صعود به قله سبلان

  مطابق رسم هر ساله، تیم کوهنوردی گروه شرکت­های شماران در روز 28 مرداد 98عازم شهر اردبیل شد. در ساعت 15 روز چهارشنبه با همراهی گروه دیگری از کوهنوردان عزیمت به شابیل و سپس پناهگاه سبلان را آغاز کردند. گروه 15 نفره در ساعت 04:30 دقیقه بامداد روز پنج شنبه 29 مرداد صعود خود به سمت قله سبلان را شروع کرد. کوهنوردان طول مسیر را با انرژی مثبت و با گامهایی استوار در نوردیدند و درساعت 09:15 دقیقه صبح به سنگ محراب رسیده و با گرفتن عکس های خاطره انگیز به سمت قله حرکت کردند. 15 دقیقه بعد کل گروه 15 نفره به صورت هماهنگ و دست در دست یکدیگر به قله رسیده بودند.

اعضای گروه با ثبت تصاویر بی نظیر در کنار دریاچه قله سبلان یک ساعت در قله ماندند و سپس به سمت پناهگاه و شابیل به راه افتادند.

 

 

گروه کوهنودی شماران سال گذشته نیز درهمین ایام موفق به صعود به قله سبلان شده بود. رسم صعود به قله سبلان از سالهای پیش شروع شده و بالغ بر 6 بار این گروه با پرچم های افراشته بر فراز قله ایستاده است. لازم به ذکر است در در همین ماه نیز تیم کوهنوردی شماران موفق به صعود به قلل توچال و دماوند شده بود. گروه کوهنوردی و طبیعت گردی شماران برنامه های منظمی برای حضور کارکنان در دل طبیعت و کوهساران تدارک دیده است که صعود فصلی به قلل مختلف یکی از برنامه های آن است.