ضرورت وجود کدینگ ساختار یافته انبار در سازمانها

مقدمه

در عصر حاضر که بنام عصر اطلاعات نام‌گذاری شده است موضوع تبادل اطلاعات و دسترسی به آن اهمیت بسیار زیادی یافته و به‌طوری‌که اطلاعات، کلید موفقت در هر کاری است اما نه هر اطلاعاتی، درواقع وقتی مبحث  اطلاعات به میان می‌آید مفهوم کیفیت اطلاعات و سرعت دستیابی به اطلاعات ارکان لاینفک آن محسوب می‌گردد.به همین دلیل نیز باید دسته‌بندی اطلاعات طوری انجام شود که این دو رکن اصلی سرعت دستیابی و کیفیت آن حاصل گردد.

اهمیت سیستم حقوق و دستمزد

هزینه حقوق و دستمزد نشان‌دهنده سهم نیروی کار در تولید محصولات و ارائه خدمات بوده ویکی از مهم‌ترین هزینه‌های عملیاتی اکثر مؤسسات است.

هزینه حقوق و دستمزد بخش قابل‌ملاحظه‌ای از هزینه‌های یک مؤسسه را به خود اختصاص می‌دهد پرواضح است مدیریت واحدهای اقتصادی نیاز به کنترل دقیق و منظمی در این زمینه‌دارند و از طرفی کارکنان[فضل1] یک واحد اقتصادی توقع دارند حقوق و مزایای خود را به شکل منظم دریافت کنند 

بهبود فرآیندها با به‌کارگیری نرم‌افزار اتوماسیون اداری

مکاتبات اداری و بایگانی و دسترسی سریع به مستندات از ابتدای شکل‌گیری کسب و کارهای امروزی یکی از زمان‌برترین فعالیت‌های سازمان‌ها و کمپانی‌های اقتصادی و خدماتی بوده است. فعالیت‌هایی که به اندازه زمان انجام آنها بازدهی نداشته و در بیشتر موارد دچار اشتباهات عملیاتی شده است.

ساختار شکست کار در راهکار پیمانکاری شماران Working Breakdown Structure

از زمان گذشته تا کنون یکی از مهمترین فعالیتهای نظام مند و گسترده فعالیتهای عمرانی در بستر قراردادهای پیمانی چه کوتاه مدت و چه بلند مدت بوده است .

به طوری که افراد زیادی در این حوزه فعالیت داشته که به مدیریت عملیات و فعالیتهای مرتبط با پروژه ها می پردازند.

تسهیم سربار و انواع آن

مفهوم سربار:

کلیه هزینه هایی که در جریان تولید اتفاق می افتد اما نمی توان آنها را به طور مستقیم و مشخص به اقلامی از تولید یا محصولی خاص اختصاص داد به عنوان سربار کارخانه یا سایر هزینه ها تولید شناختهمی شوند نمونه های مشخص این هزینه ها؛ مواد غیرمستقیم تولید، دستمزد غیرمستقیم، هزینه تعمیرات و هزینه های استهلاک ماشین آلات، هزینه بیمه و سایر مواد مشابه می باشد.

توزیع و پخش

در زندگی روزمره برای همه مردم دنیا تهیه مایحتاج از اصلی‌ترین دغدغه‌های است. در دسترس بودن محصولات تولیدشده بر فروش آن محصول تأثیر به سزایی دارد. برخی محصولات علیرغم داشتن کیفیت و مبلغ مناسب به علت در دسترس نبودن نمی‌توانند به اهداف فروش دست یابند.

معیار های انتخاب نرم افزار چیست؟

در کسب و کارهای امروزی و در بنگاه های اقتصادی در کل دنیا، استفاه از رایانه و سیستمهای نوین نرم افزاری یکی از مهمترین عوامل موفقیت در استراتژیهای تدوین شده می‌باشد .تا آنجایی که انتخاب یک سیستم یکپارچه و نرم افزار تخصصی می‌تواند مهم‌ترین ابزار رسیدن به اهداف برنامه ریزی شده باشد.

اهمیت تعیین درست مراکز و عوامل هزینه در بهای تمام‌شده

در سازمان‌ها برای گزارشگری و شناسایی بهتر هزینه‌ها آن‌ها را بر اساس عوامل هزینه و مراکز هزینه تفکیک و طبقه‌بندی می‌کنند. برای سازمان‌ها مطلوبیت دارد بدانند یک هزینه مشخص (عامل هزینه و محرک هزینه، مانند هزینه برق یا هزینه تعمیر و نگهداری ساختمان) در کدام‌یک از بخش‌های اداری، مدیریت، فروش، خدمات و یا تولید انجام‌شده است. هر یک از این بخش‌ها خود می‌توانند دارای مراکز جداگانه‌ای باشند. 

بهای تمام شده

در تجارت امروز و در بنگاه های اقتصادی کل دنیا ،مهمترین عامل، سود آن مجموعه و شرکت ها می باشد .منفعتی که در ازای اجرای خدمات و یا فروش کالا به وجود می آید .برای به دست آوردن سود خالص و ناخالص نیاز به محاسبه هزینه کرد واقعی در خصوص فرایندهای مالی و اقتصادی می باشیم.چه در امر تولید و چه در امر بازرگانی مفهوم بهای تمام شده امریست ضروری و کاربردی که علاوه بر تعیین سود و زیان

اشتراک در شبکه های اجتماعی