نرم‌افزار بهای تمام شده شماران سیستم در اولین کنفرانس فاوای نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی


نرم‌افزار بهای تمام شده شماران سیستم در اولین کنفرانس فاوای نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
 

شرکت شماران سیستم در بخش مورد کاوی‌های اولین کنفرانس فناوری اطلاعات و ارتباطات که به همت مدیران و مسوولان صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 18 و 19 شهریور ماه سال جاری در هتل المپیک برگزار گردید، ضمن معرفی نرم‌افزار بهای تمام شده خود به تاثیر این نرم‌افزار در تصمیمات استراتژیک مدیران پرداخت.

نظر به نام‌گذاری سال 1391 با نام " تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی"، لزوم تکیه بر توان و پتانسیل صنعتگران داخلی بیش از پیش مطرح شده و بی شک در دوران بحران‌های ناشی از تحریم‌های اقتصادی، سازمان‌هایی بقای خود را حفظ خواهند نمود که با مدیریت صحیح و کارآمد، بهای تمام شده محصولات و خدمات خود را کاهش داده و مشتریان خود را حفظ نمایند لذا در چنین شرایطی محاسبه بهای تمام شده محصولات و پیش‌بینی بهای تمام شده محصولات قبل از تولید می‌تواند به عنوان کلیدی‌ترین ابزار تصمیم‌گیری مدیران صنایع تولیدی به شمار آید.
در این کنفرانس که با سخنرانی سرکار خانم مرادی مدیر اجرایی شرکت شماران سیستم انجام شد، ضمن معرفی نرم‌افزار بهای تمام شده شماران، با مطرح نمودن یکی از تجربیات موفق این شرکت به عنوان مورد کاوی، به تاثیرات پیاده‌سازی این نرم‌افزار در تصمیمات استراتژیک مدیران پرداخته شد.

خانم مرادی خاطر نشان ساختند که با در اختیار داشتن نرم‌افزار عملیاتی بهای تمام شده شماران مدیران به راحتی و در کوتاهترین زمان می‌توانند به اطلاعات صحیح و به موقع منابع تولید خود دستیابی داشته و بر اساس این اطلاعات نسبت به انتخاب محصول، انتخاب بازار، قیمت پیشنهادی و ارزیابی سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و . . . تصمیم‌گیری نموده و به راحتی هرگونه فشار اقتصادی را پشت سر گذارند. ایشان در ادامه به عنوان نمونه به نتایج پیاده‌سازی این نرم‌افزار در یکی از پتروشیمی‌های کشور اشاره نمودند:
 

  • رفع بندهای حسابرسی بهای تمام شده
  •  پذیرش صورتهای مالی توسط حسابرس
  •  کنترل انبار کالاهای نیم ساخته
  • مقایسه ماهانه بهای تمام شده نیم ساخته‌ها و محصولات
  •  بررسی سود و زیان کالاها و خارج کردن کالاهای زیان‌ده
  •  کنترل پیمانکاران و دریافت به موقع مطالبات از آنان
  •  ارایه گزارشات به موقع به بورس
  •  دسترسی سریع به اطلاعات و گزارشات


در پایان این کنفرانس که با حضور جمعی از صاحب نظران فاوای صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شده بود، با توجه به استقبال حاضران از موضوعات مطروحه، سرکار خانم مرادی در انتهای این جلسه به پرسش و پاسخ پرداختند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی