شرکت فیس‌بوک ۳۰۰ میلیارد دلار می‌ارزد

شماران سیستم - این گزارش باعث شد فیس‌بوک به عنوان هفتمین برند ارزشمند جهان در لیستStandard & Poor معرفی شود.


گزارش مالی فیس‌بوک مربوط به فصل سوم سال جاری میلادی فراتر از انتظار بود و بر اساس آن اعلام شد شرکت توسعه بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان هم‌اکنون سرمایه‌ای بالغ بر ۳۰۶.۴ میلیارد دلار را در اختیار دارد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از یو‌اِس‌اِی تودی، با این اتفاق شرکت جنرال الکتریک که سرمایه آن ۲۹۹.۶ میلیارد دلار محاسبه می‌شود در رتبه پایین‌تری نسبت به فیس‌بوک قرار گرفت و این گزارش باعث شد فیس‌بوک به عنوان هفتمین برند ارزشمند جهان در لیست Standard & Poor معرفی شود.

شرکت بعدی که فیس‌بوک قصد دارد از نظر ارزش مجموع دارایی‌ها آن را پشت‌سر بگذارد آمازون است. ارزش مجموع دارایی‌های آمازون هم‌اکنون ۳۳۶.۵ میلیارد دلار محاسبه می‌شود.

رشد درآمد و ارزش دارایی‌های فیس‌بوک طی یک سال گذشته بسیار قابل ملاحظه است.
این شرکت نخستین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی سهام خود را به صورت عمومی عرضه کرد و در این فاصله زمانی کوتاه موفق شد به این سطح از دارایی برسد.
طی چند ماه نخست سال جاری ارزش سهام فیس‌بوک اندکی کاهش یافت. ولی از آن زمان تاکنون همچنان سیر صعودی را دنبال می‌کند. هم‌اکنون هر سهام فیس‌بوک در تالار بورس آمریکا ۳۸ دلار خرید و فروش می‌شود.

لازم به ذکر است ارزش هر سهام فیس‌بوک طی ۱۲ ماه گذشته بیش از ۱۰۰ برابر افزایش یافت تا این شرکت در جمع برندهای بزرگی چون اپل، گوگل و مایکروسافت قرار بگیرد.