سیاست‌های عجیب و افت شدید مایکروسافت در بازار تلفن‌های همراه

شماران سیستم - شرکت مایکروسافت به ‌تازگی با ارائه آمار مالی خود نشان داد که رشد یبسیار مطلوب را تجربه می‌کند ولی این رشد در تمامی نقاط یکسان نیست و برای نمونه آمار فروش تلفن‌های همراه هوشمند این شرکت با سقوطی چشمگیر روبرو بوده است.

شرکت مایکروسافت به‌تازگی با ارائه آمار مالی خود نشان داد که رشدی بسیار مطلوب را تجربه می‌کند ولی این رشد در تمامی نقاط یکسان نیست و برای نمونه آمار فروش تلفن‌های همراه هوشمند این شرکت با سقوطی چشمگیر روبرو بوده است.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، شرکت مایکروسافت که تحت نظارت ساتیا نادلا عملا رده تلفن‌های همراه خود را احیا کرده بود دوباره به شرایط نامساعد در این رده بازگشته است. آمار و ارقام منتشر شده از فعالیت‌های این شرکت در سه ماه سوم سال ۲۰۱۵میلادی نشان از این دارد که این کمپانی در رده تلفن‌های همراه هوشمند با افتی ۵۴ درصدی روبرو بوده است.

این رقم از افت فروش می‌تواند یک سقوط و ورشکستگی را برای شرکت‌های معمولی به همراه داشته باشد ولی مایکروسافت به‌اندازه کافی نیرومند هست که بتواند بر این شرایط غلبه کند. تحلیل گران معتقدند که علت این سقوط چشمگیر تنها در سیاست‌های این شرکت در زمینه ارائه به‌روزرسانی برای تلفن‌های همراه سری لومیا بوده است.
از سوی دیگر نیز عملا در این مدت هیچ همراه پرچم‌داری توسط این شرکت به بازار عرضه نشده است و شاید بتوان هیجان‌انگیزترین لحظات همراه‌های لومیا را معرفی دو مدل Lumia 950 و 950 XL به‌حساب آورد. از سوی دیگر نیز همراه‌های پرفروش این شرکت در رده‌های پایین و میان رده جای داشته‌اند و به همین دلیل نیز تاثیر زیادی درمجموع ارقام فروش نگذاشته‌اند.

همان‌طور که اشاره شد سیاست به‌روزرسانی این شرکت موجب شده است تا بسیاری از افراد به‌جای خرید یک مدل جدید از سری لومیا به انتظار عرضه به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰ بر روی همراه فعلی خود بمانند و با این حساب ممکن است پس از عرضه ویندوز ۱۰ برای همراه‌های ویندوزی، این آمار مجدد دستخوش تغییر شده و روند صعودی به خود بگیرد.