یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 05:40

ظهور هوش مصنوعی در رایانش لبه

شماران سیستم -  وقتی صحبت از اینترنت اشیاء به میان می‌آید، به وضوح می‌بینیم که در چند سال گذشته مفهوم «اشیاء» هوشمند‌تر شده است و روش کاری سازمان‌ها و همچنین شیوه زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است.

 

 

هوش مصنوعی به عنوان یک نیروی پر قدرت و سریع به پیش می‌رود و در هر فناوری نفوذ می‌کند.
امروزه شاهد حضور هوش مصنوعی در فناوری‌ها و امور گوناگون هستیم. یکی از فناوری‌های مهم و کاربردی که در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته اینترنت اشیاء است که خود را در قالب فناوری‌های گوناگون جای داده است.
به گزارش شماران سیستم به نقل از آر.تی اینسایت، با ورود هوش مصنوعی به عرصه زندگی افراد، قابلیت تجربه و تحلیل داده‌های گوناگون از طریق این فناوری فراهم شد. با ورود هوش مصنوعی به دستگاه‌های لبه، خود این دستگاه‌ها هم هوشمندتر شدند و واکنش‌های بهتر و دقیق‌تری از خود نشان دادند، پتانسیل هوش مصنوعی در رایانش لبه نامحدود است
گزارش‌ها نشان می‌دهد که تولید و عرضه دستگاه‌های لبه‌ای هوشمند از 161.4 میلیون واحد در سال 2018 به 2.6 میلیارد واحد در سال 2025 خواهد رسید.
بهترین دستگاه‌های لبه‌ای هوشمند از نظر حجم تولید، گوشی‌های موبایل، اسپیکرهای هوشمند، کامپیوترها، تبلت‌ها، نمایشگرها، سنسورهای خودرو، پمپادها، ربات‌ها و دوربین‌های امنیتی است
در آینده نه چندان دور، شاهد استفاده از سنسورهای سلامتی، سنسورهای ساختمانی، خانه‌های هوشمند و... نیز خواهیم بود.
اکنون سیستم‌های لبه‌ای می‌توانند داده‌ها را به سرعت پردازش کنند و آن را با الگوهای مختلف انطباق دهند. امروزه اطلاعاتی مانند دما، فشار، رطوبت، کیفیت هوا، ارتعاش و صدا نیز با رایانش لبه دست می‌آید.

 

 

هوش مصنوعی توانسته است که با ترکیب اینترنت اشیاء به شرکت‌ها کمک کند که از توقف‌ها و نقص‌های ناخواسته جلوگیری کند کارایی عملیاتی خود را افزایش دهند.
هوش مصنوعی ظرفیت تولید شرکت‌ها را به کمک رایانش لبه بالا برده است و اساسا قابلیت مدیریت ریسک را در دستان مدیران عامل قرار داده است
در حال حاضر ترکیب رایانش لبه و هوش مصنوعی به پژوهش روی دستگاه‌های هوشمند پزشکی، کمک به بیماران معلول، وسایل نقلیه خودران و سیستم‌های تولید پیشرفته منتهی شده است. در واقع هوش مصنوعی با قرار گرفتن در کنار رایانش لبه، امکان خدمات بیشتر به بشر را فراهم نموده است.

چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 ساعت 00:00

پشتیبانی از موس در آی‌پد به کمک iOS 13

شماران سیستم -  شایعات جدیدی در مورد شرکت اپل و محصول آی‌پد آن منتشر شده است. تحلیلگران پیش‌بینی کردند که iOS 13می‌تواند قابلیت پشتیبانی از موس را به آی‌پد پرو اضافه کند.

 

 

شرکت اپل در سال‌های اخیر تلاش زیادی برای رشد و پیشرفت آی‌پد پرو کرده است. این شرکت امکان پشتیبانی از صفحه کلید را به آی‌پد پرو اضافه کرده است.
به تازگی منابع آگاه اعلام کردند که این شرکت تصمیم دارد امکان پشتیبانی از موس را هم به آی‌پد پرو اضافه کند.
به گزارش شماران سیستم به نقل از اوبرگیزمو، شرکت اپل یک روند تکاملی را برای محصولات خود آغاز کرده است و قصد دارد که آی پد پرو را به جانشینی کوچک برای لپ‌تاپ تبدیل کند.
با این کار بسیاری از افراد دیگر مجبور نیستند لپ تاپ خود را همراه داشته باشند بلکه می‌توانند با هزینه‌ای کمتر، دستگاهی سبک‌تر را همراه خود حمل کنند.

شرکت اپل در حال بررسی چگونگی اضافه کردن قابلیت پشتیبانی از موس بهiOS 13  است. احتمالا در ابتدای کار، تجربه موس آی‌پد مانند مجیک موس اپل روی آی‌پاد است. به این صورت که آی‌پد تشخیص می‌دهد که یک موس در اطراف آن وجود دارد و می‌تواند به آن متصل شود.

 

 

مکان‌نمای موس مانند مکان‌نمای موجود در سیستم عامل مک است و همان قابلیت‌ها را هم دارد. می‌توان به کمک آن برنامه‌ها را جابه‌جا کرد.
این مفهوم ذهن بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان را به سمت سیستم عامل مک مبنی بر قابلیت لمسی معطوف کرده است.
​​​​​​​بسیاری از تحلیلگران هم بر این باور هستند که اپل باید برای پیشرفت کردن آی پد، یک انقلاب اساسی در زمینهiOS  به وجود آورد.
پشتیبانی از موس یکی از بهترین قابلیت‌هایی است که می‌تواند استفاده از آی‌پد را برای کاربران مفیدتر کند. شرکت اپل در پی آن است که دستگاه‌های خود را برای کاربران کاربردی‌تر کند و ارزش آنها را در فعالیت‌ها و کارهای روزمره کاربران بیشتر نماید.

 

شماران سیستم - اخیرا مشخص شد که گوشی‌های آیفون مدل 5Gاپل تا سال 2021 به بازار نخواهد آمد و علت آن وجود مشکلات مختلف در تأمین قطعات توصیف شد. از طرفی شرکت اینتل که اپل را در این زمینه تامین می‌کرد، اعلام کرد که دیگر در زمینه مودم‌های 5G کار نمی‌کند.

 

چندی پیش شرکت اپل اعلام کرد که به زودی گوشی آیفون 5G را به بازار عرضه خواهد کرد. بسیاری از متخصصان و علاقمندان آیفون در انتظار گزارش‌های خوشحال‌کننده و توضیحات بیشتر و دقیق‌تر در مورد این گوشی بودند که ناگهان شرکت اپل با انتشار یک پست وبلاگی همه را شگفت‌زده کرد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اوبرگیزمو، شرکت اپل در پست خود اعلام کرد که عرضه گوشی‌های آیفون به بازار به سال 2021 موکول شده است و علت آن هم مشکل در تأمین قطعات لازم توصیف کرد.
بعد از بیان علت، ذهن همه تحلیلگران به سمت شرکت اینتل معطوف شد؛ زیرا اینتل شرکت اپل را در زمینه 5G تغذیه و تأمین می‌کند.

وقتی تحلیلگران علت را از اینتل پرسیدند، این شرکت اعلام کرد که مشکلی وجود ندارد و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.
یک هفته بعد از این خبر، اینتل همه را شوکه کرد. این شرکت اعلام کرد که پروژه مودم‌های 5G خود را متوقف کرده است. و علت این توقف پروژه را توافق شرکت‌های اپل و کوالکام بر سر یک پرونده حقوقی عنوان کرد.براساس توافق این دو شرکت، اپل باید نیازهای 5G خود را فقط از طریق کوالکام تأمین کند.

 

 

باب سوان، مدیرعامل اینتل، اعلام کرد: «با توافق اپل و کوالکام، بهتر است که از تولید مودم‌های 5G برای اپل دست برداریم و تمرکز خود را روی سایر گوشی‌های هوشمند بگذاریم
چند سال پیش، فقط اینتل بود که مودم‌های شرکت اپل را تأمین می‌کرد. و انتظار می‌رود که شرکت اینتل در زمینه دستگاه‌های موبایل LTE فعالیت کند. اینتل در زمینه موبایل زیاد خوش‌شانس نبود.

اینتل همواره در تلاش بوده است که شرکت کوالکام را در زمینه چیپست‌های موبایل به چالش بکشد.
شرکت مورد بحث موفقیت‌های خوبی در زمینه تأمین مودم برای گوشی‌های هوشمند کسب کرده است ولی به نظر می‌رسد که نمی‌تواند در زمینه 5Gهم مثل گذشته بدرخشد.

 

شماران سیستم - این روزها پیشرفت درزمینهٔساخت پردازنده‌ها با مشکل مواجه شده است اما سامسونگ اعلام کرده است که در سال آینده میلادی تراشه‌هایی خواهد ساخت که علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف باتری، سرعت بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 

 

این روزها پیشرفت در زمینهٔساخت پردازنده‌ها با مشکل مواجه شده است، اما سامسونگ اعلام کرده است که در سال آینده میلادی تراشه‌هایی خواهد ساخت که علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف باتری، سرعت بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، کمپانی سامسونگ به‌تازگی اعلام کرده است که در فناوری جدید ساخت تراشه با استفاده از قانون مور توانسته است اندازه یک ترانزیستور را از 7 نانومتر به 5 نانومتر کاهش دهد. به‌ این‌ ترتیب در مقام مقایسه می‌توان گفت که در حدود 2000 ترانزیستور می‌توانند در ضخامتی به‌اندازه موی سر انسان جا بشوند.

 

 

به‌ این‌ ترتیب این کمپانی کره‌ای قادر خواهد بود تا توانایی‌های الکترونیکی بیشتری را به تراشه‌های خود بیفزاید. علاوه بر این تراشه‌های یادشده با افزایش سرعت 10 درصدی و قدرت ذخیره باتری 20 درصدی همراه خواهند بود.
این ابداع جدید سامسونگ نه‌تنها به تراشه‌های اگزینوس این کمپانی، بلکه به تراشه کمپانی‌های دیگری مثل کوالکام که برای ساخت تراشه‌های خود به سامسونگ متکی هستند نیز کمک شایانی خواهد کرد
سامسونگ در این مرحله از پیشرفت این پروژه به مشتریان خود اجازه داده است تا تراشه‌های یادشده را تست کنند.
همچنین شاون هان به عنوان رییس بخش کارخانه‌های سامسونگ اعلام کرد که انتظار می‌رود تا سه‌ماهه دوم سال 2020 میلادی شاهد عرضه این محصولات به بازار جهانی باشیم.

شماران سیستم - UPS و گوگل با همکاری یکدیگر در تلاشند تا شبکه تدارکاتی کوچک این شرکت تحویل مرسوله را متحول کنند.

 

 

بنا بر یک پست بلاگ توماس کوریان مدیرعامل گوگل کلود، UPS از «پلتفرم ابر گوگل» برای طراحی نرم‌افزار مسیریابی استفاده می‌کند، که باعث صرفه‌جویی سالانه 400 میلیون دلار برای این شرکت تحویل کالا می‌شود.
به گزارش شماران سیستم به نقل سیودایو، این شرکت لجستیکی از این نرم‌افزار برای اطلاع‌رسانی به راننده به منظور مسیریابی دقیق و کاهش مصرف سوخت به میزان 10 میلیون گالن در سال استفاده می‌کند.

خوان پرز مدیر ارشد اطلاع‌رسانی UPS، در جریان رویدادGoogle Cloud Next  ، گفت که این نرم‌افزار راننده را در طی عبور از مسیر شامل 120 توقفگاه دریافت و تحویل راهنمایی می‌نماید و حتی وقفه خوردن ناهار را نیز لحاظ می‌کند.
پرز گفت کهUPS همچنین ازBigQuery گوگل برای پیش‌بینی جامع در رابطه با یک میلیارد نقاط داده‌هایی که هر روزه ایجاد می‌شوند، از جمله وزن، شکل، سایز، ظرفیت تاسیسات و داده‌های مشتریان، نیز استفاده می‌کند. پلتفرم گوگل امکان تحلیل داده‌ها را در حین اجرای یادگیری ماشین بر روی این نقاط داده‌ها فراهم می‌آورد
پرز گفت که UPS روزانه 21 میلیون بسته را تحویل می‌دهد، ولی «تنها یک مسیر هست که بهترین مسیر» برای تحویل است.
UPS و گوگل با همکاری یکدیگر در تلاشند تا شبکه تدارکاتی کوچک این شرکت تحویل مرسوله را متحول کنند.
 پرز گفت با استفاده از پلتفرم گوگل، UPS می‌تواند پیش‌بینی کند که چگونه بار را در وسائل نقلیه‌اش بارگیری کند و شبکه‌اش را از ترافیک روزهای تعطیل به بهترین وجه عبور دهد. داده‌های مورد نیاز برای دستیابی به تصویر کاملی از بیزینس محدود به زمانی نمی‌شود که رانندگان بسته‌ها را تحویل می‌دهند. بلکه دربرگیرنده داده‌های حول محل‌های بارگیری و جاهایی که بسته‌ها مرتب‌سازی می‌شوند نیز می‌گردد.  

 

 

نهایتا این شرکت نیاز به ابزارهای تحلیلی برای رویتپذیری و راندمان بیشتر در زنجیره تامینش دارد. UPS می‌تواند با استفاده از ابزارهایی همچون شبکه‌های عصبی، موتورهای ارائه پیشنهاد و یادگیری ماشینی به «چه کاری باید انجام شود» پاسخ دهد.
ولی تصمیم UPS برای شراکت عمیق‌تر با گوگل پس از آن صورت گرفته که آمازون گام‌های بلند جدیدی در صنعتی برداشته که خارج از مبحث تجارت الکترونیک است. خرده‌فروشان برای رو آوردن به سرویس‌های وب آمازون (AWS) تحت فشار شدیدی هستند چرا که از ذخیره‌سازی داده‌هایشان بر روی ابر یک شرکت رقیب می‌ترسند.

UPS به طور غیرمستقیم در گزارش سالانه آمازون به عنوان یک رقیب این شرکت ذکر شده است.
 

شماران سیستم - چندابری گام بعدی است که تقریبا تمام سازمانها به آن رو بیاورند، ولی، به گفته IBM، کمتر از نیمی از آنها یک استراتژی مدیریت چندابری دارند.

 

 

بر اساس یک تحقیق انجام شده توسط Turbonomic از 800 کارشناس حرفه ای IT در زمان انتخاب چند ابری ، دستیابی به یک «زیرساخت حقیقتا انتزاعی»، عاری از پچ‌ها و آپدیت‌ها، درست به اندازه جلوگیری از تمرکز بیش از حد یک عرضه‌کننده خدمات ابری واجد اهمیت است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از سیودایو، حدود 50% از پاسخ‌دهندگان گفتند کهAmazon Web Services بهترین راهکار را برای IOT ، ابزارهای توسعه‌دهندگان و خدمات دیتا فراهم‌سازی نموده است و حدود 30% گفتند که بر این باورند که مایکروسافت بهترین راهکارها را ارائه می‌کند.

AWS توسط 55% از شرکت‌هایی که از چندابری استفاده می‌کنند به کار می‌رود، در حالی که این آمار برای مایکروسافت 52% و برای گوگل 22% است.

استفاده از سرویس‌های کاربردی مانند هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های بزرگ انگیزه اولیه برای تحرک‌پذیری در ورکلودهای ابری است. اکثر پاسخدهندگان (83%) می‌گویند که ورکلودها آزادانه در میان ابرها حرکت می‌کنند
بهره‌گیری از یک استراتژی چندابری باعث کاهش تنش‌های مهاجران این حوزه شده و در عین حال به چاره‌جویی درباره خلاء‌ها در خدمات میان عرضه‌کنندگان این خدمات می‌پردازد، هرچند که عرضه‌کنندگان زمانی بر مشتریان خاصی تمرکز کرده بودند.

جوئل هورویتز، یک کارشناس ارشد بازاریابی استراتژیک، در این باره می‌گوید که آمازون و گوگل خواهان این بوده‌اند که تکنولوژیست‌ها از ابرهایشان برای ایجاد و مدیریت زیرساختشان استفاده کنند، در حالی که مایکروسافت و IBM خواهان «خریداران راهکارهایی» بودند که یک سرویس مدیریت شده مانند آفیس 365 می‌خواستند.

 

 

چندابری گام بعدی است که تقریبا تمام سازمان‌ها به آن رو بیاورند، ولی، به گفته IBM، کمتر از نیمی از آنها یک استراتژی مدیریت چندابری دارنداین استراتژی‌ها در رابطه با اپلیکیشن‌ها قوی‌تر هستند ولی در مورد هندلینگ داده‌ها چندان اینطور نیست.
هورویتز گفت: «اپلیکیشن‌هایی که با دیتاست‌های بزرگ کار می‌کنند باید نزدیک داده‌هایشان قرار داشته باشند تا عملکرد و کارائی بهبود یابد.» 
ولی مدیریت داده‌هایی که «در حرکت» باشد، یا از یک دیتاسنتر به یک ابر مهاجرت کند، کاری چالش‌برانگیز است. مهاجرت نامناسب می‌تواند منتج به از دست رفتن داده‌ها شود، تداخل اپلیکیشن‌ها، قطع سرویس‌ها یا دوباره‌کاری در داده‌ها شود که می‌تواند منتج به افزایش شدید هزینه‌های رایانشی شود
پیچیدگی یک محیط چندابری یا ابر ترکیبی چالش غالب از نظر 57% از پاسخ‌دهندگان این نظرسنجی بود، و تغییرات فرهنگی و خلاء‌های مهارتی، به ترتیب، موانع اصلی بعدی مشخص شده در این گزارش بودند.

 

شماران سیستم - OpenClassroom تضمین کرده که دانشجویان این دوره ظرف مدت شش ماه پس از تکمیل این برنامه شغل به دست خواهند آورد، و در غیر اینصورت کل مبلغ پرداختیشان به آنها عودت خواهد شد.

 

 

در یک مشارکت جدید، مایکروسافت و OpenClassrooms قصد دارند دانشجویانی را در آمریکا، فرانسه و بریتانیا برای مشاغل در زمینه هوش مصنوعی آموزش دهند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از سیودایو، بر اساس یک بیانیه این همکاری قصد دارد 1000 دانشجو را برای یک «برنامه آنلاین سطح فوق لیسانس» برای مهارت‌افزایی یادگیرندگان برای نقشهای هایتک آموزش دهد.

این برنامه، با ترکیب برنامه Openclassrooms با محتوای برگرفته از مایکروسافت ،شامل تکالیف مبتنی بر پروژه خواهد بود که برای کمک به افزار مستعد به منظور برطرف کردن نیازهای AI کسب و کارها تنظیم شده اند.
OpenClassrooms تضمین کرده که دانشجویان این دوره ظرف مدت شش ماه پس از تکمیل این برنامه شغل به دست خواهند آورد، و در غیر اینصورت کل مبلغ پرداختیشان به آنها عودت خواهد شد.

در این بیانیه آمده است که مدرک فوق لیسانس این دوره در سراسر اروپا معتبر خواهد بود، ولی OpenClassrooms بر به رسمیت شناخته شدن این مدرک در بریتانیا و آمریکا متمرکز شده است.

حدود یک سوم از سازمان‌های بزرگ به سرمایه‌گذاری بیش از 50 میلیون دلاری در راهکارهای اتوماسیون هوشمند، از جمله AI، رو آورده‌اند. ولی یکدست نبودن استراتژیها و نابسندگی تعداد افراد مستعد موجب تاخیر در تحقق استقرار این راهکارها شده است.

صنایع به طرز فزاینده‌ای به دنبال بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای همچون AI هستند، که باعث چشمگیرتر شدن کمبود نیروی کار ماهر در حوزهAI شده است.
دانشگاه‌ها سعی کرده‌اند با سرمایه‌گذاری در این حوزه از این کمبود بکاهند، ولی تقاضا به طرز قابل توجهی از عرضه پیشی گرفته است.

 

پارسال مایکروسافت اعلام کرد که با همکاری بوئینگ، Mckinsey & company و دیگران - قصد دارد «شبکه Rework America Business» را پایه‌گذاری کند، شراکتی که هدف آن «[تسریع] توسعه و جا انداختن روشهای نوآورانه استخدامی و آموزشی است.

مایکروسافت همچنین اخیرا با پلتفرم فریلنسری Upwork برای کمک به کارفرمایان برای یافتن فریلنسرها و دسترسی بهتر به مجموعه مهارتهای آنها همکاری را آغاز کرده است.


 

شماران سیستم -  مایکروسافت پینت مدت‌ها همراه همیشگی ویندوز بوده است و در اکثر مدل‌های ویندوز شاهد این برنامه بوده‌ایم. شرکت مایکروسافت برای حذف این برنامه برنامه‌ریزی کرده بود ولی فعلا این طرح به حالت تعلیق درآمده است.

 

 

شرکت مایکروسافت به عنوان عرضه‌کننده و طراح ویندوزهای مختلف، چندی پیش تصمیم جدیدی را در دستور کار خود قرار داده بود.
این شرکت می‌خواست برنامه پینت را از ویندوز کنار بگذارد، ولی به تازگی مشخص شده که این طرح از دستور کار خارج شده است و این برنامه از ویندوز 10 حذف نخواهد شد. در واقع کاربران ویندوز از این تصمیم مایکروسافت استقبال نکردند و این شرکت هم از تصمیم خود صرف نظر کرد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از اوبرگیزمو، این شرکت در به‌روزرسانی ماه مه(1903) هم از مایکروسافت پینت استفاده خواهد کرد.
این مطالب را برندون لوبلان، مدیر ارشد برنامه ویندوز هم تایید کرد. این مدیر اعلام کرد که سیاست مایکروسافت بر تداوم استفاده از پینت قرار گرفته است
تاکنون دلیل این تصمیم شرکت مایکروسافت مبنی بر حذف برنامه محبوب پینت مشخص نشده است.
با بازخورد مخاطبان، علاقه‌مندان و کارشناسان نسبت به این برنامه، مشخص شد که پینت به این زودی از ویندوز حذف نخواهد شد و به درخشش خود ادامه خواهد داد.
اخیرا مشخص شد که مایکروسافت هیچ قصدی برای توسعه پینت ندارد. شرکت مورد بحث قصد داشت این برنامه را به صورت یک برنامه اختیاری در مایکروسافت استور قرار دهد تا کاربران علاقه‌مند بتوانند آن را دانلود کنند.

 

 

این برنامه به عنوان همراه همیشگی ویندوز، خدمات مختلفی از جمله باز کردن، ویرایش، تغییر سایز و... تصاویر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و کار با آن هم بسیار آسان است و بسیاری از کاربران را جذب خود کرده است
گفتنی است که این نخستین باری نیست که مایکروسافت تصمیم به حذف پینت می‌گیرد و سپس از تصمیم خود منصرف می‌شود.
​​​​​​​در حال حاضر بسیاری از توسعه‌دهندگان به دنبال اضافه کردن قابلیت‌های عالی به این برنامه هستند و سعی دارند کاربران را از استفاده از نرم ‌افزارهای گرافیکی بی‌نیاز کنند.
 

دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 ساعت 00:00

افشای اطلاعات و تاریخ عرضه آیفون 11

شماران سیستم -  شرکت اپل قرار است تا محصول بعدی سری آیفون را در سال جاری عرضه کند و به همین دلیل نیز شایعات جدیدی درباره این محصول منتشر شده است که احتمال واقعی بودن آن بسیار زیاد است.

 

 

هنوز تا رونمایی از نسل جدید آیفون‌های اپل زمان باقی است، اما با این‌ حال شایعاتی در رابطه با این سری از پرچم‌دارهای آیفون عرضه شده است که به واقعیت بسیار نزدیک هستند
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، انتظار می‌رود که نسل جدید آیفونXS، XS Max وXR در ماه سپتامبر به بازار عرضه شوند.

همچنین شایعات حاکی از آن هستند که پرچم‌دارهای اپل(به‌غیر از آیفون مجهز به صفحه نمایش ال سی دی) با دوربین سه‌گانه، یواس‌بی نوعC و سیستم‌عاملiOS 13 با قابلیت حالت تاریک به فروش خواهند رسید.
البته چندی پیش تصاویری از آیفون 11 توسط یکی از کاربران توییتر فعال در زمینهٔافشاگری‌های تلفن‌های همراه هوشمند عرضه شده بود که چیدمان لنزهای دوربین نسخه عادی و پلاس آیفون 11 را به نمایش درمی‌آورد.
بر اساس اطلاعات به‌ دست‌ آمده از این تصویر چیدمان دوربین این دستگاه به‌صورت عمودی نخواهد بود و به‌جای آن از ترکیب مربعی شکل عجیب‌ و غریبی استفاده شده است که در نوع خود منحصربه‌فرد است.

 

 

 

با این‌ وجود هنوز اطلاعاتی در رابطه با تاریخ عرضه این محصولات به بازارهای جهانی منتشر نشده است. با این‌ حال اگر اپل به برنامه‌های گذشته خود پایبند باشد، می‌توان حدس زد که این آیفون‌های جدید در تاریخ ده سپتامبر رونمایی خواهند شد و پیش‌فروش آنها نیز از تاریخ 14 سپتامبر خواهد بود.

در رابطه با قیمت این محصولات نیز هنوز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما اگر خط تولید آیفون‌های 2018 را معیار قرار بدهیم می‌توانیم حدس بزنیم که بازه قیمتی این نسخه‌های جدید از 999 الی 1099 برای نسل بعدی آیفون XS وXS Max و 799 دلار برای نسخه مجهز به صفحه‌نمایش ال سی دی شروع خواهد شد.
 

یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 ساعت 10:53

کاهش میانگین سنی برنامه نویسان

شماران سیستم -  به‌تازگی نتایج نظرسنجی Stack Overflow منتشر شده است. این نظرسنجی نشان‌دهنده برنامه‌های حرفه‌ای‌های صنعت فناوری ارتباطات و چگونگی تأثیر آن‌ها روی این صنعت است.

 

 

به‌تازگی نتایج نظرسنجیStack Overflow منتشر شده است.
این نظرسنجی نشان‌دهنده برنامه‌های حرفه‌ای‌های صنعت فناوری ارتباطات و چگونگی تأثیر آن‌ها روی این صنعت است.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، اصلی‌ترین یافته‌های این نظرسنجی حاکی از آن است که: پایتون موقعیت خود را به‌عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی محکم کرده است و با سرعت رشد بسیار زیاد خود برای اولین بار جای جاوا را گرفته است.
پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی هم‌اکنون جاوا اسکریپت 67.8 درصد، HTML/CSS 63.5 و SQL 54.4 است و پایتون 41.7 درصد نیز در رده چهارم قرار دارد.

اما زبان برنامه‌نویسی مورداستفاده و موردعلاقه برنامه‌نویسان با یکدیگر تفاوت دارد. محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی راست، پایتون و تایپ اسکریپت است.
این امر یادآور این نکته است که برنامه‌نویسی چیزهایی که مشتریان به آن احتیاج دارند همیشه با استفاده از زبان برنامه‌نویسی موردعلاقه برنامه نویسان نوشته نمی‌شود.

 

 

جاوا اسکریپت هم‌اکنون در فهرست محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در جایگاه یازدهم قرار دارد و تنها 66.8 درصد برنامه‌نویسان به آن رأی داده‌اند.
علاوه بر این محبوب‌ترین سیستم عامل برای کد نویسی لینوکس است و بعد از آن نیز ویندوز و پلتفرم داکر قرار دارند
همچنین از دیگر یافته‌های این نظرسنجی کاهش سن برنامه‌نویسان است.
بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی امسال اظهار داشته است که اولین خط کد خود را تا تولد 16 سالگی‌شان نوشته‌اند. البته این آمار در برخی از مناطق کمتر یا بیشتر است و البته 8 درصد نیز اعلام کرده‌اند که کدنویسی را از سنین کمتر از 10 سالگی آغاز کرده‌اند.
همچنین 45 درصد از پاسخ‌دهندگان کمتر از 10 سال تجربه کدنویسی دارند
استرالیا و ایالات متحده به‌عنوان کشورهای دارای پیرترین میانگین سنی توسعه‌دهندگان (32.8 سال) هستند و بعد از آنها نیز کشور انگلستان (32.2 سال) قرار دارد.
جوان‌ترین پاسخگوها با میانگین سنی 25.9 از کشور هند بوده‌اند و البته این کشور پایین‌ترین میانگین سنی برای شروع کدنویسی را دارد.

 

شماران سیستم -  اکنون پلتفرم سرویس‌های ابری گوگل، آنتوس یا “Anthos”است و با AWS، سرویس‌های وب آمازون و مایکروسافت اژور همکاری می‌کند.

 

 

گوگل به تازگی اعلام کرد که آنتوس، سرویسی برای مدیریت بارکاری و فضای ابری ترکیبی که روی موتور کوبرنتس گوگل اجرا می‌شود، در حال حاضر در دسترس عموم قرار دارد.
گفتنی است که آنتوس با پلتفرم ابری گوگل کار می‌کند ولی با چندین ارائه دهنده ابری دیگر مانند AWS آمازون و مایکروسافت اژور نیز خوب همکاری می‌کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، آنتوس در واقعی نامی برای پلتفرم سرویس‌های ابری است که گوگل آن را سال گذشته به صورت کاملاً آزمایشی برای مدیریت ابر ترکیبی به بازار عرضه کرد. گوگل“Anthos Migrate” را هم به صورت آزمایشی برای قابلیت جابجایی بین ابرها بدون نیاز به اصلاح برنامه‌ها یا ماشین‌های مجازی عرضه کرده است.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در سخنرانی خود در کنفرانس توسعه دهنده“Cloud Next” در سانفرانسیسکو اذعان داشت: «آنتوس این امکان را به شما می‌دهد که انعطاف پذیری لازم برای انتقال اپلیکیشن‌های خاص به فضای ابری را فراهم می‌کند.

 

 

وی در سخنرانی خود افزود: «”Cloud Run” برای محاسبات بدون سرور و قابل حمل، همکاری‌ با برخی از پروژه‌های متن باز پیشرو و نواحی جدید در شهر Salt Lake و سئول طراحی شده است.

آنتوس با پشتیبانی 30 سرویس توسعه دهنده و فناوری راه اندازی می‌شود و تحت پشتیبانی ارائه دهندگان سرویس زیرساختی مانند Cisco، MongoDB، HPE وVMware قرار دارد.

چند اپلیکیشن‌های کوبرنتس در تابستان گذشته برای پلتفرم ابری گوگل ارائه شد.
در سال 2014، گوگل، پروژه کوبرنتس را برای کانتینرهایی که می‌توانند اپلیکیشن‌ها را در سرورهای مبتنی بر فضای ابری پیاده کنند، به صورت متن‌باز درآورد. کانتینرهایی مانند داکر و کوبرنتس یکی از راه‌های متداول برای استقرار برنامه‌ها و هوش مصنوعی هستند.

 

شنبه, 07 ارديبهشت 1398 ساعت 00:00

آفیس آنلاین با دراپ باکس سازگار می‌شود

شماران سیستم -  به‌ تازگی دراپ باکس اعلام کرده است که نسخه جدید این سیستم می‌تواند از این‌ پس از فایل‌های آفیس ورد نیز پشتیبانی کند و ویرایش این فایل‌ها توسط نرم‌افزار نام‌برده برای کاربران ممکن خواهد شد.

 

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، اگر این نسخه که هم‌اکنون به‌صورت بتا عرضه می‌شود، را در اختیار داشته باشید می‌توانید به‌طور مستقیم از پوشه‌های خود بخش متن، صفحات گسترده و سخنرانی را ایجاد کرده و سپس با استفاده از کنترل‌های استاندارد دراپ باکس آنها را به اشتراک بگذارید.

همچنین هم‌اکنون فایل‌های آفیس موجود با فرمت‌هایی مانند. docs و.xls بدون توجه به نرم‌افزاری که آنها را ایجاد کرده است به‌ طور مستقیم از طریق دراپ باکس باز می‌شوند. ذخیره این فایل‌ها بعد از ویرایش کردنشان هم موجب تغییر فرمت آنها نخواهد شد پس به‌ این‌ ترتیب اگر این فایل را به کسی ارسال کنید با مشکل ناسازگاری با سیستم دریافت‌کننده مواجه نخواهید شد. 

 

 

حتی نظرهای گوگل داکز با سیستم دراپ باکس گره خورده است و تمامی متن‌های ذخیره شده در مدارک پوشه به اشتراک گذاشته شده قابل جست‌وجو هستند و به‌ این‌ ترتیب ردیابی فایل‌های موردعلاقه‌تان راحت‌تر خواهد شد.
لازم به ذکر است که این نسخه از دراپ باکس تنها برای مشتریان G Suite فعال است اما پس از پایان دوره تست برای همه کاربران فعال خواهد شد
البته جالب است بدانید که سخاوت دراپ باکس این روزها با ارائه قابلیت‌های جدید کمتر شده است و در همین راستا حساب‌های کاربران رایگان این سیستم به سه دستگاه محدود شده است.


 

شماران سیستم -  شرکت مایکروسافت، این امکان را برای اسکایپ فراهم کرد که کاربران بتوانند در هنگام برقراری تماس‌های اسکایپ، صفحه‌ نمایش گوشی اندروید یا iOS خود را با شخص مقابل به اشتراک بگذارند.

 

 

شرکت مایکروسافت به تازگی قابلیت جدیدی را به نرم‌افزار اسکایپ اضافه کرد.
شرکت مورد بحث به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که کاربران اسکایپ بتوانند در حین برقراری تماس تصویری، صفحه نمایش گوشی‌های خود را به اشتراک بگذارند. این قابلیت برای دارندگان گوشی‌های اندروید و iOS فعال شده است و با نصب اسکایپ می‌توان از این قابلیت استفاده کرد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از ورج، مایکروسافت اعلام کرد که این احتمال وجود دارد که در آینده نه چندان دور، کاربران بتوانند ارائه‌های پاورپوینت را هم از طریق اسکایپ انجام دهند.
این قابلیت برای انجام خریدهای آنلاین هم مناسب است. افزودن این قابلیت بدین معناست که مشتریان کسب ‌و کارهای کوچک که بیشترین استفاده را از آن می‌بردند، اکنون می‌توانند بهره خود را از این اپلیکیشن بیشتر کنند.
قبلا اپلیکیشن‌هایی مانند "Cisco WebEx" ،"Go To Meeting"  و"Zoom"  قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه نمایش را فعال کرده بودند.

در صورتی که کاربری بخواهد از قابلیت جدید اسکایپ بهره‌مند شود، باید در گام اول نسخه آزمایشی"Skype Inside" را نصب کند تا بتواند هنگام برقراری تماس، صفحه‌ نمایش گوشی خود را به اشتراک بگذارد. برخی از کاربران iOS در ابتدای کار، امکان استفاده از چنین قابلیتی را نداشتند.

 

 

چندی بعد مایکروسافت با انتشار تصویر و مستندات اعلام کرد که کاربران اندروید و iOS هیچ محدودیتی برای استفاده از این قابلیت ندارند.
اصلا مشخص نیست که مایکروسافت چه زمانی این قابلیت را عمومی و همگانی خواهد کرد ولی انتظار ما و بسیاری از کاربران این است هرچه زودتر در دسترس همگان قرار گیرد
در صورتی که این قابلیت با قابلیت دیگر اسکایپ برای برقرار تماس پنجاه نفر به صورت همزمان ترکیب شود، می‌توان به جرئت گفت که بسیاری از افراد و کسب‌ و کارها می‌توانند در وقت خود صرفه‌جویی کنند و جلسات خود را با پاورپوینت و... به صورت غیرحضوری برگزار کنند.
 

شماران سیستم - متخصصان الکسا، زبان‌های جدیدی را از طریق یادگیری انتقالی به مدل‌های زبانی هوش مصنوعی آموزش می‌دهند.

 

 

یادگیری انتقالی یکی از مباحث مهم و قابل توجه در مبحث یادگیری عمیق است. در یادگیری انتقالی، از دانش مدلی که از قبل آموزش‌های لازم را دیده است، استفاده می‌کنند و این دانش  را در یک مسئله متفاوت ولی مرتبط به کار می‌بندند.
به عنوان مثال به یک مدل آموزش می‌دهیم که در یک تصویر، وجود کتاب را تشخیص دهد. وقتی این آموزش تکمیل شد، می‌توانیم از مدل بخواهیم، وجود خودکار را هم در یک عکس تشخیص دهد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، افزودن قابلیتی مانند پشتیبانی از زبانی جدید به دستیار صوتی الکسا، کار چندان ساده‌ای نبود ولی پژوهشگران آمازون، روشی را ابداع کردند که بتواند این کار را انجام دهد و این فرآیند را ساده کند.
آنها از تکنیکی استفاده کردند که بتواند با کمک مدل یادگیری ماشینی و با کمترین میزان داده یادگیری، زبان دیگری را آموزش دهد.
این روش که در واقع یادگیری انتقالی است می‌تواند این کار را آسان کند. جودیث کسپرز، دانشمند درک طبیعی هوش مصنوعی الکسا، اذعان داشت: «ما بر این باور هستیم که نخستین بار است که از یادگیری انتقالی بین زبانی برای ترجمه کلاسیفایر هدف-اسلات به یک زبان جدید استفاده می‌شود

 

 

سیستم‌های درک زبان گفتاری“SLU” معمولاً دو کار انجام می‌دهند.این دو کار طبقه بندی هدف و برچسب گذاری اسلات است که در واقع هدف کاری است که کاربر میخواهد به انجام برساند و اسلات، نهادهایی است که هدف در آن انجام میشود.

طبق آزمایش‌هایی که برای راه‌اندازی این سیستم انجام شد، پژوهشگران و دانشمندان به این نتیجه رسیدند که مدل“LSTM” یا «حافظه کوتاه و بلند مدت» بهترین کارایی را روی تست زبان انگلیسی دارد ولی این بدان معنا نیست که از ارائه بهترین نتایج توسط این مدل، اطمینان کامل حاصل شده است.
پژوهش‌ها کماکان در حال انجام است و فعالیت‌های مشابهی برای زبان آلمانی در حال انجام است.

 


 

شماران سیستم - هیچ‌کس علاقه‌ای به دریافت کردن ایمیل‌های اسپم (هرزنامه) ندارد و اکنون این قابلیت فراهم شده است که اگر تمایل ندارید از فرد یا منبع دیگری ایمیل دریافت کنید، بتوانید آن را مسدود کنید.

 

 

جیمیل در طی پانزده سال فعالیتی که داشته است، دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و مشکلات و پستی و بلندی‌های زیادی را طی نموده است. برخی قابلیت‌ها در طول این زمان به آن اضافه و برخی دیگر از آن کم شدند.
در هر حال اکنون یک اپلیکیشن فعال و همگانی و عامه‌پسند است که بسیاری از کاربران در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند.
به گزارش شماران سیستم به نقل از اوبرگیزمو، یکی از قابلیت‌های موجود در این اپلیکیشن، وجود هرزنامه یا اسپم بود که بسیاری از کاربران از وجود چنین پیام‌هایی واقعاً ناراحت شده بودند و اوضاع به گونه‌ای پیش می‌رفت که کم کم کاربران داشتند جیمیل را کنار می‌گذاشتند. با عرضه قابلیت مسدود کردن هرزنامه‌ها، فیلتر شدند
اکنون قابلیت جدیدتری به جیمیل اضافه شده است و آن مسدود یا بلاک کردن پیام‌هایی است که کاربر تمایلی به دیدن یا دریافت کردن آن ندارددر صورتی که دیگر نخواستید از یک شخص، شرکت، برنامه و غیره پیامی دریافت کنید می‌توانید آن فرد را در برنامه جیمیل پاک کنید.
در این مطلب قصد داریم، روش مسدودسازی پیام‌ها در جیمیل را در پلتفرم‌های گوناگون آموزش دهیم.

 

 

در صورتی که از ایمیل روی کامپیوتر استفاده می‌کنید، وارد جیمیل شوید، وارد ایمیلی شوید که می‌خواهید آن را مسدود کنید. روی آیکون سه‌نقطه‌ای در سمت راست ایمیل کلیک کنید. گزینه Block را انتخاب کنید. حالا جهت تأیید مجدداً روی آن کلیک کنید.
اما اگر از آی‌پد و آیفون استفاده می‌کنید، اپلیکیشن جیمیل را راه اندازی کنید. ایمیلی که می‌خواهید بلاک کنید را باز کنید، روی آیکون سه نقطه‌ای بزنید و گزینهBlock را انتخاب کنید.

در سیستم عامل اندروید هم دقیقاً مشابه آیفون رفتار کنید.
اما برای اینکه یک ایمیل را از حالت مسدود خارج کنید، کافی است مراحل فوق را طی کنید و گزینه Unblock را انتخاب نمایید
گاهی نیاز است که ایمیل‎‌هایی که از طرف برخی ارسال‌کنندگان ارسال می‌شود را دریافت کنیم تا مثلاً بفهمیم سفارش‌ هایمان چه زمانی آماده می‌شود.
در این مواقع، مسدود کردن ایمیل‌ها منطقی نیست و بهتر است از گزینه لغو اشتراک یا Unsubscribe استفاده کرد.

برای فعال کردن این حالت روندی که در مورد بلاک طی کردیم را طی کنید، با این تفاوت که این بار باید Unsubscribe را انتخاب کنید.

 

شماران سیستم - اساسا، «در آوردن سریع» باعث می‌شود که دیگر ویندوز به طور مداوم برای نوشتن بر روی یک فلش درایو تلاش نکند، و به این ترتیب در صورتی که بخواهید فلش را خارج کنید این قابلیت برایتان مفید واقع می‌شود.

 

 

قاعدتا در طی بارها از کارشناسان تکنولوژی شنیده‌اید که «ایمن خارج کردن» فلش درایو پیش از در آوردن آن از کامپیوترتان چقدر مهم است
به گزارش شماران سیستم به نقل از ورج، با این حال مایکروسافت یک بار و برای همیشه تایید کرده است که در ویندوز 10 دیگر چیزی که از این بابت مایه نگرانی شما باشد وجود ندارد.
ویندوز 10 قابلیتی به نام «در آوردن سریع(quick removal)» دارد که برای شما این امکان را فراهم می‌آورد که در هر زمان یک درایو را خارج کنید(مشروط بر اینکه فعالانه در حال نوشتن و تکمیل فایلی در آن نباشید)؛ و، بنا بر توضیحات بخش راهنمای پشتیبانی خود مایکروسافت، این قابلیت اکنون یکی از تنظیمات پیش‌فرض برای هر درایو جدیدی است که از نسخه 1809 ویندوز 10 به بعد از آن استفاده کنید.
اساسا، «در آوردن سریع» باعث می‌شود که دیگر ویندوز به طور مداوم برای نوشتن بر روی یک فلش درایو تلاش نکند، و به این ترتیب در صورتی که بخواهید فلش را خارج کنید این قابلیت برایتان مفید واقع می‌شود.

 

 

از جنبه فنی، مایکروسافت این قابلیت را از همان ماه اکتبر در نسخه 1809 عرضه کرده بود، از این رو اتفاق خیلی جدیدی رخ نداده است. در واقع علت اعلام آن از طرف مایکروسافت این است که آن را به متخصصانIT یادآور شود که تا این آپدیت به شکل گسترده‌تری مورد استقبال قرار بگیرد.
علاوه بر این، به گفته یکی از کارشاسان مایکروسافت، این شرکت از زمان ویندوز 7 حفاظت‌هایی را برای ایمن نگه داشن فلش درایوتان ایجاد کرده بود
با این تفاصیل، فرایند ایمن خارج کردن یک فلش درایو می‌تواند به یکی از آن چیزهایی تبدیل شود که برای بچه‌هایتان درباره آن خاطره تعریف کنید، مانند خاطرات دورانی که با فریاد از خانواده‌تان می‌خواستید وقتی در حال دانلود یک صفحه وب جدید هستید تلفن را استفاده نکنند!
 

شماران سیستم - نرم‌افزارهای اندرویدی از پیش نصب شده گاهی بسیار کاربردی و گاهی فقط دست‌وپا گیر هستند اما محققان به‌تازگی کشف کرده‌اند که این نرم‌افزارها ممکن است حریم خصوصی دستگاه شما را به خطر بیندازند

 

 

نرم‌افزارهای اندرویدی از پیش نصب شده گاهی بسیار کاربردی و گاهی فقط دست‌وپا گیر هستند اما محققان به‌تازگی کشف کرده‌اند که این نرم‌افزارها ممکن است حریم خصوصی دستگاه شما را به خطر بیندازند
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، در پژوهشی که به‌تازگی توسط محققان انجام شده است، برخی از فروشندگان تلفن‌های همراه، دستگاه‌های برند خود را با نرم‌افزارهایی پر می‌کنند که اطلاعات خصوصی کاربران را می‌دزدند.
این محققان 1700 دستگاه از 200 تولیدکننده را مطالعه کردند که درمجموع دارای 82 هزار نرم‌افزار از پیش نصب شده بودند.
آنها در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدند که بسیاری از تلفن‌های همراه هوشمند با نرم‌افزارهای از پیش نصب شده غیر از گوگل بدون اطلاع کاربر دسترسی افراد سوم شخص به اطلاعات آنها را ممکن می‌سازند
به‌ این‌ ترتیب دانلود کردن یک نرم‌افزار سوم شخص و اجازه به دسترسی به بخش‌های مختلف تلفن همراه توسط کاربر تا حدودی قابل توجیه است، اما دزدی اطلاعات از سوی نرم‌افزارهایی که به‌صورت پیش‌فرض روی تلفن‌های همراه هوشمند افراد نصب شده و در اغلب مواقع قابل پاک کردن نیستند به‌هیچ‌عنوان قابل توجیه نیست.

 

 

 

این محققان در این رابطه اظهار داشتند که: «کاربران در رابطه با روابط به اشتراک‌گذاری داده‌ها و همکاری‌هایی که در پس پرده میان کمپانی‌های مختلف وجود دارند و در تصمیم‌گیری در رابطه با نرم‌افزارهایی که به‌صورت پیش‌فرض روی تلفن همراهشان نصب می‌شوند، آگاهی ندارند. فعالیت‌های کاربران، اطلاعات شخصی و عادت‌های آنها ممکن است به‌طور دائم توسط سهامدارانی که حتی اسم آن‌ها شنیده نشده است مورد نظارت قرار بگیرد

یکی از راهکارها برای مبارزه با چنین اقدامی، اداره و کنترل کمپانی‌ها توسط خودشان و نه افراد دیگر است که این کار از نظر تجاری برای آنها چندان خوشایند نخواهد بود.
اما راهکار دیگر این است که یک فرد سوم شخص روی نرم‌افزارهای از پیش نصب شده کمپانی‌ها نظارت داشته و مطمئن شود که آنها از دستورالعمل‌های حفظ حریم خصوصی پیروی می‌کنند. برای مثال گوگل می‌تواند این نقش را بر عهده بگیرد.
 

شماران سیستم -   گوگل و مایکروسافت برای متقاعد کردن کاربران iOSبرای استفاده از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های جدید، از مترجمان زبان استفاده می‌کنند. صفحه کلید جی‌بورد یکی از بهترین نمونه‌ها به حساب می‌آید.

 

 

عرضه نرم‌افزار گوگل و مایکروسافت، شاید توجه بسیاری از کاربران اندروید و ویندوز را جلب کند، ولی اگر پلتفرمiOS  اپل را در نظر بگیرید، به روزرسانی اپلیکیشن های ios به راحتی انجام می شود و و زیاد جلب توجه در رابطه با آنها صورت نمی‌گیرد.

توسعه دهندگان اپ استور، حدود 15 کلمه در آیفون و 30 کلمه در آی‌پد در مورد توصیف به‌روزرسانی و قابلیت‌های جدید دریافت می‌کنند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، بسیاری از اپلیکیشن‌ها هفتگی یا دو هفته یکبار به‌روزرسانی می‌شوند و کاربران غالب لیست بلندبالایی از به‌روزرسانی‌ها را می‌بینند و دیگر چیزی به آنها نشان داده نمی‌شود. به همین خاطر گوگل و مایکروسافت، قابلیت‌های ترجمه خودکار را به اپلیکیشن‌هایی که ممکن است کاربرانiOS پیش از این، توجهی به آنها نکرده باشند، افزودند.
مأموریت این مترجمان این است که از راحتی ترجمه ماشینی برای متقاعد کردن و راضی نمودن کاربران از برنامه‌های دست‌نخورده اپل استفاده کنند.
اخیراً گوگل، نسخهiOS برنامه جی‌بورد، اپلیکیشن صفحه کلید گوگل برای ترجمه زبانی خودکار، را به‌روزرسانی کرد و اکنون کاربران IOS میتوانند عبارت های تایپ شده یا جملات به 50 زبان دنیا را تبدیل کنند.

 

 

این یک پیروزی مهم و بزرگ برای کاربرانiOS است که اگر علاقه مند به به ترجمه چیزهایی که در پیام‌ها می‌نویسند، هستند ولی گاهی مجبور می‌شدند که برای این کار، از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده کنند. کاربران آی‌پد مجبور بودند صفحه را دو قسمت کنند و در یک طرف صفحه، از گوگل ترنسلیت استفاده کنند.

بسیار از کاربران iOS نمی‌دانند که صفحه کلید اپل یک برنامه است که می‌توانند خیلی راحت آن را کنار گذاشته و از آن استفاده نکنند. اپل با انتشار 8iOS در سال 2014، پشتیبانی از صفحه کلید شخص ثالث را فراهم کرد. اکنون با استفاده از کیبورد جدید جی‌بورد، کاربران اپل نیز می‌توانند مانند کاربران اندروید، به راحتی مطلب مورد نظر خود را به هر زبانی خواستند، تبدیل کنند.

گوگل تنها شرکتی نیست که با استفاده از مترجمان زبان، می‌کوشد کاربران اپل را از وجود اپلیکیشن‌ها بهتر آگاه کند و آنها را به رها کردن برنامه‌های خود اپل سوق دهد.
مایکروسافت هم با انتشار مرورگر اج برای کاربرانiOS، آنها را به استفاده از این برنامه تشویق کرد.
   

 

شماران سیستم -   قرار است که نسخه جدید ویندوز 10 که در آینده نه چندان دور به بازار عرضه خواهد شد، اختیارات بیشتری به کابران خود بدهد. به بیان دیگر، این به‌روزسانی برای دارندگان ویندوز 10 به صورت خودکار انجام نخواهد شد.

 

 

هر گاه که نسخه به‌روزرسانی یک نرم‌افزار به بازار عرضه می‌شود، تصمیم‌گیری در مورد زمان استفاده از این به‌روزرسانی و نصب آن بر عهده کاربران است. علت این موضوع آن است که گاهی به‌روزرسانی‌ها، آن‌گونه که باید و شاید کامل نیستند و ممکن است به جای درست کردن مسائل، خیلی چیزها را به هم بریزند.
در مورد به‌روزرسانی قبلی ویندوز 10 دقیقاً چنین اتفاقی افتاد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از اوبرگیزمو، به‌روزرسانی قبلی ویندوز 10 به گونه‌ای جلو رفت که نهایتا خود شرکت مایکروسافت، کاربران خود را تشویق به حذف نصب این ویندوز کرد.
اگر به رویکرد مایکروسافت در زمینه به‌روزرسانی‌ها علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید که در نسخه به‌روزرسانی ویندوز 10 که در ماه مه به بازار عرضه خواهد شد، این شرکت قصد دارد که کنترل به‌روزرسانی را به دست کاربران بسپارد و خود کنار بنشیند
در واقع شرکت مایکروسافت تصمیم گرفت که به کاربران این اختیار را بدهد که در مورد زمان و نحوه استفاده و نصب جدیدترین به‌روزرسانی این شرکت تصمیم بگیرند. همچنین کاربرانی که ترجیح می‌دهند این به‌روزرسانی را نصب نکنند، می‌توانند کماکان از به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه و بدون اضافه شدن قابلیت‌های جدید به سیستم عامل‌شان استفاده کنند.

 

 

گفته شده نسخه جدیدی که در آینده به بازار عرضه می‌شود، دارای قابلیت‌های هوشمند و جذابی خواهد بود که در موقع عرضه مشخص خواهد شد.
همچنین لازم است نگران نوتیفیکیشن‌ها و اطلاعیه‌های به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روزرسانی نباشید. شما این امکان را خواهید داشت که این قابلیت و همچنین به‌روزرسانی‌های ماهانه را به مدت 35 روز متوقف نمایید
دادن اختیارات بیشتر به کاربران موجب اعتماد بیشتر آنها به شرکت مایکروسافت خواهد شد. هیچ شرکت و به‌روزرسانی کامل و بی‌نقص نیست و به همین خاطر بهترین رویکرد این است که اختیار همه چیز را به دست کاربران سپرد تا بتوانند بهترین تصمیم ممکن را بگیرند.
 

چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 00:00

ساخت ابررایانه ۵۰۰ میلیون دلاری

شماران سیستم -   ممکن است برنامه ساخت رایانه‌ای از مرتبه اگزا در طول دو یا سه سال، کمی بلندپروازانه به‌نظر برسد، اما توسعه‌دهندگان آن با اعتماد به نفس می‌گویند که تا سال ۲۰۲۱ آن را آماده خواهد کرد.

 

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از technology review، ایالات متحده به‌منظور حفظ موقعیت پیشتاز خود در ابَررایانش، تصمیم دارد بیش از ۵۰۰میلیون دلار صرف ساختن نخستین رایانه از مرتبه اگزا کند
این رایانه جدید با نام اُرورا (Aurora)، قرار است سال ۲۰۲۱رونمایی شود و از توانایی انجام دست‌کم یک میلیارد میلیارد (یا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) رایانش در ثانیه برخوردار خواهد بود که در علوم رایانه، به آن یک اگزافلاپ (exoflop) گفته می شود.

البته این امکان وجود دارد که این رایانه یک رقیب چینی هم داشته باشد؛ چرا که گفته می‌شود چین نیز سرگرم کار بر روی یک ابررایانه از مرتبه اگزا است
روز دوشنبه هفته گذشته، وزارت انرژی ایالات متحده جزئیات بیشتری در مورد این پروژه منتشر و اعلام کرد که اینتل در ساخت آن کمک خواهد کرد.

ابررایانه اُرورا برای دستیابی به عملکرد مرتبه اگزا، از سیلیکون جدید مربوط به مرکز داده اینتل استفاده خواهد کرد؛ از جمله پردازنده Xeon Scalable و فناوری حافظه مداوم OPTANE DC.

 ریک استیونز (مدیر ارشد آزمایشگاه ملی آرگون در ایالت ایلینوی که قرار است این ابررایانه در آنجا ساخته شود)، می‌گوید: «تحقیق و توسعه بر روی فناوری اگزارایانش بیش از یک دهه است که در اینجا درحال انجام است
او می‌گوید نوآوری‌ها در زمینه اگزارایانش در طی سه سال آینده همچنان ادامه خواهد داشت که این امر در پیدایش رایانه جدید مفید خواهد بود.

در حال حاضر این آزمایشگاه و همینطور اینتل جزئیات فنی چندانی پیرامون این ابررایانه ارائه نمی‌دهند. با این حال، گفته می‌شود سامانه جدید از قطعاتی استفاده خواهد کرد که توسط فناوری بسته‌بندی سه‌بعدی اینتل ساخته شده که می‌تواند تراشه‌های ارزان‌تر و قدرتمندی تولید کند.
ریک پری (وزیر انرژی ایالات متحده) در بیانیه ای گفته است: «دستیابی به اگزارایانش نه‌تنها برای توسعه جامعه علمی بلکه برای بهبود زندگی روزانه آمریکایی‌ها نیز لازم و ضروری است. اُرورا و نسل بعدی ابررایانه‌های از مرتبه اگزا، از رایانش با عملکرد بالا و فناوری‌های هوش مصنوعی برای پژوهش سرطان، مدل‌سازی اقلیمی و همینطور درمان کهنه‌سربازان استفاده خواهند کرد

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی