شماران سیستم - مزایای استفاده از فرمت LE Audioنسبت به بلوتوث سنتی شامل پشتیبانی بومی برای دستگاه‌هایی مانند سمعک و اضافه کردن ویژگی‌هایی مانند اشتراک صوتی است.گروهBluetooth Special Interest  به‌تازگی استاندارد جدیدی را برای خروجی صدا با عنوانLE  Audio معرفی کرده است که  با فرمت‌های عمومی بلوتوث مثل بلوتوث 5 تفاوت دارد و مختص صدای بلوتوث است.

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، مزایای استفاده از فرمتLE Audio نسبت به بلوتوث سنتی شامل پشتیبانی بومی برای دستگاه‌هایی مانند سمعک و اضافه کردن ویژگی‌هایی مانند اشتراک صوتی است.
قابلیت اشتراک صوتی به لطف عملکرد جدید «پخش صوتی» که بخشی از استانداردLE Audio است، امکان‌پذیر شده است.
 
به افراد امکان می‌دهد که چیزی که می‌شوند را از طریق تلفن‌های خود یا سایر دستگاه‌ها با افراد اطراف خود به اشتراک بگذارند. به‌عنوان‌مثال کاربران می‌توانند موسیقی را با خانواده یا دوستان خود به اشتراک بگذارند.
شرکت‌ها همچنین می‌توانند از این ویژگی برای پخش صوتی برای همه در یک فضای عمومی مانند فرودگاه یا رستوران‌ها استفاده کنند.

 

ا

ز دیگر پیشرفت‌های استانداردLE Audio نسبت به نمونه قبلی می‌توان به استفاده از کدک جدیدی به نام(LC3) اشاره کرد که ضمن استفاده از توان کمتر، صدای با کیفیت بالاتر را ارائه می‌دهد.


این استاندارد همچنین به توسعه‌دهندگان کمک کند تا برنامه‌هایی را ایجاد کنند که عمر باتری شمارا به خطر نمی‌اندازند.

در آخر، این استاندارد انتقال چندین جریان صوتی را امکان‌پذیر می‌کند  که بر اساس ادعاهای گروهBluetooth Special Interest   به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا تجربه پخش استریو در محصولاتی مانند ایربادهای بی‌سیم را بهبود بخشند.
گروهBluetooth Special Interest تائید کرده است که مشخصات بلوتوثLE Audio در نیمه اول سال میلادی جاری عرضه خواهد شد.


 

شماران سیستم - برخی از نرم‌افزارهای وب می‌توانند برخی از ویدیوها و فایل‌های دیگر را به‌صورت آفلاین در اختیار کاربران بگذارند اما یافتن وب‌سایت‌هایی که چنین دسترسی را به فایل‌های آفلاین می‌دهند بسیار سخت است.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که نسخه جدید مرورگر کروم یافتن فایل‌های با قابلیت دسترسی آفلاین در نرم‌افزارهای وب را بسیار آسان خواهد کرد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، برخی از نرم‌افزارهای وب می‌توانند برخی از ویدیوها و فایل‌های دیگر را به‌صورت آفلاین در اختیار کاربران بگذارند، اما یافتن وب‌سایت‌هایی که چنین دسترسی را به فایل‌های آفلاین می‌دهند بسیار سخت است.
 
 
با این‌ حال، کمپانی گوگل با عرضه نسخه بتا 80 مرورگر کروم فریم‌ورک فهرست بندی محتوای جدیدی را عرضه کرده است که به برنامه‌های وب پیشرو اجازه می‌دهد تا تمام محتوای دارای قابلیت آفلاین خود را در آنجا فهرست بندی کنند.
البته این فریم‌ورک در مرحله آزمایش است، اما انتظار می‌رود که به‌زودی در نسخه پایدار کروم حاضر شود.

با این‌ حال، کاربران نمی‌توانند برای دانلودهایFTP خود روی مرورگر کروم حساب کنند.
گوگل این روش قدیمی و ناامن انتقال فایل را تا حد بسیار زیادی محدود کرده است و تنها به نمایش لیست‌های دایرکتوری و بارگیری فایل‌ها از طریق اتصالات غیر رمزنگاری بسنده کرده است.
این قابلیت به‌زودی به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال خواهد شد وFTP به‌زودی روی کروم 82 کار نخواهد کرد.
 
این اقدام گوگل برای افزایش امنیت کاربران بسیار مفید است، اما اگر هنوز هم از روشFTP برای انتقال فایل‌های خود استفاده می‌کنید شاید بهتر باشد به سراغ نرم‌افزارهای جایگزین بروید.
همچنین لازم به ذکر است که نسخه بتا 80 مرورگر کروم هم‌اکنون برای سیستم عامل‌های اندروید، کروم، لینوکس، مک و ویندوز در دسترس است و نسخه نهایی آن نیز در طی هفته‌های آینده عرضه خواهد شد.
 

شماران سیستم - فیس‌بوک برای کاهش وابستگی به کمپانی‌هایی مانند گوگل در نظر دارد که سیستم‌عامل ویژه برند خود را تولید کند. فیکوس کرکپاتریک  به‌عنوان یکی از مدیران فیس‌بوک اعلام کرده است که محصولات سخت‌افزاری آینده این کمپانی مانند اوکولوس و پورتال از این سیستم‌عامل جدید استفاده خواهند کرد.

 

کمپانی فیس‌بوک در راستای سیاست‌های مرتبط با خودکفایی این کمپانی در نظر دارد تا سیستم عامل جدیدی را از ابتدا تولید کند.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، فیس‌بوک برای کاهش وابستگی به کمپانی‌هایی مانند گوگل در نظر دارد که سیستم عامل ویژه برند خود را تولید کند.
فیکوس کرکپاتریک به‌عنوان یکی از مدیران فیس‌بوک اعلام کرده است که محصولات سخت‌افزاری آینده این کمپانی مانند اوکولوس و پورتال از این سیستم عامل جدید استفاده خواهند کرد.
 این سیستم عامل از ابتدا ساخته خواهد شد و پروژه ساخت آن را نیز مارک لوکووسکی به‌عنوان مدیر سابق مایکروسافت که همزمان با سیستم عامل ویندوزNT همکاری داشت، برعهده خواهد گرفت.
البته فیس‌بوک هنوز به‌طور دقیق زمان عرضه و محصولاتی که از این سیستم عامل استفاده خواهند کرد را اعلام نکرده استالبته این اولین باری نیست که فیس‌بوک سعی داشته تا سیستم عامل ویژه خود را تولید کند.
این کمپانی پیش‌ از این نیز طرح‌های مفهومی خاصی را برای سیستم عامل‌های مختلف عرضه کرده است، اما درنهایت تصمیم بر آن شده است که از سیستم عامل اندروید استفاده کند.

 

البته تلاش‌های فیس‌بوک در ساخت سیستم عامل مختص خود را می‌توان در راستای سیاست‌های خودکفایی این کمپانی دانست.
اندرو بوسورث به‌عنوان رییس بخش واقعیت افزوده و مجازی فیس‌بوک در این رابطه اعلام کرد که: «ما واقعاً می‌خواهیم مطمئن شویم که نسل بعدی فضایی برای ما دارد. ما فکر نمی‌کنیم که بتوانیم برای اطمینان از این امر به بازار یا رقبا اعتماد کنیم و بنابراین خودمان این کار را انجام خواهیم داد
 
علاوه بر این فیس‌بوک هنوز هم ‌روی رابطه کاربری مغز کامپیوتر خود کار می‌کند.
یکی از مهندسان این کمپانی اعلام کرده است که فیس‌بوک اندازه این فناوری را از یک یخچال به دستگاهی که بتواند در دست شما جا بشود تغییر داده است. با این‌ حال هنوز 5 الی 10 سال زمان لازم است تا این فناوری به محصول نهایی تبدیل شود.
 
همچنین فیس‌بوک دستیار هوشمند خود را برای رقابت با سیری و الکسا تولید خواهد کرد.
این کمپانی حتی برای دریافت اطلاعات موتور جست‌وجویBing برای این دستیار هوشمند به مایکروسافت روی آورده است. کارهای مرتبط با این هوش مصنوعی در مقر جدید فیس‌بوک در بیرمنگام انجام خواهد شد.
  

شماران سیستم - حالت مترجم شفاهی از قبل بر روی اپ Google Assistantآماده است.گوگل ارائه حالت مترجم شفاهی(interpreter mode) را اعلام کرده که اکنون بر روی «دستگاه‌های اندرویدی وiOS که امکان استفاده از استیستنت را دارند» قابل دسترسی است.

به این طریق شما می‌توانید زبان‌های مختلف را به صورت لحظه‌ای با استفاده از گوشیتان ترجمه کنید.

به گزارش شماران سیستم به نقل از مشبل، با اینکه حالت مترجم شفاهی اسیتسنت به تازگی رسما معرفی شد، ولی در واقع خیلی هم چیز جدیدی نیست.
این قابلیت که نخستین بار درNest Hub  گوگل(که قبلا با عنوان  Home Hub شناخته می‌شد) ماه ژانویه درCES عرضه شد، به صورت آزمایشی در چند هتل در لاس وگاس بین کارکنان مستخدم و میهمانان خارجی هتل‌ها به اجرا درآمده بود.
 
این ابزار باGoogle Home وGoogle Home Mini کار می‌کند. ولی اگر شما از هر یک از این دستگاه‌ها در حالت مترجم شفاهی استفاده کنید، از مزیت مضاعف دیدن ترجمه‌ها بر روی یک نمایشگر بهره‌مند نخواهید شد.
 
ولی چون نمی‌توانید یکNest Hub یا اسپیکر هوشمند گوگل را در زمان بازدید از محل با خودتان ببرید، گوشیتان این کار را برایتان انجام خواهد داد.
همچنین نیازی به کار اضافی دانلود اپی جدید بر روی گوشیتان نخواهید داشت، چرا که حالت مترجم شفاهی از قبل بر روی اپGoogle Assistant آماده است.

تمام آنچه باید انجام دهید این است که بگویید: «Hey Google, be my Spanish translator» یا« Hey Google, help me speak Russian »، و شروع به حرف زدن کنید.
شما، و هر فردی که با او در حال حرف زدن هستید، قادر به دیدن و شنیدن ترجمه بر روی گوشی شما خواهد بود.
 
حالت مترجم شفاهی از 44 زبان پشتیبانی می‌کند.
بسته به زمینه محاوره، اسیستنت حتی ممکن است چند پاسخ هوشمند(Smart Replies) را برای پاسخ دادن سریع به شما پیشنهاد دهد تا کار شما احتمالا تسهیل شود.
 
این ویژگی همچنین با حالت‌های ارتباطی مختلفی ارائه شده است، از جمله اینکه به جای استفاده از اسپیکر گوشی می‌توانید با تایپ با استفاده از صفحه کلید این کار را انجام دهید. یا، می‌توانید به صورت دستی انتخاب کنید که چه زمانی می‌خواهید حالت مترجم شفاهی در طی یک محاوره صحبت را شروع کند.
 

شماران سیستم - مرورگر جدید اج که به‌واسطه موتور کرومیم گوگل طراحی شده است تنها یک روز پس از پایان زندگی ویندوز 7 و ویندوزفون یعنی در تاریخ 15 ژانویه برای کاربران سیستم‌عامل ویندوز عرضه خواهد شد.مایکروسافت در پی قدرت بخشیدن به ‌مرورگر اج خود از توسعه‌دهندگان دعوت کرده است که با ساخت افزونه‌های ویژه این نرم‌افزار، به پایداری آن کمک کنند.

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، مرورگر جدید اج که به‌واسطه موتور کرومیم گوگل طراحی شده است تنها یک روز پس از پایان زندگی ویندوز 7 و ویندوزفون یعنی در تاریخ 15 ژانویه برای کاربران سیستم عامل ویندوز عرضه خواهد شد.
 
طراحان مرورگرهای مختلف و حتی مرورگرهای کرومیوم تمایل دارند که بخش افزونه‌های ویژه خود را داشته باشند.
انباره‌ای غنی از افزونه‌های مرورگر اج به برای کاربران این نرم‌افزار بسیار ارزشمند خواهد بود، چرا که نسخه قبلی این مرورگر به‌هیچ‌عنوان از افزونه‌های سوم شخص قوی پشتیبانی نمی‌کرد.

 

علاوه بر این، کاربران اج می‌توانند افزونه‌هایی  که برای کروم نوشته‌شده‌اند را نیز در این مرورگر استفاده کنند.
البته این کار در ظاهر ممکن است مشکلات سازگاری بسیاری را به وجود بیاورد، اما کسانی که می‌خواهند افزونه کروم خود را به‌صورت بومی در اج استور مشاهده کنند می‌توانند به‌راحتی این کار را انجام بدهند.
 
مطالعاتی که در ابتدای سال جاری میلادی انجام شده است نشان می‌دهد که تنها شمار اندکی از افزونه‌های گوگل مورداستفاده کاربران قرار می‌دهند.
بر همین اساس هزاران افزونه این مرورگر کم‌تر از 5 بار دانلود شده‌اند و برخی از آنها هرگز دانلودی نداشته است.
بنا بر این، دعوت از توسعه‌دهندگان برای ساخت افزونه‌ها را نمی‌توان به‌عنوان برگ برنده‌ای برای این مرورگر تلقی کردموفقیت اج نه‌تنها به داشتن افزونه‌های زیاد، بلکه به اطمینان از مؤثر بودن آنها بستگی دارد.
البته از طرفی باید در نظر داشت که نسخه فعلی اج با در اختیار داشتن تنها 6 درصد از بازار بسیار ضعیف عمل کرده استاین رقم در مقابل سهم 67 درصدی کروم در بازار مرورگرها بسیار ناچیز است.
با این‌ حال اظهارنظرهای مثبت در رابطه با پیش‌نمایش نسخه جدید مرورگر اج موجب شده است که مایکروسافت تا حد زیادی در این زمینه به خود امیدوار شود و با امید به سال آینده میلادی نگاه کند.

شماران سیستم - مایکروسافت در رابطه با رونمایی از آفیس برای لینوکس اعلام کرد که: «نرم‌افزار مایکروسافت تیمز اولین نرم‌افزار مایکروسافت 365 است که برای دسکتاپ های لینوکسی عرضه می‌شود و از تمامی قابلیت‌های اصلی تیمز پشتیبانی می‌کند.»


 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، مایکروسافت در رابطه با رونمایی از آفیس برای لینوکس اعلام کرد که: «نرم‌افزار مایکروسافت تیمز اولین نرم‌افزار مایکروسافت 365 است که برای دسکتاپ های لینوکسی عرضه می‌شود و از تمامی قابلیت‌های اصلی تیمز پشتیبانی می‌کند. تیمز مرکزی برای انجام کارهای گروهی است که چت، جلسات ویدئویی، تماس، همکاری روی اسناد آفیس 365 و فرآیندهای تجاری را در یک تجربه واحد و یکپارچه جمع می‌کند
 
در واقع این نرم‌افزار رقیب اسلک با بقیه مجموعه‌های آفیس(که هنوز برای لینوکس اعلام نشده است) ادغام می‌شود و جایگزین اسکایپ برای کسب و کارها خواهد شد که خود این نرم‌افزار جایگزین مایکروسافت لینکس شد.

جیم زملین به عنوان مدیر اجرایی بنیاد لینوکس در این‌ باره می‌گوید: «با این اطلاعیه، مایکروسافت قطب کار خود برای کار گروهی را به لینوکس می‌آورد. من از این‌ که مایکروسافت درک کرده است که شرکت‌ها و مؤسسات آموزشی به‌طور یکسان از لینوکس برای تغییر فرهنگ کار خود استفاده می‌کنند، خوشحالم

عرضه مایکروسافت تیمز به عنوان اولین نرم‌افزار لینوکسی از جانب این کمپانی ممکن است اندکی عجیب به نظر برسد، اما پس از توضیحات مایکروسافت در رابطه با قصدش برای تبدیل تیمز به یک «داربست» برای عرضهFluid Framework در آینده به منطق این کار پی می‌بریم.
لازم به ذکر است کهFluid Framework کار کردن هم‌زمان روی تمامی مجموعه مایکروسافت را آسان‌تر می‌کند و نیز پشتیبانی بهتری برای کسانی که از راه دور با هم کار می‌کنند، فراهم می‌کند.
این تغییر و تحولات برای مایکروسافت بسیار مهم بوده است.
ایده عرضه آفیس برای لینوکس تا 5 سال پیش و در اوج رقابت این دو شرکت بسیار مضحک به نظر می‌رسید. با این‌ وجود مایکروسافت تحت سرپرستی ساتیا نادلا تصمیم گرفته است که این رقابت را به همکاری همه‌جانبه و مشترک تبدیل کند و عرضه آفیس برای لینوکس هم در همین راستا انجام شده است.

شماران سیستم - اگر شما هم یکی از افرادی است که با مک‌بوک خود بازی کامپیوتری می‌کنید، احتمالاً با اشغال منابع توسط مرورگر خود به مشکل برخورده‌اید. اپرا برای برطرف کردن این مشکل مرورگر اپرا GXرا برای سیستم عامل مک عرضه کرده است.

 

مرورگر بازی محور اپرا با قابلیت‌هایی برای محدود کردن دسترسی به منابعی نظیر پردازنده، پهنای باند و رام برای سیستم عامل مک عرضه شد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، اگر شما هم یکی از افرادی است که با مک‌بوک خود بازی کامپیوتری می‌کنید، احتمالاً با اشغال منابع توسط مرورگر خود به مشکل برخورده‌اید. اپرا برای برطرف کردن این مشکل مرورگر اپراGX را برای سیستم عامل مک عرضه کرده است.
 
 
اپرا اظهار داشته است که این مرورگر مشکلات منابعی که پردازنده، رام و پهنای باند را محدود می‌کنند، برطرف خواهد کرد.
بنابر گفته مقامات این کمپانی: «این امر در عمل به معنای آن است که کامپیوترها منابع بیشتری برای اجرای بازی‌ها در اختیار خواهند داشت

 

پنل کنترلGX به‌منظور جلوگیری از دزدی منابع توسط مرورگر کاربران به آنها اجازه می‌دهد که میزان قدرت مصرفی پردازنده و رام در مرورگر را به صورت دستی مشخص کنندبه‌ این‌ ترتیب شما می‌توانید در حین بازی کردن با خیال راحت مرورگرتان را باز بگذارید.
علاوه بر این، میانبر وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی نظیر ردیت، تلگرام، واتس‌اپ و فیس‌بوک در این مرورگر قرار داده شده استعلاوه بر این شما می‌توانید اپراGX را با رنگ‌های بسیار متنوع، افکت‌های صوتی و وال‌پیپرها شخصی‌سازی کنید.
علاوه بر این، قابلیت‌های دیگر نرم‌افزار محبوب اپرا مانند مسود کننده تبلیغات و وی‌پی‌ان داخلی در این نسخه از اپرا نیز دیده می‌شود.
اطلاعات به‌ دست‌ آمده از نظرسنجی‌های وسیع اپرا حاکی از آن است که 82 درصد از گیمرهای کامپیوتر از ویندوز و 14 درصد باقی‌مانده با سیستم عامل مک استفاده می‌کنند.
​​​​​​​از این میان، 49 درصد با مشکلات فنی، 30 درصد با مشکلات شبکه، 26 درصد با مشکلات حافظه و 14 درصد باقی‌مانده با مشکلات پردازنده دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
  

شماران سیستم - گوگل تصمیم گرفته است که قابلیت‌هایی را در به‌روزرسانی اخیر مرورگر کروم بیفزاید که امنیت وب گردی را بیشتر کند. یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های عرضه شده مربوط به هشدار در معرض خطر قرار گرفتن نام کاربری و پسوردهای لاگین وب‌سایت‌ها است.

 

قابلیت‌هایی که به‌تازگی برای مرورگر گوگل کروم عرضه شده است، وب گردی و استفاده از اینترنت را برای کاربران امن‌تر خواهد کرد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، گوگل تصمیم گرفته است که قابلیت‌هایی را در به‌روزرسانی اخیر مرورگر کروم بیفزاید که امنیت وب‌گردی را بیشتر کند.
یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های عرضه شده مربوط به هشدار در معرض خطر قرار گرفتن نام کاربری و پسوردهای لاگین وب‌سایت‌ها است.
علاوه بر این، کروم در صورت نیاز به کاربران اخطار می‌دهد که هر پسوردی که دوباره از آن استفاده کرده‌اند را تغییر بدهند.
 
بنابر اظهارات گوگل، این کمپانی مدتی است که روی این قابلیت کار کرده است و آن را در ماه فوریه در قالب افزونه‌ای برای کروم عرضه کرده و سپس در اکتبر آن به‌صورت مستقیم در حساب‌های گوگل وارد کرده است.
علاوه بر این، قابلیت دیگری برای محافظت از حملات فیشینگ همزمان روی کروم دسکتاپ افزوده شده است.

 

این قابلیت جدید به نحوی طراحی شده است که اگر سعی داشته باشید به وب‌سایتی که مشکوک به دزدیدن اطلاعات شما است وارد شوید هشداری را در این رابطه دریافت خواهید کرد.
با این‌ حال، گوگل اظهار داشته است که این قابلیت جدید که بر مبنای پایگاه دادهSafe Browsing این کمپانی ساخته شده است، تنها در 30 درصد مواقع می‌تواند خطرات را شناسایی کند.
 
قابلیت دیگر گوگل کروم مربوط به هشدار واردکردن پسورد حساب کاربری گوگل در وب‌سایت مشکوک به فیشینگ است.
پیش‌ از این، تنها کاربرانی از این قابلیت بهره‌مند می‌شدند که ویژگی همگام‌سازی کروم را فعال کرده‌ بودند، اما هم‌اکنون این قابلیت بدون هیچ پیش‌فرضی برای همه در دسترس است.
علاوه بر این، گوگل اعلام کرده است که قابلیت ذکرشده برای تمامی پسوردهایی که در مدیریت پسورد کروم ذخیره کرده‌اید، کار خواهد کرد.
 
در آخر گوگل رابط کاربری کروم را به صورتی تغییر داده است که شما می‌توانید به‌راحتی ذخیره شدن پسوردتان روی یک کامپیوتر اشتراکی یا پروفایل متفاوت را ببینید.
نشانگر ورود به سیستم بازطراحی شده‌ای در سمت راست نوار آدرس قرار گرفته است و به‌صورت خلاصه نام فردی که با حساب کاربری به او تعلق دارد را نشان می‌دهد.
به گفته گوگل، این آیتم بازطراحی شده همچنین تغییر بین پروفایل‌ها را برای کاربران آسان‌تر می‌کند.

شماران سیستم - این شرکت به تازگی شروع به اعلام درخواست نیرو کرده است و متخصصان مدنظر آنها برای این پروژه باید دارای قابلیت‌های کار کردن با اینترنت اشیاء را داشته باشند.

 

اینترنت اشیاء بخشی مهم از آینده فناوری است و به نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز از این موضوع آگاه است زیرا اخبار منتشر شده خبر از احتمال ساخت نسخه‌ای از ویندوز 10 اکس (10X) برای دستگاه های اینترنت اشیا می‌دهند.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، منبع این اخبار در حقیقت به نوعی وب‌سایت خود مایکروسافت است.
این شرکت به تازگی شروع به اعلام درخواست نیرو کرده است و متخصصان مدنظر آنها برای این پروژه باید دارای قابلیت‌های کار کردن با اینترنت اشیاء را داشته باشند.
ویندوز 10 اکس در حقیقت نسخه‌ای جدید از ویندوز 10 است که با هدف کار کردن بر روی دستگاه‌های چند نمایشگر طراحی و عرضه شده است و با توجه به اخبار یاد شده به نظر می‌رسد که به‌زودی شاهد کاربری جدیدی برای این سیستم عامل نوظهور خواهیم بود.

البته با توجه به عرضه سیستم عامل ویندوز کور(Windows Core OS) دیگر نیازی به پیاده‌سازی گام به گام و ساخت یک سیستم عامل از ابتدا وجود نخواهد داشت، بلکه شرکت مایکروسافت می‌تواند با ایجاد کردن ماژول‌های جدید، به سراغ ایجاد نسخه مد نظر از سیستم عامل خود برود.

با این وجود، هنوز زمان‌بندی مشخصی از این پروژه در اختیار رسانه‌ها وجود نداشته است و با توجه به فرایند جذب نیرو، انتظار نمی‌رود که چنین نسخه‌ای از ویندوز به این زودی‌ها به بازار مصرف راه پیدا کند.
با این تفاسیر باید منتظر باشیم که مایکروسافت اخبار تکمیلی را پس از جذب نیروهای مد نظر خود به رسانه‌ها اعلام کند.

 

شماران سیستم - کمپانی کوالکام به‌تازگی فهرستی از پردازنده‌های جدید خود را به بازار معرفی کرد. یکی از این پردازنده‌ها اسنپ دراگون 865 پرچم‌دار است که در بیشتر دستگاه‌های سال 2020 قرار خواهد گرفت. کمپانی کوالکام به‌تازگی از دو تراشه سری 700 رونمایی کرد که برای اولین بار به همراه مودم داخلی 5G   به بازار عرضه می‌شوند

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی کوالکام به‌تازگی فهرستی از پردازنده‌های جدید خود را به بازار معرفی کرده استیکی از این پردازنده‌ها اسنپ دراگون 865 پرچم‌دار است که در بیشتر دستگاه‌ های سال 2020 قرار خواهد گرفت.
 این دو تراشه که 765 و 765G با کمک معماری 7 نانومتری ساخته شده‌اند و از فناوری‌های 5G  ویژه‌ای نظیرmmwave، sub-6 GHz، TDD، FDD وDSS پشتیبانی می‌کنند.
این دو تراشه از مودم رونمایی نشده اسنپ دراگونX52 استفاده می‌کنند و می‌توانند به‌سرعت آپلود 1.6 گیگابیت و دانلود 3.7 گیگابیت برسند.
آنها همچنین از حالت‌های مستقل و غیرمستقل برای دستگاه‌های چند سیم‌کارتی پشتیبانی می‌کنند.
البته این سرعت‌ها با سرعت آپلود 3 گیگابیتی و دانلود 7.5 گیگابیتی معرفی شده از سوی کوالکام برای اسنپ دراگون 865 که از مودمX55 استفاده می‌ کند، فاصله زیادی دارد. البته برای بسیاری از افراد این سوال پیش آمده است که چرا کوالکام اولین تراشه مجهز به مودم 5G خود را در سری 800 ارائه نکرده است.
کوالکام در رابطه با این سوال پاسخ می‌دهد که نمی‌خواسته قابلیت‌های چندرسانه‌ ای بیشتر در محصولات پرچم‌دارش را فدای این طرح بکند.

البته میان رده خواندن تراشه‌های 765 و 765G دقیقا درست نخواهد بود، چرا که اگرچه آنها مانند سری 800 پرسرعت نیستند، اما در سری میان رده‌ها نیز جای ندارند.
بهتر است این دو تراشه را به‌عنوان جانشینان اسنپ دراگون 730 و 730G در نظر بگیریم. این تراشه‌های جدید از پردازنده گرافیکی آدرنو 620 استفاده می‌کنند که عملکرد آنها 20 برابر بهتر از نسخه قبلی است و بهینه‌سازی مصرف باتری آنها هم بهتر است.
همچنین این تراشه‌ها از ماشین هوش مصنوعی نسل پنجم هم بهره‌مند شده است که ترکیبی از پردازنده، پردازنده گرافیکی  پردازنده هگزا گون این شرکت است.
همچنین تراشه‌های 765 ازHDR10+ و کاربری‌های چند دوربینی جدید پشتیبانی می‌کنند.
نسخه 765G بازی گرا از برخی از ویژگی‌های پلتفرمElite Gaming این کمپانی برخوردار شده است که به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد که در صفحه‌نمایش‌های فول اچ‌دی پلاس به 120 هرتز برسند.
این تراشه همچنین گیمینگ HDR 10 بیتی پشتیبانی می‌کند و مودم 5G آن استریم گیمینگ چند گیگابایتی را ممکن می‌ کند.
 

شماران سیستم - گوگل در حال حاضر می‌تواند به‌صورت زنده به افراد ناشنوا و کم‌شنوا خدمات ارائه کند و در صورت بزرگ مشکلی در سیستمشان آن‌ها را یاری کند.گوگل بخش پشتیبانی کمپانی خود را به قابلیتی مجهز کرده است که افراد کم‌شنوا و ناشنوا با استفاده از آن می‌توانند با سرعت هر چه بیشتر پاسخ سؤالات و مشکلات خود را دریافت کنند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی گوگل همیشه به مشتری مداری مشهور بوده است و یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های رضایت مشتری نیز بخش پشتیبانی این شرکت است.
از آنجا که بخشی از کاربران گوگل را افراد کم‌توان تشکیل می‌دهند، این کمپانی تصمیم گرفته است که بخش پشتیبانی را برای آسودگی خیال آنها و استفاده راحت‌تر سروسامانی بدهد.
 
 
گوگل در حال حاضر می‌تواند به‌صورت زنده به افراد ناشنوا و کم‌شنوا خدمات ارائه کند و در صورت بزرگ مشکلی در سیستمشان آن‌ها را یاری کند.
این کمپانی هم‌اکنون در بخش پشتیبانی خود گزینه‌ای برای زبان اشاره در نظر گرفته است و افراد ناشنوا با انتخاب آن می‌توانند به‌صورت چت ویدئویی مشکلشان را بیان کرده و راه‌حل آن را دریافت کنند.

 

پاسخ‌گوهای این بخش کارکنان و پاسخ‌گوهای  Connect Direct هستند که تنها از روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 11 صبح الی 8 شب آماده پاسخ‌گویی و برطرف کردن مشکلات افراد هستند.
 
در نهایت این روش برقراری ارتباط و دریافت پشتیبانی از تکیه کردن بر پشتیبانی متنی بسیار آسان‌تر است و پاسخ‌دهی در این موارد بسیار زودتر انجام خواهد شدبه‌ این‌ ترتیب، احتمال استفاده از این قابلیت جدید برای رفع نقص و دریافت پاسخ مشکلات توسط ناشنوایان بسیار بالاتر است.

 

شماران سیستم - یکی از سخنگوهای اپل در طی بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی اعلام کرده است که اپل در پی جنجال پیش‌آمده بر سر منطقه کریمیا، ازاین‌پس با نگاه دقیق‌تری به مرزهای مورد اختلاف در نرم‌افزار نقشه اپل رسیدگی خواهد کرد و درنتیجه ممکن است تغییرات بیشتری در این زمینه در راه باشد.

 

شرکت اپل در راستای استراتژی‌ های جدید خود برای برنامه نقشه اپل تصمیم دارد تا با دقت بیشتری به مرزهای مورد مناقشه و قوانین بین‌ المللی مرتبط با آن‌ ها بنگرد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌ سایت خبری تحلیلی engadget، یکی از سخنگوهای اپل در طی بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی اعلام کرده است که اپل در پی جنجال پیش‌آمده بر سر منطقه کریمیا، از این‌ پس با نگاه دقیق‌تری به مرزهای مورد اختلاف در نرم‌افزار نقشه اپل رسیدگی خواهد کرد و درنتیجه ممکن است تغییرات بیشتری در این زمینه در راه باشد.
 
با این‌ حال انتظار نمی‌رود که این نرم‌افزار، تغییرات اعلام‌ شده در ناحیه کریمیا را به حالت اولیه بازگرداند.
این کمپانی تأکید کرده که تنها به دلیل پیروی از قوانین کریمیا را در مرز روسیه معرفی کرده است و این منطقه هنوز هم برای هر کس دیگری جزو توابع اوکراینی شناخته می‌ شود.

این سخنگو اعلام کرده است که: «ما قبل از برچسب‌ زنی روی نقشه‌ هایمان و اعمال تغییرات اعمال‌ شده توسط قانون، قوانین بین‌ المللی و محلی آمریکایی و مرتبط را بازنگری می‌کنیم
شکی نیست که اپل در برابر این پیش‌ نیاز دولت روسیه ایستادگی کرده است و ماه‌ها با روسیه مذاکره کرده است تا کریمیا را به‌عنوان ناحیه‌ ای تعریف‌ نشده در داخل مرزها معرفی کند.
با این‌ وجود، امتیاز انحصاری اعطاشده به اپل انتقاد دولت اوکراین و تمامی اشخاصی که به انضمام کریمیا به روسیه معتقد نبودند را برانگیخت.
اپل این روزها و پس از تصمیم برای حذف نرم‌افزار اعتراضات هنگ‌کنگ در شرایط بسیار سختی قرار گرفته است.
اگرچه این کمپانی ذاتاً مخالف اقدامات استبدادی این‌چنینی است، اما اگر از چنین تصمیم‌هایی امتناع کند ممکن است بازارهای بزرگی را از دست بدهد. علاوه بر این ترک یک کشور مظلوم لزوما منجر به آزادی در آن کشور نخواهد شد. به همین دلیل انتخاب برای اپل بسیار سخت است و بازنگری استراتژی‌ های این کمپانی ممکن است به جهت‌ گیری آن در مسیر درست کمک کند.

شماران سیستم - شما برای استفاده از این قابلیت نمی‌توانید به‌آسانی یک عکس را انتخاب کرده و دوستان و خانواده‌تان را در آن تگ کنید بلکه برای اینکه بتوانید از این ویژگی استفاده کنید نیازمند آن هستید که الگوریتم تشخیص چهره فوتوز در ابتدا چهره انسان یا حیوان را در آن عکس تشخیص بدهد.

کمپانی گوگل در راستای بهینه‌سازی گوگل فوتوز تصمیم گرفته است که قابلیت تگ دستی چهره افراد را به این نرم‌افزار بیفزاید.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، گوگل فوتوز یکی از بهترین ابزاری است که شما می‌توانید از آن برای سازمان‌دهی عکس‌هایتان استفاده کنید، اما این نرم‌افزار تا کامل شدن فاصله بسیار زیادی دارد.

یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌هایی که در گوگل فوتوز دیده نمی‌شد، امکان تگ دستی صورت افراد در تصاویر بود که از زمان جدایی این نرم‌افزار از گوگل پلاس در سال 2015 اتفاق افتاد.
با این‌ حال به نظر می‌رسد که گوگل این قابلیت را با محدودیت‌های زیادی برای گوگل فوتوز عرضه کرده است.
 
شما برای استفاده از این قابلیت نمی‌توانید به‌آسانی یک عکس را انتخاب کرده و دوستان و خانواده‌تان را در آن تگ کنید بلکه برای اینکه بتوانید از این ویژگی استفاده کنید نیازمند آن هستید که الگوریتم تشخیص چهره فوتوز در ابتدا چهره انسان یا حیوان را در آن عکس تشخیص بدهد.
البته در برخی موارد نظیر زمانی که فرد به‌صورت مستقیم به دوربین نگاه نمی‌کند، الگوریتم یادشده نمی‌تواند افراد را به‌درستی تگ کند.

 


برای دسترسی به این قابلیت روی یک عکس ضربه بزنید و سپس صفحه را به بالا بکشید تا منوی جدیدی برای شما نمایش داده شود. همچنین می‌توانید روی یک عکس ضربه بزنید و سپس آیکون سه‌نقطه موجود را لمس کنید تا به همان جایگاه برسید.
اگر این قابلیت برای دستگاه شما عرضه شده باشد، می‌توانید آیکون مددی را در سمت راست سربرگ بخشPeople مشاهده کنید. لمس این آیکون به شما اجازه می‌دهد که هر برچسبی را ویرایش کنید.
 
البته همان‌طور که ذکر شد ارائه قابلیت تگ کردن چهره افراد در گوگل فوتوز هنوز کامل نیست، اما با این‌ وجود می‌توان آن را به‌عنوان قدمی در مسیر درست دانست.
ارائه این قابلیت نشان می‌دهد که گوگل تصمیم دارد که فوتوز را مثل هر نرم‌افزار دیگری با روش‌های خلاقانه پیشرفت بدهد.
برای مثال این کمپانی اخیرا قابلیتی به نام خاطرات را به این نرم‌افزار اضافه کرده است که از قالبی مانند استوری های اینستاگرام برای نمایش تصاویر قدیمی کاربران استفاده می‌کند.
 

 

شماران سیستم - درطی چند سالی که گذشت اینتل برای عرضه مناسب پردازنده‌های خود با دشواری‌های زیادی روبرو به است و معماری 10 نانومتری پردازنده‌ها که هم‌اکنون برای تراشه‌های لپ‌تاپی آیس لیک این کمپانی استفاده می‌شود با تأخیر روبرو بوده است.

 

s

 

اینتل در طی نامه‌های عذرخواهانه برای کمبود جهانی پردازنده‌های خود از تمامی مشتریانش در سراسر جهان عذرخواهی کرد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، درطی چند سالی که گذشت اینتل برای عرضه مناسب پردازنده‌های خود با دشواری‌های زیادی روبرو به است و همین موضوع، معماری 10 نانومتری پردازنده‌ها که هم‌اکنون برای تراشه‌های لپ‌تاپی آیس لیک این کمپانی استفاده می‌شود با تأخیر روبرو کرده است.
 
کاربران کامپیوترهای با عملکرد بالا به دنبال تعویض پردازنده‌های خود هستند و به‌ این‌ ترتیب تقاضا به حدی بالا رفته است که اینتل از جوابگویی به آنها باز مانده است.
البته به نظر می‌رسد که نامه عذرخواهانه اپل به‌جای کاربران تکی و خانگی، روی کاربران تجاری اینتل تمرکز داشته است.
میشل جانسون هولتاس به‌عنوان معاون اجرایی و مدیر فروش محصولات در بخش بازاریابی و ارتباطات این کمپانی اعلام کرده است که برخلاف تلاش‌های زیاد هنوز نتوانسته این مشکل را برطرف کند.

 

 

او در این رابطه اعلام کرده است که محدودیت عرضه در بخش در تجارت کامپیوترها همچنان ادامه خواهد داشت و همین امر موجب خواهد شد که جذب پیامدهای تغییرات تولید برای این کمپانی کمتر باشد. این امر موجب شده است که عرضه به‌اندازه تقاضای بازار نباشد.
هولتاس ادامه داده است که اینتل علاوه بر بهبود شرایط تولد تراشه‌های 10 نانومتری درصدد آن است که روی تراشه‌های 14 نانومتری نیز تأکید کند و به‌زودی این دسته از تراشه‌ها را به بازار عرضه کند.
 
از لحن این نامه و روش پیشرفت ایمیل چنین برمی‌ آید که از سوی این کمپانی، کمبود پردازنده‌ها به این زودی‌ها برطرف نخواهد شد، اما این مشکل برای مشتری‌های نهایی چندان گران تمام نخواهد شد و آنها از این بابت متضرر نمی‌شوند.
با این‌ وجود اینتل می‌خواهد مطمئن شود که شرکایی نظیر دل، لنوو و دیگر تولیدکنندگان کامپیوتر برای پردازنده‌ها زیاد از حد منتظر نخواهند ماند، زیرا این کمپانی‌ ها ممکن است به دلیل مشکلات اینتل و تحت تأثیر لپ‌تاپ‌های مایکروسافت سرفیس 3 به سراغ پردازنده‌های رقیب این شرکت یعنی ای‌ام‌دی بروند.
 

شماران سیستم - مایکروسافت به کاربران خود اعلام کرده است که اگر سیستم عامل دستگاه خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی نکنند آنگاه امنیت آنها به عهده خودشان خواهد بود زیرا مایکروسافت مشکلات امنیتی متعددی را در این وصله رفع کرده است.

 

 

شرکت مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرده است که وصله فوری عرضه شده توسط این شرکت برای سیستم عامل ویندوز، یک مورد اضطراری برای نصب توسط کاربران است و از آسیب‌های بزرگ به آنها جلوگیری می‌کند.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، مایکروسافت به کاربران خود اعلام کرده است که اگر سیستم عامل دستگاه خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی نکنند آنگاه امنیت آنها به عهده خودشان خواهد بود زیرا مایکروسافت مشکلات امنیتی متعددی را در این وصله رفع کرده است.
 
تیم تحقیقاتATP مایکروسافت دیفندر در بیانیه‌ای رسمی در این باره گفتند: «سیگنال‌های امنیتی مایکروسافت نشان دهنده این هستند که کرش‌هایی برای سیستم‌ها اتفاق افتاده است که با استفاده از آسیب‌پذیری ناپایدارBlueKeep صورت می‌گیرند و دستگاه‌هایی که آخرین وصله را نصب نکرده باشند در برابر این مشکلات آسیب‌پذیر هستند

 

 

این بیانیه در روز سوم نوامبر منتشر شده است و بسته به‌رزورسانی فوری یاد شده نیز در عکس‌العمل نسبت به شروع گزارش‌های کرش در روز 26 اکتبر، در کمتر از یک هفته آماده و به کاربران ویندوز ارائه شده است.
 
BlueKeep در حقیقت یک حفره است که موجب می‌شود که بدافزارها بتوانند به دور از کنترل سیستم در دستگاه کاربر تکثیر و جابجا شوند و همین موضوع نیز می‌تواند نه تنها این دستگاه بلکه تمامی دستگاه‌های دیگر را نیز با آسیب‌هایی جدی روبرو کند.
 
مایکروسافت اعلام کرده است که این مشکل تنها آغاز راه است و در صورتی که به آن توجه نکنید، ممکن است با آسیب‌های جدی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری روبرو شوید؛ بنابراین بهترین گزینه برای حفظ امنیت شما، به‌روزرسانی سیستم عامل دستگاهتان خواهد بود.
 

 

شماران سیستم - ساعت هوشمند اپل به‌تازگی با یک قابلیت جدید روبرو شده است و این قابلیت جدید، یک نرم‌افزار خاص است که موجب می‌شود بتوانید این ساعت را به یک کنترل از راه دور برای دستگاه‌های دیجیتالی تبدیل کنید.

 

 

 به‌ تازگی شرکت "روکو" اقدام به ارائه نرم‌افزار ویژه‌ای برای ساعت هوشمند اپل کرده است که موجب می‌شود بتوانید از این ساعت به عنوان یک کنترل از راه دور استفاده کنید.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، ساعت هوشمند اپل به‌تازگی با یک قابلیت جدید روبرو شده است و این قابلیت جدید، یک نرم‌افزار خاص است که موجب می‌شود بتوانید این ساعت را به یک کنترل از راه دور برای دستگاه‌های دیجیتالی تبدیل کنید.
در حقیقت این قابلیت مدت‌ها پیش بر روی دستگاه‌های نسبتا معمولی اندرویدی و محصولات سری iOS نیز قابل دسترسی بود، ولی نکته مهم این است که برای نخستین بار شاهد عرضه این قابلیت بر روی ساعت هوشمند شرکت اپل هستیم.

 

 

 

البته استفاده از این نرم‌افزار برای تمامی ساعت‌های هوشمند اپل مهیا نخواهد بود و برای استفاده از آن باید حداقل نسخه 6.1.3 از سیستم عاملiOS بر روی ساعت هوشمند شما نصب شده باشد، و در صورتی که نسخه پایین‌تری را در اختیار دارید، تنها با به‌روزرسانی سیستم عامل قابلیت استفاده از این ابزار را خواهید داشت.
گفتنی است فهرستی از تلویزیون‌ها و سایر دستگاه‌های سازگار با این فناوری در نرم‌‌افزار روکو قرار دارد که کاربر با اجرای برنامه و انتخاب مدل می‌تواند به راحتی دستگاه خود را از روی رابط کاربری بسیار ساده موجود در این نرم‌افزار کنترل کند.

همچنین تعداد محدودی از نرم‌افزارها قابلیت کنترل صوتی را نیز خواهند داشت. برای مثال می‌توان به تلویزیون Hulu اشاره کرد، ولی این قابلیت چندان همه گیر نبوده و بسیاری از مدل‌ها و دستگاه‌ها را پشتیبانی نمی‌کند.

 

شماران سیستم - شرکت مایکروسافت از قدیم‌الایام به عنوان یکی از پیشگامان حوزه ذخیره‌سازی شناخته می‌شد. اکنون نیز به همان روند گذشته ادامه می‌دهد و تمایل دارد در این حوزه دست به نوآوری بزند. این شرکت قرار است از محیط ذخیره‌سازی جدید خود رونمایی کند.

 

 

 شرکت مایکروسافت همیشه در عرصه ذخیره‌سازی پیشگام بوده است. این شرکت به لطف کارشناسان و متخصصانی که در این زمینه دارد، دست به نوآوری‌های جذابی زده است.
چندی پیش شرکت مایکروسافت اعلام کرد که محیط ذخیره‌سازی جدیدی کشف کرده است و قصد دارد پس از تکمیل پژوهش‌ها، این محیط را عمومی‌سازی کند.

به گزارش شماران سیستم و به نقل از اوبرگیزمو، این محیط ذخیره‌سازی جدید، شیشه است.
در طول سال‌های اخیر محیط‌های ذخیره‌سازی تغییر و تحولات گسترده‌ای پیدا کرد. روزهایی بود که متخصصان از نوارهای مغناطیسی برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها و اطلاعات استفاده می‌کردند. پس از آن دیسکت‌های فلاپی وارد میدان شدند.
فلاپی‌ها عمر زیادی نداشتند و خیلی سریع جای خود را به دیسک‌های نوری (سی‌دی و دی‌وی‌دی) دادند. دیسک‌های نوری با قدرت به کار خود ادامه دادند و هنوز هم در دست برخی از کاربران دیده می‌شوند ولی برتری با فلش مموری (حافظه فلش) است. متداول‌ترین محیط ذخیره‌سازی، حافظه فلش محسوب می‌شود.

 

 

به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت می‌خواهد پدیده جدیدی برای ذخیره‌سازی به بازار عرضه کند که از جنس شیشه استاین مفهوم که“Project Silica” نام دارد، اخیرا رونمایی شد.
بخشی از این شیشه می‌تواند فیلم "سوپر من" اصلی را در خود ذخیره کند. مایکروسافت اعلام کرد که این پروژه با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین کار خود را انجام می‌دهد و محتوا را در خود ذخیره می‌کند.
برخی از متخصصان نگران شکنندگی این شیشه‌ها هستند. مایکروسافت اعلام کرد که مقاومت این شیشه‌ها به حدی است که امکان حرارت دادن به آن در دمای فر هم وجود دارد. آزمایش‌های گوناگونی روی این شیشه انجام شد ولی هیچ مشکلی برای داده‌های موجود بر روی آن ایجاد نشد. این شیشه‌ها می‌تواند داده‌ها را هزاران سال در خود ذخیره کند.
هنوز زمان عرضه این شیشه‌ها به بازار مشخص نیست. هنوز کارهای زیادی هست که باید برای عرضه این مفهوم به بازار انجام شود و به همین خاطر نباید انتظار داشته باشیم که این شیشه به این زودی وارد بازار شود.
 

شماران سیستم - به نظر می رسد که شایعات این بار درست از آب در آمده و فیس بوک تصمیم گرفته است تا برند خود را تغییر بدهد. بر همین اساس این کمپانی لوگو جدید و استراتژی ویژه ای را برای برند خود تعریف کرده است و امیدوار است که بتواند از این طریق برند اصلی فیس بوک و نرم افزارهای جانبی اش را بیش از گذشته برای کاربران قابل تشخیص کند.

 


 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب سایت خبری تحلیلی engadget، به نظر می رسد که شایعات این بار درست از آب در آمده و فیس بوک تصمیم گرفته است تا برند خود را تغییر بدهد.
بر همین اساس این کمپانی لوگو جدید و استراتژی ویژه‌ای را برای برند خود تعریف کرده است و امیدوار است که بتواند از این طریق برند اصلی فیس بوک و نرم‌افزارهای جانبی اش را بیش از گذشته برای کاربران قابل تشخیص کند.
 
البته در این مرحله لوگوی جدید فیس بوک در ظاهر اجزای پیچیده ای ندارد و تنها عبارت انگلیسی فیس بوک با فوت زیبایی نوسته شده است.
با این حال زمانی که شما عبارت "from Facebook" را در کنار محصولاتی مانند اینستاگرامف واتس اپ، اوکولوس و... ببینید می توانید از همان ابتدا پی ببرید که این نرم افزار ها به فیس بوک تعلق دارند.

 

 

نرم‌افزار فیس بوک بر خلاف استایل جدیدی که دریافت کرده است، برند خود را حفظ خواهد کرد.
شما می‌توانید انتظار داشته باشید که ظاهر جدید در طی چند هفته آینده برای شما نمایش داده شود. این تغییرات بیشتر ظاهری هستند و بسیاری از یکپارچگی های کاربردی بین این محصولات سال ها پیش اتفاق افتاده است.
همچنین این تغییرات به طور مشخص شکایت های کاربان در رابطه با تمایل به اجرای تبلیغات غلط سیاسیون، مشکلات حریم خصوصی یا تاثیرهای مالی ممکن رمز ارز این کمپانی را نشانه نگرفته‌اند.
​​​​​​​به این ترتیب شاید تصور شود که این تغییرات ظاهری بیش از هر چیز یک حواس پرتی از جریان اصلی مشکلات فیس بوک باشد.
  

یکشنبه, 03 آذر 1398 ساعت 00:00

رشد چشمگیر متن باز در جهان فناوری

شماران سیستم - به‌تازگی گیت‌ هاب که یکی از بهترین‌های جهان در زمینه گردآوری مخاطبان و متخصصان متن باز در زیر یک سقف است، تحقیقاتی درباره میزان محبوبیت این فناوری‌ها به عمل آورده است که نتایج آن موارد جالبی را نشان می‌دهند.

 

 

تحقیقات جدیدی که گیت هاب انجام داده است نشان از آن دارند که محصولات متن باز و فناوری‌های متن باز در سطح جهانی با پیشرفت چشمگیری روبرو هستند.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، فناوری‌ها و برنامه‌های متن باز به معنای آزادی عمل بیشتر برای تمامی کاربران در جهان است، ولی بسیاری از افراد در جهان هنوز تمرکز بیشتری بر روی فناوری‌های تجاری‌سازی شده دارند که البته دلایل مناسبی برای این کار نیز وجود دارد ولی به‌نظر می‌رسد که فناوری‌های متن باز در حال پیشرفت هستند.
به‌تازگی گیت‌ هاب که یکی از بهترین‌های جهان در زمینه گردآوری مخاطبان و متخصصان متن باز در زیر یک سقف است، تحقیقاتی درباره میزان محبوبیت این فناوری‌ها به عمل آورده است که نتایج آن موارد جالبی را نشان می‌دهند.

 

 

انباره‌ها کدی که مایکروسافت مالک آنها است، 40 میلیون کاربر دارند و گیت هاب نیز با سالانه 10 میلیون کاربر جدید، 44 میلیون انباره فعال داشته و به‌صورت منظم شاهد تعداد 87 میلیون درخواست Pull  "اصطلاحی در توسعه نرم‌افزار" است.
این دست آمارها نشان دهنده این هستند که فناوری با سرعتی بالا در حال رشد است ولی نکته مهم در این میان این است که در طول بازه زمانی کوتاه و یک ساله، تعداد 1 میلیون و 700 هزار دانشجو و 31 هزار استاد از خدمات آموزشی گیت‌ هاب استفاده کرده‌اند تا به این آمار اضافه شوند.
نکته جالب این است که از میان این دانش آموختگان، 44 درصد آن‌ها به سراغ گیت هاب رفته‌اند و 1 میلیون و 300 هزار نفر نیز نخستین گام‌های خود را در دنیای متن باز برداشته‌اند.
​​​​​​​به این ترتیب با مقایسه این آمار با آمارهایی که گوگل و سایر منابع و انباره‌های کد در اختیار دارند مشخص شده است که فناوری‌های متن باز برای سومین سال متوالی با رشدی 100 درصدی در جامعه کاربران خود روبرو بوده‌اند.

شماران سیستم - بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت مایکروسافت بسته یکپارچه‌ای از نرم‌افزار آفیس را برای دو غول بازار سیستم‌ عامل همراه آماده کرده است که بسیاری از محدودیت‌های نسخه قبلی این بسته نرم‌افزاری بر روی تلفن‌های همراه هوشمند را از بین خواهد برد.

 

 

شرکت مایکروسافت اقدام به عرضه یک نسخه ویژه از آفیس بر روی محصولات اندرویدی و iOS کرده است که می‌تواند کیفیت کاری این بسته نرم‌افزاری محبوب را بر روی سیستم عامل همراه شرکت گوگل و اپل افزایش بدهد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت مایکروسافت بسته یکپارچه‌ای از نرم‌افزار آفیس را برای دو غول بازار سیستم‌ عامل همراه آماده کرده است که بسیاری از محدودیت‌های نسخه قبلی این بسته نرم‌‌افزاری بر روی تلفن‌های همراه هوشمند را از بین خواهد برد.
 
گفته می‌شود که نخستین میزبان این نوع از بسته نرم‌افزاری قرار است تا یک محصول سخت‌افزاری شرکت مایکروسافت باشد و به همین دلیل نیز این شرکت آزمایش‌های اصلی خود بر روی این برنامه‌ را در محصولات خانگی تجربه خواهد کرد.

 

 

محصول دو نمایشگر تاشوی این شرکت یعنی سرفیس دو قرار است تا میزبان این برنامه کاربردی باشد. به همین دلیل نیز کاربران سایر محصولات اندکی پس از این محصول، شاهد دریافت این قابلیت بر روی دستگاه‌های خود خواهند بود.
 
امکانات جدیدی که توسط این بسته نرم‌افزاری برای کاربران مهیا خواهد شد شامل ویرایش فایل‌های دارای فرمت پی دی اف، ویرایش مستقیم محتوای تصویری و قابلیت‌هایی مشابه با نسخه دسکتاپ برای فایل‌های صفحه باز اکسل خواهد بود.
 
یکی از قابلیت‌های ویژه این برنامه این است که شما می‌توانید با باز کردن دوربین خود، تصویر یک سند متنی را برداشت کرده و سپس آن را مستقیما به یک فایل ورد (Word) تبدیل کنید. همچنین آوت لوک برای iOS با پیشرفت بسیار بالای خواهد داشت.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی