شماران سیستم - گوگل در حال حاضر می‌تواند به‌صورت زنده به افراد ناشنوا و کم‌شنوا خدمات ارائه کند و در صورت بزرگ مشکلی در سیستمشان آن‌ها را یاری کند.گوگل بخش پشتیبانی کمپانی خود را به قابلیتی مجهز کرده است که افراد کم‌شنوا و ناشنوا با استفاده از آن می‌توانند با سرعت هر چه بیشتر پاسخ سؤالات و مشکلات خود را دریافت کنند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی گوگل همیشه به مشتری مداری مشهور بوده است و یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های رضایت مشتری نیز بخش پشتیبانی این شرکت است.
از آنجا که بخشی از کاربران گوگل را افراد کم‌توان تشکیل می‌دهند، این کمپانی تصمیم گرفته است که بخش پشتیبانی را برای آسودگی خیال آنها و استفاده راحت‌تر سروسامانی بدهد.
 
 
گوگل در حال حاضر می‌تواند به‌صورت زنده به افراد ناشنوا و کم‌شنوا خدمات ارائه کند و در صورت بزرگ مشکلی در سیستمشان آن‌ها را یاری کند.
این کمپانی هم‌اکنون در بخش پشتیبانی خود گزینه‌ای برای زبان اشاره در نظر گرفته است و افراد ناشنوا با انتخاب آن می‌توانند به‌صورت چت ویدئویی مشکلشان را بیان کرده و راه‌حل آن را دریافت کنند.

 

پاسخ‌گوهای این بخش کارکنان و پاسخ‌گوهای  Connect Direct هستند که تنها از روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 11 صبح الی 8 شب آماده پاسخ‌گویی و برطرف کردن مشکلات افراد هستند.
 
در نهایت این روش برقراری ارتباط و دریافت پشتیبانی از تکیه کردن بر پشتیبانی متنی بسیار آسان‌تر است و پاسخ‌دهی در این موارد بسیار زودتر انجام خواهد شدبه‌ این‌ ترتیب، احتمال استفاده از این قابلیت جدید برای رفع نقص و دریافت پاسخ مشکلات توسط ناشنوایان بسیار بالاتر است.

 

شماران سیستم - یکی از سخنگوهای اپل در طی بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی اعلام کرده است که اپل در پی جنجال پیش‌آمده بر سر منطقه کریمیا، ازاین‌پس با نگاه دقیق‌تری به مرزهای مورد اختلاف در نرم‌افزار نقشه اپل رسیدگی خواهد کرد و درنتیجه ممکن است تغییرات بیشتری در این زمینه در راه باشد.

 

شرکت اپل در راستای استراتژی‌ های جدید خود برای برنامه نقشه اپل تصمیم دارد تا با دقت بیشتری به مرزهای مورد مناقشه و قوانین بین‌ المللی مرتبط با آن‌ ها بنگرد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌ سایت خبری تحلیلی engadget، یکی از سخنگوهای اپل در طی بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی اعلام کرده است که اپل در پی جنجال پیش‌آمده بر سر منطقه کریمیا، از این‌ پس با نگاه دقیق‌تری به مرزهای مورد اختلاف در نرم‌افزار نقشه اپل رسیدگی خواهد کرد و درنتیجه ممکن است تغییرات بیشتری در این زمینه در راه باشد.
 
با این‌ حال انتظار نمی‌رود که این نرم‌افزار، تغییرات اعلام‌ شده در ناحیه کریمیا را به حالت اولیه بازگرداند.
این کمپانی تأکید کرده که تنها به دلیل پیروی از قوانین کریمیا را در مرز روسیه معرفی کرده است و این منطقه هنوز هم برای هر کس دیگری جزو توابع اوکراینی شناخته می‌ شود.

این سخنگو اعلام کرده است که: «ما قبل از برچسب‌ زنی روی نقشه‌ هایمان و اعمال تغییرات اعمال‌ شده توسط قانون، قوانین بین‌ المللی و محلی آمریکایی و مرتبط را بازنگری می‌کنیم
شکی نیست که اپل در برابر این پیش‌ نیاز دولت روسیه ایستادگی کرده است و ماه‌ها با روسیه مذاکره کرده است تا کریمیا را به‌عنوان ناحیه‌ ای تعریف‌ نشده در داخل مرزها معرفی کند.
با این‌ وجود، امتیاز انحصاری اعطاشده به اپل انتقاد دولت اوکراین و تمامی اشخاصی که به انضمام کریمیا به روسیه معتقد نبودند را برانگیخت.
اپل این روزها و پس از تصمیم برای حذف نرم‌افزار اعتراضات هنگ‌کنگ در شرایط بسیار سختی قرار گرفته است.
اگرچه این کمپانی ذاتاً مخالف اقدامات استبدادی این‌چنینی است، اما اگر از چنین تصمیم‌هایی امتناع کند ممکن است بازارهای بزرگی را از دست بدهد. علاوه بر این ترک یک کشور مظلوم لزوما منجر به آزادی در آن کشور نخواهد شد. به همین دلیل انتخاب برای اپل بسیار سخت است و بازنگری استراتژی‌ های این کمپانی ممکن است به جهت‌ گیری آن در مسیر درست کمک کند.

شماران سیستم - شما برای استفاده از این قابلیت نمی‌توانید به‌آسانی یک عکس را انتخاب کرده و دوستان و خانواده‌تان را در آن تگ کنید بلکه برای اینکه بتوانید از این ویژگی استفاده کنید نیازمند آن هستید که الگوریتم تشخیص چهره فوتوز در ابتدا چهره انسان یا حیوان را در آن عکس تشخیص بدهد.

کمپانی گوگل در راستای بهینه‌سازی گوگل فوتوز تصمیم گرفته است که قابلیت تگ دستی چهره افراد را به این نرم‌افزار بیفزاید.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، گوگل فوتوز یکی از بهترین ابزاری است که شما می‌توانید از آن برای سازمان‌دهی عکس‌هایتان استفاده کنید، اما این نرم‌افزار تا کامل شدن فاصله بسیار زیادی دارد.

یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌هایی که در گوگل فوتوز دیده نمی‌شد، امکان تگ دستی صورت افراد در تصاویر بود که از زمان جدایی این نرم‌افزار از گوگل پلاس در سال 2015 اتفاق افتاد.
با این‌ حال به نظر می‌رسد که گوگل این قابلیت را با محدودیت‌های زیادی برای گوگل فوتوز عرضه کرده است.
 
شما برای استفاده از این قابلیت نمی‌توانید به‌آسانی یک عکس را انتخاب کرده و دوستان و خانواده‌تان را در آن تگ کنید بلکه برای اینکه بتوانید از این ویژگی استفاده کنید نیازمند آن هستید که الگوریتم تشخیص چهره فوتوز در ابتدا چهره انسان یا حیوان را در آن عکس تشخیص بدهد.
البته در برخی موارد نظیر زمانی که فرد به‌صورت مستقیم به دوربین نگاه نمی‌کند، الگوریتم یادشده نمی‌تواند افراد را به‌درستی تگ کند.

 


برای دسترسی به این قابلیت روی یک عکس ضربه بزنید و سپس صفحه را به بالا بکشید تا منوی جدیدی برای شما نمایش داده شود. همچنین می‌توانید روی یک عکس ضربه بزنید و سپس آیکون سه‌نقطه موجود را لمس کنید تا به همان جایگاه برسید.
اگر این قابلیت برای دستگاه شما عرضه شده باشد، می‌توانید آیکون مددی را در سمت راست سربرگ بخشPeople مشاهده کنید. لمس این آیکون به شما اجازه می‌دهد که هر برچسبی را ویرایش کنید.
 
البته همان‌طور که ذکر شد ارائه قابلیت تگ کردن چهره افراد در گوگل فوتوز هنوز کامل نیست، اما با این‌ وجود می‌توان آن را به‌عنوان قدمی در مسیر درست دانست.
ارائه این قابلیت نشان می‌دهد که گوگل تصمیم دارد که فوتوز را مثل هر نرم‌افزار دیگری با روش‌های خلاقانه پیشرفت بدهد.
برای مثال این کمپانی اخیرا قابلیتی به نام خاطرات را به این نرم‌افزار اضافه کرده است که از قالبی مانند استوری های اینستاگرام برای نمایش تصاویر قدیمی کاربران استفاده می‌کند.
 

 

شماران سیستم - درطی چند سالی که گذشت اینتل برای عرضه مناسب پردازنده‌های خود با دشواری‌های زیادی روبرو به است و معماری 10 نانومتری پردازنده‌ها که هم‌اکنون برای تراشه‌های لپ‌تاپی آیس لیک این کمپانی استفاده می‌شود با تأخیر روبرو بوده است.

 

s

 

اینتل در طی نامه‌های عذرخواهانه برای کمبود جهانی پردازنده‌های خود از تمامی مشتریانش در سراسر جهان عذرخواهی کرد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، درطی چند سالی که گذشت اینتل برای عرضه مناسب پردازنده‌های خود با دشواری‌های زیادی روبرو به است و همین موضوع، معماری 10 نانومتری پردازنده‌ها که هم‌اکنون برای تراشه‌های لپ‌تاپی آیس لیک این کمپانی استفاده می‌شود با تأخیر روبرو کرده است.
 
کاربران کامپیوترهای با عملکرد بالا به دنبال تعویض پردازنده‌های خود هستند و به‌ این‌ ترتیب تقاضا به حدی بالا رفته است که اینتل از جوابگویی به آنها باز مانده است.
البته به نظر می‌رسد که نامه عذرخواهانه اپل به‌جای کاربران تکی و خانگی، روی کاربران تجاری اینتل تمرکز داشته است.
میشل جانسون هولتاس به‌عنوان معاون اجرایی و مدیر فروش محصولات در بخش بازاریابی و ارتباطات این کمپانی اعلام کرده است که برخلاف تلاش‌های زیاد هنوز نتوانسته این مشکل را برطرف کند.

 

 

او در این رابطه اعلام کرده است که محدودیت عرضه در بخش در تجارت کامپیوترها همچنان ادامه خواهد داشت و همین امر موجب خواهد شد که جذب پیامدهای تغییرات تولید برای این کمپانی کمتر باشد. این امر موجب شده است که عرضه به‌اندازه تقاضای بازار نباشد.
هولتاس ادامه داده است که اینتل علاوه بر بهبود شرایط تولد تراشه‌های 10 نانومتری درصدد آن است که روی تراشه‌های 14 نانومتری نیز تأکید کند و به‌زودی این دسته از تراشه‌ها را به بازار عرضه کند.
 
از لحن این نامه و روش پیشرفت ایمیل چنین برمی‌ آید که از سوی این کمپانی، کمبود پردازنده‌ها به این زودی‌ها برطرف نخواهد شد، اما این مشکل برای مشتری‌های نهایی چندان گران تمام نخواهد شد و آنها از این بابت متضرر نمی‌شوند.
با این‌ وجود اینتل می‌خواهد مطمئن شود که شرکایی نظیر دل، لنوو و دیگر تولیدکنندگان کامپیوتر برای پردازنده‌ها زیاد از حد منتظر نخواهند ماند، زیرا این کمپانی‌ ها ممکن است به دلیل مشکلات اینتل و تحت تأثیر لپ‌تاپ‌های مایکروسافت سرفیس 3 به سراغ پردازنده‌های رقیب این شرکت یعنی ای‌ام‌دی بروند.
 

شماران سیستم - مایکروسافت به کاربران خود اعلام کرده است که اگر سیستم عامل دستگاه خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی نکنند آنگاه امنیت آنها به عهده خودشان خواهد بود زیرا مایکروسافت مشکلات امنیتی متعددی را در این وصله رفع کرده است.

 

 

شرکت مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرده است که وصله فوری عرضه شده توسط این شرکت برای سیستم عامل ویندوز، یک مورد اضطراری برای نصب توسط کاربران است و از آسیب‌های بزرگ به آنها جلوگیری می‌کند.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، مایکروسافت به کاربران خود اعلام کرده است که اگر سیستم عامل دستگاه خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی نکنند آنگاه امنیت آنها به عهده خودشان خواهد بود زیرا مایکروسافت مشکلات امنیتی متعددی را در این وصله رفع کرده است.
 
تیم تحقیقاتATP مایکروسافت دیفندر در بیانیه‌ای رسمی در این باره گفتند: «سیگنال‌های امنیتی مایکروسافت نشان دهنده این هستند که کرش‌هایی برای سیستم‌ها اتفاق افتاده است که با استفاده از آسیب‌پذیری ناپایدارBlueKeep صورت می‌گیرند و دستگاه‌هایی که آخرین وصله را نصب نکرده باشند در برابر این مشکلات آسیب‌پذیر هستند

 

 

این بیانیه در روز سوم نوامبر منتشر شده است و بسته به‌رزورسانی فوری یاد شده نیز در عکس‌العمل نسبت به شروع گزارش‌های کرش در روز 26 اکتبر، در کمتر از یک هفته آماده و به کاربران ویندوز ارائه شده است.
 
BlueKeep در حقیقت یک حفره است که موجب می‌شود که بدافزارها بتوانند به دور از کنترل سیستم در دستگاه کاربر تکثیر و جابجا شوند و همین موضوع نیز می‌تواند نه تنها این دستگاه بلکه تمامی دستگاه‌های دیگر را نیز با آسیب‌هایی جدی روبرو کند.
 
مایکروسافت اعلام کرده است که این مشکل تنها آغاز راه است و در صورتی که به آن توجه نکنید، ممکن است با آسیب‌های جدی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری روبرو شوید؛ بنابراین بهترین گزینه برای حفظ امنیت شما، به‌روزرسانی سیستم عامل دستگاهتان خواهد بود.
 

 

شماران سیستم - ساعت هوشمند اپل به‌تازگی با یک قابلیت جدید روبرو شده است و این قابلیت جدید، یک نرم‌افزار خاص است که موجب می‌شود بتوانید این ساعت را به یک کنترل از راه دور برای دستگاه‌های دیجیتالی تبدیل کنید.

 

 

 به‌ تازگی شرکت "روکو" اقدام به ارائه نرم‌افزار ویژه‌ای برای ساعت هوشمند اپل کرده است که موجب می‌شود بتوانید از این ساعت به عنوان یک کنترل از راه دور استفاده کنید.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، ساعت هوشمند اپل به‌تازگی با یک قابلیت جدید روبرو شده است و این قابلیت جدید، یک نرم‌افزار خاص است که موجب می‌شود بتوانید این ساعت را به یک کنترل از راه دور برای دستگاه‌های دیجیتالی تبدیل کنید.
در حقیقت این قابلیت مدت‌ها پیش بر روی دستگاه‌های نسبتا معمولی اندرویدی و محصولات سری iOS نیز قابل دسترسی بود، ولی نکته مهم این است که برای نخستین بار شاهد عرضه این قابلیت بر روی ساعت هوشمند شرکت اپل هستیم.

 

 

 

البته استفاده از این نرم‌افزار برای تمامی ساعت‌های هوشمند اپل مهیا نخواهد بود و برای استفاده از آن باید حداقل نسخه 6.1.3 از سیستم عاملiOS بر روی ساعت هوشمند شما نصب شده باشد، و در صورتی که نسخه پایین‌تری را در اختیار دارید، تنها با به‌روزرسانی سیستم عامل قابلیت استفاده از این ابزار را خواهید داشت.
گفتنی است فهرستی از تلویزیون‌ها و سایر دستگاه‌های سازگار با این فناوری در نرم‌‌افزار روکو قرار دارد که کاربر با اجرای برنامه و انتخاب مدل می‌تواند به راحتی دستگاه خود را از روی رابط کاربری بسیار ساده موجود در این نرم‌افزار کنترل کند.

همچنین تعداد محدودی از نرم‌افزارها قابلیت کنترل صوتی را نیز خواهند داشت. برای مثال می‌توان به تلویزیون Hulu اشاره کرد، ولی این قابلیت چندان همه گیر نبوده و بسیاری از مدل‌ها و دستگاه‌ها را پشتیبانی نمی‌کند.

 

شماران سیستم - شرکت مایکروسافت از قدیم‌الایام به عنوان یکی از پیشگامان حوزه ذخیره‌سازی شناخته می‌شد. اکنون نیز به همان روند گذشته ادامه می‌دهد و تمایل دارد در این حوزه دست به نوآوری بزند. این شرکت قرار است از محیط ذخیره‌سازی جدید خود رونمایی کند.

 

 

 شرکت مایکروسافت همیشه در عرصه ذخیره‌سازی پیشگام بوده است. این شرکت به لطف کارشناسان و متخصصانی که در این زمینه دارد، دست به نوآوری‌های جذابی زده است.
چندی پیش شرکت مایکروسافت اعلام کرد که محیط ذخیره‌سازی جدیدی کشف کرده است و قصد دارد پس از تکمیل پژوهش‌ها، این محیط را عمومی‌سازی کند.

به گزارش شماران سیستم و به نقل از اوبرگیزمو، این محیط ذخیره‌سازی جدید، شیشه است.
در طول سال‌های اخیر محیط‌های ذخیره‌سازی تغییر و تحولات گسترده‌ای پیدا کرد. روزهایی بود که متخصصان از نوارهای مغناطیسی برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها و اطلاعات استفاده می‌کردند. پس از آن دیسکت‌های فلاپی وارد میدان شدند.
فلاپی‌ها عمر زیادی نداشتند و خیلی سریع جای خود را به دیسک‌های نوری (سی‌دی و دی‌وی‌دی) دادند. دیسک‌های نوری با قدرت به کار خود ادامه دادند و هنوز هم در دست برخی از کاربران دیده می‌شوند ولی برتری با فلش مموری (حافظه فلش) است. متداول‌ترین محیط ذخیره‌سازی، حافظه فلش محسوب می‌شود.

 

 

به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت می‌خواهد پدیده جدیدی برای ذخیره‌سازی به بازار عرضه کند که از جنس شیشه استاین مفهوم که“Project Silica” نام دارد، اخیرا رونمایی شد.
بخشی از این شیشه می‌تواند فیلم "سوپر من" اصلی را در خود ذخیره کند. مایکروسافت اعلام کرد که این پروژه با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین کار خود را انجام می‌دهد و محتوا را در خود ذخیره می‌کند.
برخی از متخصصان نگران شکنندگی این شیشه‌ها هستند. مایکروسافت اعلام کرد که مقاومت این شیشه‌ها به حدی است که امکان حرارت دادن به آن در دمای فر هم وجود دارد. آزمایش‌های گوناگونی روی این شیشه انجام شد ولی هیچ مشکلی برای داده‌های موجود بر روی آن ایجاد نشد. این شیشه‌ها می‌تواند داده‌ها را هزاران سال در خود ذخیره کند.
هنوز زمان عرضه این شیشه‌ها به بازار مشخص نیست. هنوز کارهای زیادی هست که باید برای عرضه این مفهوم به بازار انجام شود و به همین خاطر نباید انتظار داشته باشیم که این شیشه به این زودی وارد بازار شود.
 

شماران سیستم - به نظر می رسد که شایعات این بار درست از آب در آمده و فیس بوک تصمیم گرفته است تا برند خود را تغییر بدهد. بر همین اساس این کمپانی لوگو جدید و استراتژی ویژه ای را برای برند خود تعریف کرده است و امیدوار است که بتواند از این طریق برند اصلی فیس بوک و نرم افزارهای جانبی اش را بیش از گذشته برای کاربران قابل تشخیص کند.

 


 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب سایت خبری تحلیلی engadget، به نظر می رسد که شایعات این بار درست از آب در آمده و فیس بوک تصمیم گرفته است تا برند خود را تغییر بدهد.
بر همین اساس این کمپانی لوگو جدید و استراتژی ویژه‌ای را برای برند خود تعریف کرده است و امیدوار است که بتواند از این طریق برند اصلی فیس بوک و نرم‌افزارهای جانبی اش را بیش از گذشته برای کاربران قابل تشخیص کند.
 
البته در این مرحله لوگوی جدید فیس بوک در ظاهر اجزای پیچیده ای ندارد و تنها عبارت انگلیسی فیس بوک با فوت زیبایی نوسته شده است.
با این حال زمانی که شما عبارت "from Facebook" را در کنار محصولاتی مانند اینستاگرامف واتس اپ، اوکولوس و... ببینید می توانید از همان ابتدا پی ببرید که این نرم افزار ها به فیس بوک تعلق دارند.

 

 

نرم‌افزار فیس بوک بر خلاف استایل جدیدی که دریافت کرده است، برند خود را حفظ خواهد کرد.
شما می‌توانید انتظار داشته باشید که ظاهر جدید در طی چند هفته آینده برای شما نمایش داده شود. این تغییرات بیشتر ظاهری هستند و بسیاری از یکپارچگی های کاربردی بین این محصولات سال ها پیش اتفاق افتاده است.
همچنین این تغییرات به طور مشخص شکایت های کاربان در رابطه با تمایل به اجرای تبلیغات غلط سیاسیون، مشکلات حریم خصوصی یا تاثیرهای مالی ممکن رمز ارز این کمپانی را نشانه نگرفته‌اند.
​​​​​​​به این ترتیب شاید تصور شود که این تغییرات ظاهری بیش از هر چیز یک حواس پرتی از جریان اصلی مشکلات فیس بوک باشد.
  

یکشنبه, 03 آذر 1398 ساعت 00:00

رشد چشمگیر متن باز در جهان فناوری

شماران سیستم - به‌تازگی گیت‌ هاب که یکی از بهترین‌های جهان در زمینه گردآوری مخاطبان و متخصصان متن باز در زیر یک سقف است، تحقیقاتی درباره میزان محبوبیت این فناوری‌ها به عمل آورده است که نتایج آن موارد جالبی را نشان می‌دهند.

 

 

تحقیقات جدیدی که گیت هاب انجام داده است نشان از آن دارند که محصولات متن باز و فناوری‌های متن باز در سطح جهانی با پیشرفت چشمگیری روبرو هستند.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، فناوری‌ها و برنامه‌های متن باز به معنای آزادی عمل بیشتر برای تمامی کاربران در جهان است، ولی بسیاری از افراد در جهان هنوز تمرکز بیشتری بر روی فناوری‌های تجاری‌سازی شده دارند که البته دلایل مناسبی برای این کار نیز وجود دارد ولی به‌نظر می‌رسد که فناوری‌های متن باز در حال پیشرفت هستند.
به‌تازگی گیت‌ هاب که یکی از بهترین‌های جهان در زمینه گردآوری مخاطبان و متخصصان متن باز در زیر یک سقف است، تحقیقاتی درباره میزان محبوبیت این فناوری‌ها به عمل آورده است که نتایج آن موارد جالبی را نشان می‌دهند.

 

 

انباره‌ها کدی که مایکروسافت مالک آنها است، 40 میلیون کاربر دارند و گیت هاب نیز با سالانه 10 میلیون کاربر جدید، 44 میلیون انباره فعال داشته و به‌صورت منظم شاهد تعداد 87 میلیون درخواست Pull  "اصطلاحی در توسعه نرم‌افزار" است.
این دست آمارها نشان دهنده این هستند که فناوری با سرعتی بالا در حال رشد است ولی نکته مهم در این میان این است که در طول بازه زمانی کوتاه و یک ساله، تعداد 1 میلیون و 700 هزار دانشجو و 31 هزار استاد از خدمات آموزشی گیت‌ هاب استفاده کرده‌اند تا به این آمار اضافه شوند.
نکته جالب این است که از میان این دانش آموختگان، 44 درصد آن‌ها به سراغ گیت هاب رفته‌اند و 1 میلیون و 300 هزار نفر نیز نخستین گام‌های خود را در دنیای متن باز برداشته‌اند.
​​​​​​​به این ترتیب با مقایسه این آمار با آمارهایی که گوگل و سایر منابع و انباره‌های کد در اختیار دارند مشخص شده است که فناوری‌های متن باز برای سومین سال متوالی با رشدی 100 درصدی در جامعه کاربران خود روبرو بوده‌اند.

شماران سیستم - بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت مایکروسافت بسته یکپارچه‌ای از نرم‌افزار آفیس را برای دو غول بازار سیستم‌ عامل همراه آماده کرده است که بسیاری از محدودیت‌های نسخه قبلی این بسته نرم‌افزاری بر روی تلفن‌های همراه هوشمند را از بین خواهد برد.

 

 

شرکت مایکروسافت اقدام به عرضه یک نسخه ویژه از آفیس بر روی محصولات اندرویدی و iOS کرده است که می‌تواند کیفیت کاری این بسته نرم‌افزاری محبوب را بر روی سیستم عامل همراه شرکت گوگل و اپل افزایش بدهد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت مایکروسافت بسته یکپارچه‌ای از نرم‌افزار آفیس را برای دو غول بازار سیستم‌ عامل همراه آماده کرده است که بسیاری از محدودیت‌های نسخه قبلی این بسته نرم‌‌افزاری بر روی تلفن‌های همراه هوشمند را از بین خواهد برد.
 
گفته می‌شود که نخستین میزبان این نوع از بسته نرم‌افزاری قرار است تا یک محصول سخت‌افزاری شرکت مایکروسافت باشد و به همین دلیل نیز این شرکت آزمایش‌های اصلی خود بر روی این برنامه‌ را در محصولات خانگی تجربه خواهد کرد.

 

 

محصول دو نمایشگر تاشوی این شرکت یعنی سرفیس دو قرار است تا میزبان این برنامه کاربردی باشد. به همین دلیل نیز کاربران سایر محصولات اندکی پس از این محصول، شاهد دریافت این قابلیت بر روی دستگاه‌های خود خواهند بود.
 
امکانات جدیدی که توسط این بسته نرم‌افزاری برای کاربران مهیا خواهد شد شامل ویرایش فایل‌های دارای فرمت پی دی اف، ویرایش مستقیم محتوای تصویری و قابلیت‌هایی مشابه با نسخه دسکتاپ برای فایل‌های صفحه باز اکسل خواهد بود.
 
یکی از قابلیت‌های ویژه این برنامه این است که شما می‌توانید با باز کردن دوربین خود، تصویر یک سند متنی را برداشت کرده و سپس آن را مستقیما به یک فایل ورد (Word) تبدیل کنید. همچنین آوت لوک برای iOS با پیشرفت بسیار بالای خواهد داشت.

شماران سیستم - مایکروسافت سال‌ها با مشکلات مرورگر اینترنت اکسپلورر دست به گریبان بود تا این که مرورگر اج را روانه بازار مصرف کرد، ولی مشکل اینجا بود که این مرورگر نیز خالی از ایراد نبود و با توجه به برنامه‌ریزی پروژه کرومیوم، اج نیز از 15 ژانویه 2020 با بهبود چشمگیری روبرو خواهد شد..

 

 

شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که با عرضه نسخه جدید مرورگر اج برپایه کرومیوم در سال آینده میلادی، ساختار موتور جست‌وجوی بینگ بر روی این مرورگر نیز بهبود خواهد یافت.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، مایکروسافت سال‌ها با مشکلات مرورگر اینترنت اکسپلورر دست به گریبان بود تا این که مرورگر اج را روانه بازار مصرف کرد، ولی مشکل اینجا بود که این مرورگر نیز خالی از ایراد نبود و با توجه به برنامه‌ریزی پروژه کرومیوم، اج نیز از 15 ژانویه 2020 با بهبود چشمگیری روبرو خواهد شد.
 
یکی از موارد بسیار مهم در زمینه بهبود عملکرد مرورگر اج را باید به موتور جست‌وجوی پیش‌فرض این مرورگر یعنی مایکروسافت بینگ مرتبط دانست.
مایکروسافت اعلام کرده است که با استفاده از ساختار ویژه کرومیوم، جست‌وجوی اینترنتی به کمک موتور بینگ در نسخه جدید اج به شدت بهینه خواهد شد.

 

 

یوسف مهدی به عنوان نایب رییس واحد ویژه‌ای در مایکروسافت به نام زندگی بهتر(BETTER LIFE) در این باره می‌گوید: «مشکل این است که من نمی‌توانم با جست‌وجو(بر روی مرورگر فعلی) در کسری از ثانیه به میلیون‌ها سند دست پیدا کنم، ولی می‌توانم یک قوانین کاربری بسیار سنگین را در آن واحد در اختیار داشته باشم
این موضوع به خودی خود مشکلات این موتور جست‌وجو در شرایط فعلی را شرح می‌دهد.
 
بر اساس تحقیقات انجام شده، استفاده از موتور جست‌وجوی نیرومند می‌تواند تا 20 درصد در زمان کارمندان شرکت‌ها و بنگاه‌های تجاری صرفه‌جویی کند و به همین دلیل نیز مایکروسافت قصد دارد تا این بازار را به عنوان یکی از اهداف خود در نظر بگیرد.
 
به این ترتیب نوع جدیدی از جست‌وجوی اینترنتی که مایکروسافت نام آن را جست‌وجو با تمرکز بر روی شرکت‌ها گذاشته است، در نسخه بعدی اج اعمال خواهد شد که این کار می‌تواند بینگ را به گزینه اصلی شرکت‌ها تبدیل کند.
​​​​​​​البته تمام این موارد در تئوری بسیار مناسب و خوب هستند ولی با توجه به سابقه مایکروسافت در بزرگنمایی، باید تا زمان عرضه این فناوری به انتظار نشست.

شماران سیستم - تلفن همراه جدید کمپانی بایت دنس به‌عنوان صاحب شبکه اجتماعی تیک‌تاک هم‌اکنون به بازار عرضه‌شده است. این تلفن همراه که جیان گو پرو 3 نام دارد اولین تلفن همراه ساخته شده توسط بایت دنس است و تکمیل فعالیت‌های سازنده تلفن‌های همراه چینی اسمارتیزان است و با این برند نیز به بازار عرضه می‌شود.

 

 

کمپانی بایت دنس به‌عنوان مالک اصلی نرم‌افزار شبکه اجتماعی تیک‌تاک به‌تازگی تلفن همراه جدیدی را با نام جیان گو پرو 3 به بازار عرضه کرده است.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، تلفن همراه جدید کمپانی بایت دنس به‌عنوان صاحب شبکه اجتماعی تیک‌تاک هم‌اکنون به بازار عرضه‌شده است.
این تلفن همراه که جیان گو پرو 3 نام دارد اولین تلفن همراه ساخته شده توسط بایت دنس است و تکمیل فعالیت‌های سازنده تلفن‌های همراه چینی اسمارتیزان است و با این برند نیز به بازار عرضه می‌شود.
 
بایت دنس نیازی از ثبت اختراع‌ها و استعدادهای اسمارتیزان را به دست آورده است و سپس در ساخت جیان گو پرو 3 همکاری داشته و موجب شده است تا این تلفن همراه هوشمند با قابلیت‌های بسیار مناسبی به بازار عرضه شود.
البته ظاهراً تصمیمی برای تغییر طرح نام‌گذاری این تلفن همراه گرفته نشده است.

 

 

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که کاربران می‌توانند نسخه چینی تیک‌تاک یعنی دویین را با بالا کشیدن لاک اسکرین فعال کنند.
​​​​​​​آن‌ها همچنین می‌توانند افکت‌ها و فیلترهای تیک‌تاک را در ویدیوهای مختلف اعمال کنند. بنابراین اگرچه این تلفن ممکن است هنوز تحت برند اسمارتیزان به بازار عرضه شود اما درواقع دستگاهی اختصاصی است که بایت دنس با استفاده از آن می‌تواند نرم‌افزارها و قابلیت‌هایش را با روش‌های جدید عرضه کند.
جیان گو پرو 3 هم‌اکنون در چین با قیمت 412 دلار به فروش می‌رسد و پردازنده در نظر گرفته شده برای آن اسنپ دراگون 855 است که با 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی و 4 دوربین همراه شده است.

شماران سیستم - پیش از عرضه تلفن همراه هوشمند پیکسل 4 یکی از گزارشگرهای زمینه فناوری بی‌بی‌سی کشف کرد که دستگاهی که از سوی گوگل برای نقد و بررسی برای او ارسال شده بود یک مشکل امنیتی بزرگ دارد و آن هم این است که تنها گزینه امنیتی بیومتریک این دستگاه یعنی فناوری تشخیص چهره در صورت بسته بودن چشم کاربر نیز به‌خوبی کار می‌کند.

 

 

منتقدان تلفن‌های همراه هوشمند به‌تازگی کشف کرده‌اند که فناوری تشخیص چهره در نسخه نهایی پیکسل 4 حتی در صورت بسته بودن چشم کاربر نیز به‌خوبی کار می‌کند.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، پیش از عرضه تلفن همراه هوشمند پیکسل 4 یکی از گزارشگرهای زمینه فناوری بی‌بی‌سی کشف کرد که دستگاهی که از سوی گوگل برای نقد و بررسی برای او ارسال شده بود یک مشکل امنیتی بزرگ دارد و آن هم این است که تنها گزینه امنیتی بیومتریک این دستگاه یعنی فناوری تشخیص چهره در صورت بسته بودن چشم کاربر نیز به‌خوبی کار می‌کند.
 
اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان به امنیت و حریم خصوصی هستید یا به اخبار مرتبط با این زمینه اهمیت می‌دهید حتما با مشکل «چشمان بسته» پیکسل در وب‌سایت‌های خبری روبرو شده‌اید.
حفظ امنیت کاربر از اصلی‌ترین اهدافی است که هر شخص حاضر در کمپانی‌های فناوری به‌ویژه غول‌هایی نظیر گوگل به دنبال آن است و کشف چنین نقص امنیتی عظیمی می‌تواند خطراتی جدی در پی داشته باشد.

 

 

برای مثال سیستم فیس‌آی‌دی اپل قبل از قفل‌گشایی دستگاه بررسی می‌کند که آیا کاربر در هشیاری کامل است با خیر، اما پیکسل 4 از نقص امنیتی بزرگی رنج می‌برد.
بی‌بی‌سی در این‌ باره نوشته است که نسخه‌هایی از پیکسل 4 که برای نقد و بررسی به منتقدان ارسال‌شده‌اند، در بخش تنظیمات دارای گزینه‌ای هستند که تنها در صورتی دستگاه را قفل‌گشایی می‌کنند که چشم کاربر بار باشد، اما این تنظیمات امنیتی تنها در نسخه‌هایی قرار داشت که گوگل برای نقد و بررسی در نظر گرفته بود.
بی‌بی‌سی قبل از منتشر کردن این اخبار این تلفن همراه تأکید کرد که گوگل قابلیت «چشم‌های باز» را برای نسخه‌های مصرف‌کنندگان در بازار حذف کرده است.
در واقع آنها نسخه‌هایی از پیکسل 4 را دریافت کرده بودند که به باز بودن چشم کاربر به هنگام قفل‌گشایی اهمیت نمی‌داد.
این نقص زمانی بحرانی می‌شود که بدانیم قابلیت فیس آنلاک تنها گزینه امنیتی بیومتریک برای پیکسل 4 است و حسگر اثرانگشتی که در نسخه‌های قبلی تلفن‌های همراه پیکسل وجود داشت در این دستگاه به نفع رقیب فیس آی دی کنار گذاشته شده است.

شماران سیستم - زمانی که مایکروسافت اعلام کرد که چاپ مجله MSDN را متوقف خواهد کرد بسیاری از افراد در رابطه با آینده فروم های MSDN و TechNet این کمپانی نیز ابراز نگرانی کردند ولی این کمپانی وب‌سایت یاد شده را به‌ عنوان راهی برای دریافت پاسخ‌های مرتبط و به‌موقع به مشکلات فنی شما از طریق جامعه‌ای از متخصصان و مهندسان مایکروسافت معرفی می‌کند.

 

 

گزارش‌ها حاکی از آن است که مایکروسافت قصد دارد تا پایگاه‌های داده فروم‌های TechNet و MSDN را به وب‌سایتی جدید به نام Microsoft Q&A منتقل کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، زمانی که مایکروسافت اعلام کرد که چاپ مجله MSDN را متوقف خواهد کرد بسیاری از افراد در رابطه با آینده فروم های MSDN و Technet این کمپانی نیز  ابراز نگرانی کردند.

این دو فروم دربرگیرنده اطلاعاتی مفید در رابطه با محصولات مختلف این شرکت هستند به همین دلیل به‌ تازگی مشخص شده است که مایکروسافت در پی آن است تا این پایگاه‌های داده را به وب‌سایت جدیدی به نام Microsoft Q&A منتقل کند.

 

 

 

این کمپانی، وب‌سایت یاد شده را به‌ عنوان راهی برای دریافت پاسخ‌های مرتبط و به‌موقع به مشکلات فنی شما از طریق جامعه‌ای از متخصصان و مهندسان مایکروسافت معرفی می‌کند.
البته این وب‌سایت برای دریافت پشتیبانی فنی به‌عنوان یک مشتری و مصرف‌کننده مایکروسافت مناسب نیست و مایکروسافت برای این کار منابع بهتری در نظر دارد، ولی این وب‌سایت تنها جایی که است که برای مثال مدیران فناوری اطلاعات می‌توانند در رابطه با Azure Cloud کمک‌هایی دریافت کنند.

البته اگر در گذشته با یکی از وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ کار کرده باشید، این وب‌سایت مایکروسافت برای شما آشنا خواهد بود.
زمانی که عبارتی را در نوار جست‌وجو تایپ می‌کنید، با پست‌هایی مواجه می‌شوید که افراد قبل از شما به سوال هایی که دارید پاسخ داده‌اند. علاوه بر این، می‌توانید با دریافت به‌روزرسانی‌ها، پست‌ها، برچسب‌ها و افراد خاصی را دنبال کنید.
همچنین می‌توانید با پاسخ دادن به سؤالات امتیاز کسب کرده و از نظر فنی به شهرت برسید.
در حال حاضر بخش اعظمی از موضوعات در دسترس به پلتفرم Azure Cloud این کمپانی مرتبط استشما همچنین می‌توانید در رابطه با پلتفرم Universal Windows و Partner Center API نیز اطلاعات کسب کنید.

مایکروسافت قصد دارد تا در طی ماه‌های آینده موضوعات بیشتری را به این وب‌سایت بیفزاید.

شماران سیستم - این محققان امنیتی حمله یاد شده را به گروهی چینی به نام Winnti Groupنسبت دادند که پیش‌ازاین با نام‌های APT17، Axiomو Ke3changشناخته می‌شدند.

 

 

محققان امنیتی ESET نقص امنیتی جدیدی را در سرور SQL مایکروسافت پیدا کرده‌اند که این دیتابیس را با پسورد خاصی برای هکرها در دسترس می‌کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، این محققان امنیتی حمله یاد شده را به گروهی چینی به نام winnti Group نسبت دادند که پیش‌ از این با نام‌هایAPT17، Axiom وKe3chang شناخته می‌شدند.

آنها مدعی شدند که نقص امنیتی یافت شده توسط آنها شباهت‌های بسیار زیادی با ابزار حملاتی سابق این گروه چنینی داشته و آنها از در پشتی PortReuse و تروجان ShadowPad استفاده کرده اند.

 

 

محققان امنیتیESET در این رابطه اخطار دادند که: «چنین در پشتی‌ای می‌تواند به یک هکر اجازه بدهد که به‌صورت مخفیانه محتوای دیتابیس را کپی و حذف کرده و تغییر بدهد. این در پشتی برای مثال می‌تواند برای تغییر ارزهای درون برنامه‌ای برای سود مالی مورداستفاده قرار گیرد. هم‌اکنون گزارش‌هایی از اصلاح ارزهای درون برنامه ای توسط عملیات Wintti موجود است.

پس از رمزگشایی بار داخلی جاسازی‌شده، بسته سفارشی Winnti Group شروع به کار می‌کند.

تنظیمات این بسته شامل کلید رمزگشایی باینری بسته‌بندی‌شده و همچنین نام اصلی، اندازه و نوع اجرای آن EXE) یا (DLL است.محققانESET پس از تحلیل نمونه ابزار یاد شده این نقص امنیتی را در برابر چندین نسخه از سرورهای SQL مایکروسافت تست کرده و دریافتند که می‌توانند با استفاده از پسورد خاصی به سیستم وارد شوند.


 

شماران سیستم - با نزدیک شدن آفیس 2010 به سال پایانی پشتیبانی ده‌ساله‌اش، مایکروسافت مشتریان خود را تشویق می‌کند که به باندل جدید آفیس 365 پرو پلاس که به گفته آن‌ها آینده آفیس خواهد بود، مهاجرت کنند..

 

 

کاربران می‌توانند هم‌اکنون نرم‌افزار آفیس خود را به نسخه 2019 به‌روزرسانی کنند اما مایکروسافت ترجیح می‌دهد که آن‌ها به آفیس 365 پرو پلاس مهاجرت کنند.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techradar، با نزدیک شدن آفیس 2010 به سال پایانی پشتیبانی ده‌ساله‌اش، مایکروسافت مشتریان خود را تشویق می‌کند که به باندل جدید آفیس 365 پرو پلاس که به گفته آنها آینده آفیس خواهد بود، مهاجرت کنند.
این غول فناوری اخیراً اعلام کرده است که پشتیبانی از آفیس 2010 در 13 اکتبر 2020 به پایان خواهد رسید.
به‌ این‌ ترتیب، همان‌طور که ویندوز 7 در ژانویه 2020 منقضی می‌شود، آفیس 2010 نیز دیگر پشتیبانی‌های فناوری، رفع نقص و وصله‌های امنیتی دریافت نخواهد کرد.

 

 

اگرچه کاربران می‌توانند این نرم‌افزار را به نسخه جدید یعنی به آفیس 2019 به‌روز کنند، اما مایکروسافت به‌شدت مشتریان خود را تشویق می‌کند که به آفیس 356 پلاس که از مدل اشتراک برای هر کاربر استفاده می‌کند، مهاجرت کنند.
مایکروسافت در خط‌ مشی آفیس 2010 اعلام کرده است که آفیس 365 پرو پلاس به‌طور دائم به ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی می‌شود، ولی آفیس 2019 از زمان عرضه‌اش در اکتبر 2018 قابلیت‌های یکسانی داشته است که هیچ‌کدام از آنها تاکنون به‌روزرسانی نشده‌اند.
 
بیشتر نرم‌افزارهای موردنیاز شرکت‌ها با آفیس 365 پرو پلاس عرضه شده است و این باندل شامل نسخه‌های کامل ورد، پاورپوینت، اکسل، اوت لوک، پابلیشر، اکسل و اسکایپ برای کسب‌وکارها است.
​​​​​​​علاوه بر این، آفیس 365 پرو پلاس به کاربران اجازه می‌دهد که آفیس را روی 5 دستگاه با سیستم‌عامل‌های متفاوت نصب کنند.

شماران سیستم - اینکه شرکتی که بارها نام آن با گمراه کردن کاربران در رابطه با موضوعات حریم خصوصی و اطلاعات شخصی توام شده ادعا کند که هدفش از ارائه این ابزار «توانمندسازی شما از طریق کنترل شما بر زندگی دیجیتالتان» است چندان با عقل جور در نمی‌آید.

 

 

فیسبوک می‌خواهد قبل از اینکه کاری را انجام دهید از نیت شما برای آن مطلع شود، و این شرکت در آستانه محقق نمودن این رویای خود (که مسلما حسی ناخوشایند برای شما ایجاد می‌کند) است.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از سایت مشبل، اندرو بوسورث، نایب رییس VR و AR فیسبوک،خبر خرید «پلتفرم رابط کاربری عصبی» موسوم به  CTRL-labs را اعلام کرد.

هدف اعلام شده این تملک، ساخت مچ‌بندی است که با خواندن سیگنال‌های الکتریکی ارسال شدن از طریق بدنتان «نیت شما را کشف می‌کند
اینکه شرکتی که بارها نام آن با گمراه کردن کاربران در رابطه با موضوعات حریم خصوصی و اطلاعات شخصی توام شده، ادعا کند که هدفش از ارائه این ابزار «توانمندسازی شما از طریق کنترل شما بر زندگی دیجیتالتان» است چندان با عقل جور درنمی‌آید.
به هر حال بوسورث، در یک پست بلاگ فیسبوک، هدف این شرکت را اینگونه توصیف نموده است: «شما سلول‌های عصبی(نورون‌هایی) در نخاعتان دارید که سیگنالهای الکتریکی را به ماهیچه‌های دستتان ارسال می‌کنند تا به آنها بگویند که حرکت‌های مشخصی را انجام دهند، مثلا کلیک کردن با موس یا فشار دادن یک دکمه. این مچ‌بند آن سیگنال‌ها را رمزگشایی خواهد کرد و آنها را به یک سیگنال دیجیتالی ترجمه می‌کند که دستگاه شما می‌تواند آن را درک کند، تا به این طریق شما بتوانید بر زندگی دیجیتالتان کنترل داشته باشید.» 

 

 

همچنین بوسورث در ادامه از مزیت دیگر این ابزار خبر داد: تسهیل اشتراک‌گذاری عکس‌ها!
وی توضیح داد: «این وسیله، با استفاده از یک حرکت نامحسوس یا صرفا با داشتن نیت آن، متوجه قصد شما برای اشتراک‌گذاری یک عکس با یکی از دوستان می‌شود
 
البته این شرکت مستقر در منلو پارک کالیفرنیا قبلا درباره یک بازی کامپیوتری بزرگ ذهن‌خوانی صحبت کرده بود.
فیسبوک نخستین بار در سال 2017 طرح‌هایش برای اطلاع یافتن از عمق ماده خاکستری مغز کاربران را اعلام کرده بود؛ و در ماه ژوئیه امسال هم این شرکت در اطلاعیه‌ای جدید از طرح‌هایش برای «رمزگشایی از حرف زدن بی‌صدا» با نوعی از واسط کاربری مغز خبر داده بود.
 

شماران سیستم - ورزشگاه‌های چیس سنتر، پپسی سنتر و تاکینگ رستیم ریزورت آرنا در ایالات‌متحده از این پس به لطف همکاری‌های اپراتور ورایزن به فناوری 5G مجهز شده‌اند و تماشاگران مسابقات انجام شده در این استادیوم از این پس می‌توانند به هنگام تماشای بازی موردعلاقه خود از این فناوری نیز بهره ببرند.

 

 

گزارش‌ها حاکی از آن است که کمپانی ورایزن به‌عنوان یکی از اپراتورهای ایالات‌متحده پوشش 5G را در سه سالن اصلی بسکتبال و هاکی فعال کرده است.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، ورزشگاه‌های چیس سنتر، پپسی سنتر و تاکینگ رستیم ریزورت آرنا در ایالات‌متحده از این پس به لطف همکاری‌های اپراتور ورایزن به فناوری 5G مجهز شده‌اند و تماشاگران مسابقات انجام شده در این استادیوم از این پس می‌توانند به هنگام تماشای بازی موردعلاقه خود از فناوری 5G هم بهره ببرند.

 

 

البته ورایزن اعلام کرده است که تجهیز استادیوم مدیسون اسکوور گاردن نیز در رأس کار قرار گرفته است.
این کمپانی قصد دارد تا پایان فصل 2019-2020 ده ورزشگاه را پوشش فناوری 5G  بیفزاید.

این پوشش‌های منطقه به منطقه و ساختمان به ساختمان در حال حاضر از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا پوشش 5G حال حاضر بسیار محدود است.

در چنین شرایطی پهنای باند 5G به محیط‌های سربسته دوردست نمی‌رسد و به همین ترتیب ورایزن فعلا محیط‌های داخلی این ورزشگاه را به این پوشش تجهیز کرده است تا کاربران به‌راحتی بتوانند لحظات حساس مسابقات را با سرعتی بسیار بالا از طریق اینترنت ارسال کنند.

 

شماران سیستم - آمار به دست آمده نشان می‌دهد که ویندوز 10 با سهم 52.38 درصدی خود هنوز در بازار لپ‌تاپ‌ها و دسکتاپ ها به‌عنوان برترین سیستم‌عامل شناخته می‌شود.

 

 

 با نگاه به آمار ارائه شده توسطNetmarketshare از ماه سپتامبر درمی‌یابیم که سهم مایکروسافت در بازار به‌صورت دائمی در حال تغییر بوده است، ولی ویندوز 10 هنوز به‌عنوان برترین سیستم‌ عامل کامپیوترها شناخته می‌شود.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، آمار به دست آمده نشان می‌دهد که ویندوز 10 با سهم 52.38 درصدی خود هنوز در بازار لپ‌تاپ‌ها و دسکتاپ ها به‌عنوان برترین سیستم‌ عامل شناخته می‌شود.
ویندوز 7 در کمتر از چهار ماه به پایان زندگی‌اش نزدیک می‌شود، ولی همچنان 28.17 درصد از بازار را در دست دارد، اما این سهم نسبت به ماه گذشته 2.17 درصد کمتر شده است.
نسخه‌های قبل‌تر سیستم‌ عامل ویندوز یعنی ویندوز 8.x با سهم 4.1 درصدی و ویندوز 8 با سهم 0.62 درصدی در این جدول ظاهرشده‌اند.
در مجموع سیستم‌ عامل مک هم‌اکنون 10.73 درصد از بازار را در اختیار دارد که از میان آن 7.15 درصد از نسخه 10.14 استفاده می‌کنند و نسخه 10.13 تا 10.11 این سیستم‌ عامل به ترتیب 0.62، 0.94 و 2.02 درصد بازار را از آن خود کرده‌اند.
کاربران سیستم‌ عامل لینوکس در این میان به 1.25 درصد رسیده‌اند.

 

 

با نگاهی به جدول کلی سیستم‌ عامل‌های مختلف در جهان می‌توان دریافت که سیستم‌ عامل اندروید گوگل همچنان به‌عنوان پراستفاده‌ترین سیستم‌ عامل جهان تلقی می‌شود و سهم آن در بازار 39.12 درصد است.
با این‌ حال، ویندوز با سهم 36.28 درصدی به‌سرعت به اندروید نزدیک می‌شود.
در جایگاه سوم سیستم‌ عامل iOS با سهم 18.46 درصدی دیده می‌شود که پس‌ از آن مک با 4.87 درصد قرار گرفته است.

لینوکس (0.78 درصد)، سیستم‌ عامل کروم (0.17 درصد) و سری 40 سیمبیان ( 0.02 درصد) در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

جالب است بدانید که ویندوزفون با سهم 0.01 حتی از سری 40 سیمبیان نیز کم طرفدار است. همچنین به‌صورت کلی سهم بازار کمپانی‌های گوگل، مایکروسافت و اپل در بازار به ترتیب 39.29، 36.29 و 23.33 درصد است.


 

شماران سیستم -  مایکروسافت در ابتدای سال جاری اعلام کرد که با ارائه بخشی برای فایل‌های شخصی که توسط روش‌های شناسایی مختلفی ایمن شده است، قصد دارد که امنیت سرویس وان درایو را بالاتر ببرد. در آن زمان این قابلیت تنها برای کاربران کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند فعال بود اما هم‌اکنون به سراسر جهان عرضه شده است.

 

 

کمپانی مایکروسافت به‌تازگی قابلیت ذخیره امن فایل‌ها در بخش حفاظت‌شده وان درایو را برای کاربران سراسر جهان عرضه کرده است.
 
به کزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، مایکروسافت در ابتدای سال جاری اعلام کرد که با ارائه بخشی برای فایل‌های شخصی که توسط روش‌های شناسایی مختلفی ایمن شده است، قصد دارد که امنیت سرویس وان درایو را بالاتر ببرد.
در آن زمان این قابلیت تنها برای کاربران کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند فعال بود اما هم‌اکنون به سراسر جهان عرضه شده است.
تمامی کاربران وان درایو هم‌اکنون به بخش حفاظت‌شده‌ای برای ذخیره فایل‌های خصوصی مانند کپی‌های دیجیتال پسورد یا اطلاعات بیمه‌شان دسترسی دارند.
این کاربران برای دسترسی به فایل‌هایی که در این بخش ذخیره‌شده‌اند نیازمند تائید هویت با استفاده از اثرانگشت، تشخیص چهره، پین کد یا کدی هستند که با ایمیل یا پیامک به آنها ارسال می‌شود.

 

 

علاوه بر این کاربران می‌توانند اسناد خود را به‌صورت مستقیم با عکاسی از آنها در این بخش ذخیره کنند و به‌این‌ترتیب از بخش‌های ناامن‌تر تلفن همراه خود نظیر برنامه دوربین دوری کنند.
زمانی که کاربران از این بخش ایمن که با نام Personal Vault (گاوصندوق شخصی) شناخته می‌شود دور بشوند، این بخش به‌صورت خودکار قفل می‌شود و کاربر برای ورود به آن نیازمند تائید هویت مجدد است.
 همچنین زمانی که فایل‌های ذخیره شده در  Vault با ویندوز همگام می شوند در قسمت رمزگذاری شده Bitlocker هارد درایو ذخیره می شوند.همچنین برای اشتراک‌گذاری این دسته از فایل‌ها نیز محدودیت‌هایی وجود دارد.

شما هم‌اکنون برای دسترسی به بخش Personal Vault  می‌توانید نرم‌افزار وان درایو را بازکرده و روی آیکون گاوصندوق بانکی ضربه بزنید.
​​​​​​​کاربرانی که از برنامه‌های رایگان یا 100 گیگابایتی وان درایو استفاده می‌کنند می‌توانند حداکثر 3 فایل را در این بخش ذخیره کنند. همچنین تعداد فایل‌های مجاز برای ذخیره در کاربران آفیس 365 شخصی و آفیس 356 خانگی نامحدود است.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی