرف و رویه کارگاه جزء مزد تلقی شده و تا پایان سال ۱۳۹۴ برقرار گردیده‌اند(علاوه بر افزایشی که بر روی مزد شغل ایجاد می‌شود) بایستی از اول سال ۱۳۹۵ معادل ۱۴ درصد اضافه شود از قبیل مزد رتبه، حق پست، مزایای سختی کار، مزایای ماندگار پست، مزد سنوات گذشته ( تا پایان سال ۱۳۹۴ ) و نظایر آن‌ها.
تبصره ۳: شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت،کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال ۱۳۹۵، در اجرای ماده ۴۱ قانون کار و با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و هم چنین با توجه به مقتضیات بنگاه‌های تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد.
۱- از اول سال ۱۳۹۵ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۲۷۰۷۲۲ ریال (دویست و هفتاد هزار و هفتصد و بیست و دو ریال) تعیین می‌گردد. همچنین از اول سال ۱۳۹۵ سایر سطوح مزدی نیز روزانه ۱۴ درصد مزد ثابت یا مزد مبنا ( موضوع ماده ۳۶ قانون کار ) به نسبت آخرین مزد در سال ۱۳۹۴ افزایش می‌یاید.
تبصره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ ۲۷۰۷۲۲ ریال (دویست و هفتاد هزار و هفتصد و بیست و دو ریال) بند(۱) کمتر شود.
۲- به کارگرانی که در سال ۱۳۹۵ دارای یکسال سابقه کار شده، و یا یکسال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد روزانه مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال (ده هزار ریال) نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.
تبصره ۱: پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح‌های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستور العمل و جداول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و جبران خدمت صورت می‌گیرد.
تبصره ۲: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۴، میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.
تبصره ۳: براساس مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار و در راستای تقویت مهارت محوری و بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایتمندی کارگران با سابقه، از ابتدای سال ۱۳۹۵ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یکسال سابقه کار شده و یا یکسال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.
۳- براساس مصوبه مورخ ۱۳۸۷/۰۷/۲۱ شورای عالی کار و در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران، اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال ۱۳۹۵ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای موضوع تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار بابت هر کارگر ( اعم از متاهل یا مجرد ) ماهانه مبلغ ۱۱۰۰۰۰۰ ریال (یک میلیون و صد هزار ریال) از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت گردد.
۴- ضوابط مربوط به چگونگی نحوه اعمال افزایش مقرر در بند (۱) و تبصره یک بند (۲) در کارگاه‌هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل می‌باشند و نیز در مورد کارگران کارمزی و همچنین چگونگی ارتقاء طبقه شغلی به موجب دستور العمل‌های اداره کل روابط کار و جبران خدمت خواهد بود.
۵- مقررات این مصوبه شامل حال دانش‌آموزان و دانشجویانی که در ایام تعطیلات تابستانی در سال ۱۳۹۵ به طور موقت در کارگاه ها اشتغال می‌یابند نخواهد شد.
۶- واحد های مشمول قانون کار به منظور ایجاد رابطه هر چه بیشتر مزد و مزایا با بهره‌وری و تولید و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان خود، علاوه بر اجرای این مصوبه می‌توانند نسبت به افزایش و برقراری مزد و مزایا در قالب موافقت نامه‌های کارگاهی و پیمان های دسته جمعی و پس از تائید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام نمایند.
علی ربیعی
شماره ۲۴۹۳۴۰ – تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
دستور العمل نحوه اجرای مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار در مورد کارگاه‌هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشند.
در اجرای بند ۴ بخشنامه شماره ۲۴۹۲۰۰ مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار، نحوه اجرای مصوبه مزبور را در کارگاه های دارای طرح طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌دارد:
الف: نحوه اجرای بند یک بخشنامه راجع به افزایش مزد مبنا
به مزد شغل تمامی کارگران از ابتدای سال ۱۳۹۵ روزانه ۱۴ درصد (به نسبت آخرین مزد شغل آنان در سال ۱۳۹۴) اضافه می‌شود.
مزد شغل روزانه در سال ۱۳۹۵=۱/۱۴×آخرین مزد شغل روزانه در سال ۱۳۹۴
تبصره ۱: با توجه به تکلیف مقرر در تبصره بند یک بخشنامه، چنانچه مزد شغل حاصل از اعمال افزایشات فوق الذکر کمتر از ۲۷۰۷۲۲ ریال در روز شود، مبلغ ۲۷۰۷۲۲ ریال ملاک خواهد بو
تبصره ۲: به سایر عناصری که بر طبق دستورالعمل اجرایی طرح‌های طبقه بندی مشاغل یا عرف و رویه کارگاه جزء مزد تلقی شده و تا پایان سال ۱۳۹۴ برقرار گردیده‌اند(علاوه بر افزایشی که بر روی مزد شغل ایجاد می‌شود) بایستی از اول سال ۱۳۹۵ معادل ۱۴ درصد اضافه شود از قبیل مزد رتبه، حق پست، مزایای سختی کار، مزایای ماندگار پست، مزد سنوات گذشته ( تا پایان سال ۱۳۹۴ ) و نظایر آن‌ها.
تبصره ۳: همچنین در اجرای بند ۱ بخشنامه، ضرایب جداول مزدی طرح‌های طبقه بندی مشاغل معادل ۱۴ درصد نسبت به ضرایب سال گذشته (سال ۱۳۹۴)، از ابتدای سال ۱۳۹۵ افزایش خواهد یافت.
ب: نحوه اجرای تبصره ۱ بند ۲ بخشنامه راجع به نرخ پایه سنوات در سال ۱۳۹۵
جدول مزد سنوات در گروه های بیست گانه در سال ۱۳۹۵ به شرح ذیل است که در اجرای تبصره یک بند ۲ بخشنامه شماره ۲۴۹۲۰۰ مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ در مورد کارگرانی که از ۱۳۹۵/۰۱/۰۱ به بعد دارای یک سال سابقه خدمت باشند و یا یکسال از آخرین ترفیع آنان سپری شده باشد، متناسب با گروه شغلی مربوط معادل ریالی یک پایه با نرخ مقرر برقرار می‌شود.
تبصره۱: مزد سنوات (پایه) که در اجرای مصوبه اخیر شورای عالی کار در سال ۱۳۹۵ و طبق جدول موضوع این بند داده می‌شود، مشمول افزایش ۱۴ درصد نمی‌شود.
جدول پایه (سنوات) در گروه‌های بیست‌گانه – ( ارقام ریال در روز )
۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۵ ۴ ۳ ۲ ۱ گروه
۱۱۸۰۰ ۱۱۶۰۰ ۱۱۴۰۰ ۱۱۲۰۰ ۱۱۰۰۰ ۱۰۸۰۰ ۱۰۶۰۰ ۱۰۴۰۰ ۱۰۲۰۰ ۱۰۰۰۰ نرخ پایه
۲۰ ۱۹ ۱۸ ۱۷ ۱۶ ۱۵ ۱۴ ۱۳ ۱۲ ۱۱ گروه
۱۵۶۰۰ ۱۵۲۰۰ ۱۴۸۰۰ ۱۴۴۰۰ ۱۴۰۰۰ ۱۳۶۰۰ ۱۳۲۰۰ ۱۲۸۰۰ ۱۲۴۰۰ ۱۲۰۰۰ نرخ پایه
تبصره۲: در اجرای تبصره ۳ بند ۲ بخشنامه شماره ۲۴۹۲۰۰ مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ از ابتدای سال ۱۳۹۵ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یکسال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از این که حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.
ج: نحوه اجرای بند ۴ بخشنامه راجع به افزایش مزد ناشی از ارتقاء:
در واحدهایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشند، نحوه ارتقاء شغل کارکنان و احتساب افزایش مزد ناشی از آن، مطابق ضوابط مندرج در دستورالعمل اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل خواهد بود.
در کارگاه‌هایی که فاید طرح طبقه بندی مشاغل مصوب می‌باشند، اضافه مزد ناشی از ارتقاء بایستی برابر ضوابط مزدی یا رویه‌های متداول کارگاه در گذشته تعیین و پرداخت شود.
اسماعیل ظریفی آزاد – مدیر کل روابط کار و جبران خدمت
دستورالعمل نحوه اجرای مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار در مورد کارگران کارمزدی دائم و موقت
در اجرای بند ۴ بخشنامه شماره ۲۴۹۲۰۰ مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار، بدینوسیله نحوه اجرای بخشنامه مذکور را در مورد کارگران کارمزدی اعلام می‌نماید:
۱- نحوه اعمال ۱۴ درصد افزایش بند ۱ بخشنامه
نرخ‌های کارمزدی در سال ۱۳۹۵ (به نسبت آخرین کارمزد در سال ۱۳۹۴) در مورد کارگران کارمزدی (اعم از موقت یا دائم) به ماخذ ۱۴ درصد افزایش می‌یابند. در صورتی که کارگران دارای بخش ثابت مزد (علاوه بر کارمزد) باشند، این بخش نیز بایستی ۱۴ درصد افزایش یابد.
تبصره: چنانچه نرخ یا ملاک‌های کارمزدی تابع قسمت ثابت مزد بوده و یا به عبارت دیگر به صورت درصدی از قسمت ثابت مزد تعیین شده باشند، در این صورت تنها بخش ثابت مزد مشمول ۱۴ درصد افزایش خواهد گردید. ( زیرا با این عمل نرخ یا ملاک های کارمزدی نیز به دلیل تبعیت از قسمت مذکور خود به خود دستخوش افزایش خواهد شد.)
تبصره: در صورتی که مجموع دریافتی کارگران کارمزدی نیز بر حسب آن که مشمول طرح طبقه بندی مشاغل باشند یا خیر، حسب مورد و مطابق دستورالعمل های ذی‌ربط از پایه سنواتی موضوع بند ۲ بخشنامه شماره ۲۴۹۲۰۰ مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخوردار خواهند شد.
 

نرم افزار مالی

نوشته شده توسط

همانند دیگر دانش‌های کاربردی، حسابداری نیز همساز با تغییرات تکنولوژی تغییر کرده است و در عین حال زمینه ابداع و کاربرد تکنیکهای تازه را فراهم آورده است.
تحول در تکنولوژی بادبان و ابداع کشتی‌های بزرگ بادبانی که نقشی بزرگ در توسعه تجارت جهانی داشت و زمینه پیدایش سوداگری را فراهم آورد موجب تغییر حسابداری ساده به حسابداری دو طرفه شد که نگهداری حساب یک فعالیت بزرگ بازرگانی و شرکای آن را به سهولت ممکن ساخت.
استفاده از نیروی ماشین در تولید و انقلاب صنعتی که زمینه‌ساز ایجاد و رشد کارخانه‌های بزرگ و تولید انبوه گردید زمینه‌ساز ابداع حسابداری صنعتی شد و با تعیین بهای تمام‌شده با احتساب استهلاک، امکان ارزیابی آگاهانه سودآوری و بقای مؤسسات را در بازار رقابت ممکن می‌نمود.
رشد واحد های تولیدی به اجتماعی شدن تولید و مشارکت سهام‌دارهای خرد در تولید انجامید و موجب تکامل حسابداری شرکت‌های سهامی و حسابرسی شد که جمع‌آوری و اداره سرمایه‌های بزرگ را از طریق تجهیز و سازمان دادن به سرمایه‌های کوچک امکان‌پذیر و وجه اجتماعی تولید با مالکیت سرمایه‌های کوچک را هماهنگ می‌کرد.
در جریان تحولات مزبور با آنکه اصول مدونی برای حسابداری پایه‌گذاری و روش‌هایی ابداع شد که اندازه‌گیری آثار و نتایج فعالیت‌های واحد های گوناگون اقتصادی را با دقت و صحت کافی ممکن ساخت اما در ابزارهای کار حسابداری تحول چندانی رخ نداد و تنها تغییر چشمگیر ابداع و تکامل دفاتر، فرمها و صورت‌های گوناگونی بود که کار ثبت، طبقه‌بندی و تلخیص اطلاعات مالی را در قالب حسابداری متناسب با نوع فعالیت و اندازه موسسه ساده و استخراج و گزارش اطلاعات را تسهیل می‌کرد.
در دنیای امروز هیچ سازمانی را بدون استقرار یک سیستم حسابداری کارآمد نمی‌توان به‌درستی اداره نمود و تغییرات وسیع در تکنولوژی ابزارهای تولید و استفاده تجاری از نسل اول کامپیوتر در کارهای تولیدی و اداری از اوایل دهه 1950 تحول بنیادی در ابزارهای کار مالی پدید آورد که ابداع و رواج زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی همراه با پیدایش کامپیوتر کوچک در دو دهه اخیر که از لحاظ اندازه کوچک و از لحاظ قیمت ارزان و کار با آنها نسبتاً آسان و در عین حال توانایی بالایی برای پردازش اطلاعات دارند، کامپیوتر را به مهم‌ترین ابزار مالی تبدیل نمود.
با این حال کامپیوتر چیزی جز ابزار کار نیست و در صورتی می‌تواند در کار حسابداری مفید واقع شود که بااطلاع و آگاهی کامل از اصول و روش‌های حسابداری توأم باشد و در صورتی می‌تواند به‌صورت موثر در کار حسابداری به خدمت گرفته شود که تولیدکنندگان نرم‌افزار مالی آگاهی کاملی از اصول و روش‌های حسابداری و کاربرد کامپیوتر داشته باشند و در غیر این صورت استفاده از نرم‌افزار مالی نه تنها فایده‌ای نخواهد داشت بلکه می‌تواند خطر کاربرد اطلاعات ناقص را نیز افزایش دهد.
در واقع نرم‌افزار مالی جهت ایجاد کارایی و اثربخشی در سازمان می‌بایست ویژگی های زیر را پوشش دهد.
دسترسی اطلاعات
یک نرم‌افزار مالی می‌بایست اطلاعات را در زمان مناسب در اختیار کاربر قرار دهد. زمان مناسب نیز زمانی است که در تصمیم‌گیری نقش دارد. در واقع یک نرم‌افزار مالی می‌بایست اطلاعات را به‌صورت آنی در اختیار استفاده کنندگان قرار دهد.
انطباق فعالیت‌ها با قوانین و استانداردها
در واقع استفاده از یک نرم‌افزار مالی بدون اطمینان از رعایت قوانین کسب‌وکار و استاندارد های موجود در تصمیم‌گیری های مدیران نقش تخریبی به همراه خواهند آورد به همین دلیل یک نرم‌افزار مالی خوب می‌بایست به‌صورت پیش‌فرض این قوانین و استانداردها را در سیستم خود به‌صورت پیش‌فرض قرار داده باشد.
یکپارچگی نرم‌افزار
با استفاده از یک راه حل یکپارچه داده‌ها در بخش‌های مختلف سازمان به اشتراک گذاشته می‌شوند و این اطلاعات کامل تر و دقیق تر مورد استفاده قرار می‌گیرد و تنها در یک واحد بلوکه نمی‌گردد.
این موجب ایجاد فرصت‌های بیشتر و تمرکز و هوشمندی در بازاریابی، افزایش فروش، خدمات و همچنین مدیریت دانش جامع تر و تجزیه و تحلیل روند های آتی سازمان می‌گردد.
و با توجه به نقش سیستم مالی برای کنترل سازمان با یک نرم‌افزار مالی یکپارچه همه واحد های سازمانی در ارائه اطلاعات لحظه‌ای به واحد مالی به مثابه یک کارشناس حسابداری عمل می‌نمایند به همین دلیل از حجم کاری واحد مالی کم و به فعالیت‌های کنترلی و نظارتی بیشتر می‌پردازد.
شرکت شماران سیستم با بیش از 30 سال سابقه کاری درخشان در ارائه نرم‌افزار های مالی مبتنی بر آخرین تکنولوژی روز از ابتدا با دیدگاه یکپارچه سعی در تولید نرم‌افزار های مالی، اداری، بازرگانی، مهندسی، تولید و بهای تمام‌شده بر یک بستر دیتا و کاملاً منطبق بر قوانین و استانداردهای حسابداری و حسابرسی تلاش نموده است.
در نرم‌افزار جامع و یکپارچه مالی حسابداری پویا اطلاعات مالی مربوط به رویدادهای دارای اثر مالی به‌صورت عملیاتی جمع‌آوری شده، تجزیه و تحلیل، ثبت، طبقه‌بندی، تجمیع و تلخیص می‌گردد و به‌صورت گزارش‌های مختلفی که در عملکردهای اطلاعاتی و کنترلی مفید و موثرند.
 

نرم افزار مالی - 2.8 out of 5 based on 4 reviews

نرم‌افزار حسابداری

نوشته شده توسط

 

در دنیای امروز، فناوری اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی دیگر تنها به‌عنوان یک ابزار کار و یا یک منبع تولید نمی‌باشد بلکه فناوری اطلاعات به‌عنوان بستر مناسب جهت به‌کارگیری سیستم‌های اطلاعاتی محسوب می‌شود.
با استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی در بخش‌های مختلف سازمان مثل بخش حسابداری، حسابداران فرصت بیشتری نسبت به گذشته در اختیار خواهند داشت تا بجای پرداختن به عملیات وقت‌گیر و تکراری به تجزیه و تحلیل اثرات ناشی از وقایع مالی و پیش‌بینی روند وضعیت مالی موسسه و تهیه گزارش‌های مناسب و به‌موقع برای استفاده کنندگان داخلی و خارجی گزارش‌ها بپردازند.
در گذشته سیستم‌های حسابداری به شکل برنامه‌های ساده برای جایگزین شدن فرایند ثبت دستی فعالیت‌ها، تهیه تراز آزمایشی و ترازنامه و یا محاسبه حقوق بکار می‌رفتند ولی در حال حاضر به‌واسطه مواردی مثل بودجه‌بندی مالی، تأمین مالی و حسابداری بهای تمام‌شده سیستم حسابداری به‌عنوان امری فراتر از دفترداری ساده به یک سیستم پشتیبان در تصمیم‌گیری تبدیل‌شده است.
در سیستم‌های حسابداری مهم‌ترین نکته‌ای که اطلاعات را برای مدیران ارزشمند می‌نماید زمان مناسب دسترسی به اطلاعات می‌باشد.
زمان مناسب زمانی می‌باشد که در تصمیم‌گیری مدیران نقش داشته باشد و به همین دلیل سازمان‌ها در تلاش برای جایگزینی سیستم دستی به سیستم‌های کامپیوتری می‌باشند.
استفاده از نرم‌افزار حسابداری علاوه بر تهیه سریع و به‌موقع اطلاعات مالی مورد نیاز، این مزیت را دارد که می‌تواند کار حسابداری یک موسسه را با دقت و صحت زیاد و پرسنل بسیار کمتری در مقایسه با سیستم‌های دستی انجام دهد و بدین ترتیب، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، مسائل و مشکلات پرسنلی و اداری یک موسسه را نیز در مجموع تقلیل می‌دهد.
تأثیر استفاده از فناوری اطلاعات بر سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری سازمان را به‌صورت مشهود در موارد زیر می‌توان بیان کرد:
* در بخش حسابداری این امکان را به وجود آمده است که همزمان با ثبت عملیات، تشخیص اتوماتیک سرفصل حساب های مربوطه بر اساس الگوی شابلون طراحی و تأییدشده و ثبت هر سند حسابداری بر اساس هر یک از رخدادهای عملیاتی انجام و به تبع آن در دفاتر روزنامه و دفاتر کل ثبت گردد و در نتیجه صورت‌های مالی و دیگر گزارش‌ها به‌محض ورود اطلاعات آماده شوند که در ادامه امکان تهیه گزارشات متنوع ¸مدیریتی را فراهم می‌سازد.
* به‌کارگیری نرم‌افزارهای حسابداری یکپارچه که مبتنی بر ثبت‌های عملیاتی می‌باشد محدودیت‌های زمان، حجم و گوناگونی داده را در سیستم‌های حسابداری رفع کرده و اجازه می‌دهد اطلاعات بدون کوچک‌ترین مغایرتی در بخش‌های مختلف ثبت و گزارشات به‌موقع و دقیق به مدیریت ارائه گردد.
* پیشرفت‌های فناوری نیز در بخش تولید تأثیر مستقیم داشته و به جمع‌آوری اطلاعات در هنگام انجام عملیات تولید کمک‌های چشمگیر نموده است؛ که بستر صدور اسناد مکانیزه بهای تمام‌شده محصولات و یا حتی فعالیت‌ها را در پایان هر ماه فراهم نموده است این مهم تأثیرات ویژه‌ای بر سرعت و دقت محاسبات و گزارشات نرم‌افزار حسابداری بهای تمام‌شده به‌عنوان زیرسیستمی از سیستم اطلاعاتی مدیریت داشته است.
* بکار گیری فناوری اطلاعات در سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری این امکان را به وجود آورده است که در تعداد کارکنان و زمان صرفه‌جویی گردد. در واقع در نرم‌افزارهای حسابداری یکپارچه به سبب عدم ثبت اطلاعات تکراری توسط کارکنان مختلف در واحدهای مختلف صرفه‌جویی ذکرشده به وجود خواهد آورد. به‌کارگیری فناوری اطلاعات در واحدهای تجاری باعث می‌شود که ویژگی‌های کیفی اطلاعات ارائه‌شده در گزارشات متعدد و صورت‌های مالی به دلیل یکپارچگی سیستم و ثبت سند منطبق با عملیات قابل‌اتکا باشند.
* فناوری اطلاعات موجب بهبود ویژگی‌های کیفی اطلاعات حسابداری مانند مربوط بودن و قابلیت مقایسه اطلاعات می‌شود و در بخش تولید موجب سرعت و دقت بیشتری در محاسبه بهای تمام‌شده محصولات شده است و در نهایت باوجود ویژگی های ذکرشده, استفاده از یک سیستم مناسب نرم‌افزار حسابداری به پیاده‌سازی یک سیستم اطلاعات حسابداری مدیریت کارایی دو چندانی خواهد بخشید.
با این حال یادآوری می‌گردد که فناوری اطلاعات چیزی جز یک ابزار نیست و چنانچه بدون برنامه‌ای دقیق، درست و متناسب و بدون آگاهی از اصول و روش‌های حسابداری و کاربرد فناوری برای انجام دادن عملیات حسابداری به‌کار گرفته شود، می‌تواند اطلاعات نادرستی، نابجا و نامربوط را بسیار سریع در اختیار بگذارد و بدین تصمیمات اشتباهی اخذ گردد.
در چشم‌انداز رقابتی کسب‌وکار امروز، بسیار ضروری است که سازمان از نرم‌افزار حسابداری به‌عنوان اهرمی برای ارتقا خود استفاده نماید و از این طریق بهره‌وری خود را افزایش دهد. در واقع نیاز اساسی مدیران دسترسی به کلیدی‌ترین اطلاعات کسب‌وکار (به طور خاص اطلاعات حسابداری) می‌باشد، اطلاعاتی که یکپارچه است و در هر زمان و هر مکان در دسترس باشد، در لحظه و همچنین صحت آن نیز تأییدشده باشد.
شرکت شماران سیستم با سال‌ها تجربه کسب‌شده در موسسه حسابداری و حسابرسی شماران به این نکته پی برد که در استفاده از فناوری اطلاعات به دلیل عدم شناخت نیاز درست شرکتهای نرم‌افزار به دلیل اکتفا کردن به دانش فنی خود، این گونه شرکت‌ها نتوانستند نیاز مشتریان را در استفاده درست فناوری اطلاعات منطبق با اصول حسابداری درک نمایند به همین دلیل نرم‌افزار های حسابداری موجود در بازار آن سال‌ها باوجود استفاده از فناوری اطلاعات ولی استاندارد های حسابداری به‌درستی در آنها رعایت نشده بود.
به همین دلیل شرکت شماران سیستم با درک درست نیاز سازمان‌های مختلف در لزوم استفاده از فناوری اطلاعات، با پوشش سیستم‌های اطلاعات مدیریت در بخش حسابداری، سایر بخش‌های مختلف کسب‌وکار را پوشش داده و با ارائه اطلاعات درست و به‌موقع، سازمان را در بالا بردن بهره‌وری، کارایی و در نتیجه سودآوری یاری می‌کند.
نرم‌افزار حسابداری شرکت شماران سیستم در یک بستر کاملاً یکپارچه و با رویکرد ERP سیستم حسابداری سازمان را به یک واحد کنترلی و نظارتی تبدیل نمود.
 

نرم‌افزار حسابداری - 2.7 out of 5 based on 7 reviews

اشتراک در شبکه های اجتماعی