OK Googleدر مرورگر کروم بازنشسته شد

شماران سیستم - کاربران رایانه‌های شخصی تمایل چندانی بهOK Googleندارند و در مقابل، کاربران موبایلی هم چنان این قابلیت را مورد استفاده قرار می‌دهند.

شرکت گوگل این هفته نسخه جدید مرورگر اینترنتی خود را با نام Chrome 46 عرضه کرد و توضیح داد که جست‌وجوی اینترنتی در آن آسان شده است و کاربران می‌توانند با دستورات ساده مدیریت آن را در دست گیرند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از فوربز، البته در نسخه ویژه این مرورگر اینترنتی جدید مخصوص رایانه‌های رومیزی با سیست‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس فرمان صوتی OK Google کنار گذاشته است.

کاربران همچنان می‌توانند از فرمان صوتی OK Google برای فعال کردن قابلیت جست‌وجوگر در سیستم عامل اندروید و رایانه‌های Chromebook استفاده کنند. ولی باید توجه داشت که این سرویس دیگر در رایانه‌های معمول کاربرد ندارد.

گوگل می‌گوید که این اقدام مزایای فراوان دارد و باعث می‌شود کاربران برای در اختیار گرفتن قابلیت‌های جست‌وجوگر آنلاین گمراه نشوند. بررسی‌های این شرکت نشان داده است طی چند سال اخیر تعداد اندکی از کاربران جهانی قابلیت OK Google را در اختیار گرفتند و این سرویس محبوبیت چندانی نداشته است.
در حال حاضر انواع دستیارهای صوتی از جمله Cortana مایکروسافت، Siri اپل و Google Now در اختیار کاربران قرار می‌گیرند و به همین خاطر سرویس OK Google کارایی خود را از دست داده است.

شرکت گوگل بر این باور است که کاربران رایانه‌های شخصی تمایل چندانی به OK Google ندارند و در مقابل، کاربران موبایلی همچنان این قابلیت را مورد استفاده قرار می‌دهند.