دستگیری سلطان هرزنامه جهان

شماران سیستم - یک هکر مشهور که به نا مسلطان هرزنامه (اسپم) شناخته می‌شود، به‌ تازگی پس از برملا شدن دست داشتن او در ارسال ۲۷ میلیون هرزنامه در فیس‌بوک، روانه زندان شد.

یک هکر مشهور که به نام سلطان هرزنامه(اسپم) شناخته می‌شود، به‌تازگی پس از برملا شدن دست داشتن او در ارسال ۲۷ میلیون هرزنامه در فیس‌بوک، روانه زندان شد.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت خبری engadget، به‌تازگی تعداد ۲۷ میلیون نفر در شبکه اجتماعی فیس‌بوک با یک هرزنامه جدید روبرو شدند. این تعداد هرزنامه به حدی شوکه کننده بود که مسئولان پلیس سایبری آمریکا به دنبال ریشه آن رفتند و در نهایت نیز موفق شدند تا عامل اصلی این امر را بیابند.

در کمال ناباوری تمامی این ۲۷ میلیون هرزنامه توسط یک نفر آماده و ارسال شده بودند. این فرد که استنفورد والاس(Sanford Wallace) نام داشت، پیش از این نیز برای کسانی که با مسائل امنیت اینترنتی سروکار دارند نامی آشنا محسوب می‌شد. شایان ذکر است که این فرد با نام سلطان هرزنامه(Spam king) شناخته می‌شود و بارها توسط پلیس مورد بازخواست قرار گرفته است.
او در بازجویی‌ها اعتراف کرد که به‌صورت غیرقانونی به تعداد بیش از ۵۰۰ هزار حساب کاربری دسترسی پیدا کرده است و از طریق این حساب‌ها برای ارسال هرزنامه یادشده اقدام نموده است.

شایان ذکر است که والاس پیش از این بلای مشابهی را نیز بر سر شبکه اجتماعی سازمان فضایی ناسا یعنی مای اسپیس آورده بوده است.

علاوه بر این جالب است بدانید که این فرد با احتساب این جرم خود تا به حال به پرداخت ۴ میلیون دلار غرامت محکوم شده است و به نظر می‌رسد که این ۲۷ میلیون هرزنامه فیس‌بوکی، آخرین فعالیت‌های او بوده است زیرا این بار سال‌ها زندان در انتظار سلطان هرزنامه نشسته است.